Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

henzo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    214
  • Rejestracja

henzo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Tylko tak dla usprawiedliwienia się z tych "silikatów" Podając pod rozwagę gr pustaków miałem na uwadze fundamenty tzn skoro ściana "cienka" to czemu ściana fundamentowa ma być gruba......? Ciężar budynku spoczywa na ławach lub stopach fundamentowych /patrz projekt/ I tylko tyle . Życzę szczęśliwego dotarcia do mety z budową.
  2. Oczywiiście - to inwestor decyduje co i za ile wykona. Ja kiedyś też miałem taki dylemat. Mój domek powstał z silikatów "18" na klej. Dzisiaj bym pobudował z "15", ale jej wtedy nie było. Z 18 można stawiać obiekty do trzech kondygnacji bez szczególnych wzmocnień.Czemu wybrałem silikaty były wtedy najtańszym, dobrym materiałem. Pustak zimny, ale pięknie kumuluje ciepło, a latem długo chłodno. Pięknie tłumi odgłosy z zewnątrz.
  3. No to informuję 18-ka silikat to całkiem stabilna konstrkcja. Montaż na klej.Dając pustak 18 a nie 25cm zyskujesz dodatkową powierzchnię mieszlną - wątpisz to sobie policz.
  4. Tu nie chodziło o ile tylko czy można ten tłuszcz lac do kompostownika. Teraz spokojnie po okonku czy sczczupaczku wyleję ten tłuszcz do kompostownika. Dzięki Mirku
  5. Temat nadal otwarty. Co ztym tłuszczem?
  6. No dobrze , ale czy nie ma przeciwskazań by ten tłuszcz składowac właśnie w kompostowniku.
  7. Co robicie z tłuszczem który pozostał np po rybce wylac do POŚ nie wolno. A wolno do kompostownika? Jak ten tłuszcz 'utylizujecie"
  8. Faktycznie , wystarczyło tylko pomyślec. Dzięki.
  9. Jak wyżej w temacie - zrobiłem na działce kompostownik, wsypuję odpadki organiczne, dosypuję specjały by kompost piękny się zrobił. i tu powstaje problem czy do kompostownika można wsypywac obierki z ziemniaków. Mówiono mi by tych obierek nie wrzucac do kompostownika z uwagi na zarazę ziemniaczaną czy coś takiego.Czy są jakieś przeciwskazanie, a może to świetny materiał do kompostowania. Jak to jest naprawdę?
  10. przepraszam o co chodzi??? Czy tzn., że ma poleżeć, czy jak?? bo też się zastanowiam czy kupić teraz i gdzieś składować, czy przed samym klejeniem??? Przed klejeniem powinien właśnie poleżec około 4-5 tygodni. Po tym czasie stabilizuje się struktura i się nie kurczy. Unikniesz w ten sposób rys na tynku.
  11. Pamiętaj o tzw sezonowaniu styropianu.
  12. Na łączeniach klejonych brak rys. Natomiast w przypadku ewentualnego zamoczenia /przeciek z dachu itp/ płyta k-g ulega tzw lasowaniu, natomiast płyta g-w w przypadku ewentualnego zamoczenia, zalania po wyschnięciu nie zmienia swego stanu technicznego.
  13. Ptoponuję tynki gipsowe.Tam gdzie będzie glazura ściany gołe.
  14. W moim przypadku gdyby było źle zrobione to serwsant napewno to by wyłapał i naprawa nie w ramach gwarancji, a napewno po kosztach
  15. Dave robili to tak kamerka do środka i przegląd stanu komina tzn co uległo uszkodzeniu. Po ustaleniu które elementy do wycięcia. Wycięcie otworu w kominie na wysokości pęknięc u mnie było to na podaszu w pokoju. Od góry lomina lina z hakiem Przez otwór w kominie na poddaszu przy pomocy specjanego uchwytu do haka została podczepiona ta dobra częśc komina tak by nie opadała po rozebraniu tych elementów uszkodzonych. Po usunięci chłamu zamontowali trójnik , kolejne elementy i połączyli z tym co wisiało na linie.Mocowanie usunięto wszystkie otwory zamurowali i odjechali.A ja uzupełniłem tynk i posprzątałem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...