Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

joanna1983

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

joanna1983's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. My zaściankami mamy pochowane wszystkie rury itp., a że mamy rekuperator to trochę tego tam weszło więc powierzchnia jest maksymalnie wykorzystana, nic się nie marnuje;). Dzięki ścianką GK pokoje są też bardziej ustawne. Jeżeli mogę coś doradzić to polecam zachowanie wymiarów okien - pokoje są super doświetlone. Opcja podniesienia ścianki na pewno jest korzystna dla tych, którzy chcą mieć na poddaszu 3 pokoje. Mnie osobiście podoba się wersja oryginalna bo dach jest taki przysadzisty i masywny - cały urok tego domu - ale oczywiście kwestia gustu:). U nas pokoje po podłodze mają - o ile mnie pamięć nie myli - 35m, 25m, 10m łazienka i 10m hall (razem 80m2!) licząc po wykonaniu ścianek GK.
  2. Witam, przepraszam, że tak późno odpisuję ale coraz rzadziej tu zaglądam, choć oczywiście zaglądam:) Jeżeli chodzi o poddasze to powiem szczerze wydaje mi się, że zdjęcia, które mam nie oddają jego wielkości - u nas poddasze nie jest jeszcze użytkowane, więc nie za bardzo mam się czym pochwalić. Powiem jedynie, że sama od zawsze mieszkałam w dużym domu. Pokoje na górze wg mnie są na prawdę wielkie więc jeżeli nie jest za późno nie podnoście ścianki. Sama zastanawiam się czy jakoś tego większego pokoju nie podzielić na dwa. Pomyślcie też, że większe pokoje trzeba ogrzać a to są koszty, które będziecie ponosić co miesiąc.
  3. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieszkać we własnym domu. Oglądaliśmy mnóstwo projektów ale każdy wymagał jakichś większych poprawek aż natrafiliśmy na projekt [/b]RETRO z pracowni Krajobrazy[/b] autorstwa Pana Włodarczyka. Projekt wydawał się idealny dla młodego małżeństwa planującego wkrótce powiększyć rodzinę. W założeniu dom miał być do 150m2 (względy późniejszych kosztów utrzymania) , na parterze musiał mieć duży salon i dwie sypialnie (przy małych dzieciach nie wyobrażałam sobie biegac między piętrami), a docelowo przestronne pokoje na piętrze dla dzieci, gdy już podrosną, żeby zarówno nam jak i im stworzyć prywatny kąt. Z zewnątrz dom miał być wyważony, elegancki bez zbędnych detali (klasyczna równowaga, która nie będzie mnie za kilka lat denerwować) oraz miał mieć dwustanowiskowy garaż w bryle domu (żeby się z mężem nie kłócić w zimie które auto ma stać w ciepłym garażu, a które będzie trzeba odśnieżać z rana). Wydawałoby się, że dla powyższych założeń znaleść gotowy projekt to banał ale w praktyce okazało się to nie lada wyzwaniem… aż natrafiliśmy na Retro!!! Tutaj można zobaczyć rzuty i elewacje: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/retro/ Mieszkamy w Retro od pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń do naszego wyboru. Wiele osób wybierających ten projekt wydłuża garaż, podnosi ścianki kolankowe, zmienia układ ale dla naszej obecnie już 4 osobowej rodziny (w ciąży z pierwszym dzieckiem załatwiałam dokumenty wymagane do rozpoczęcia, a z drugim do zakończenia budowy, a budowaliśmy się w sumie niewiele ponad rok!) domek jest idealny bez większych zmian. Poprawki były jedynie kosmetyczne: zlikwidowaliśmy przejście między domem i garażem oraz wydzieliliśmy osobną toaletę koło łazienki na parterze. Największe zalety Retro: • Elegancki wygląd zewnętrzny domu (łuk nad wejściem, przysadzisty dach, zaokrąglone wejście i taras) • Funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń – podział na część dziennę (otwarty salon połączony z kuchnią i holem, co sprawia wrażenie przestrzeni i pozwala na stały kontakt z innymi domownikami) oraz prywatną (pokoje i łazienka na parterze, niezależna góra domu z własną łazienka – mimo kopertowego dachu pokoje są ogromne, a duże okna dachowe sprawiają, że są bardzo jasne), pomieszczenie gospodarcze mimo niewielkich rozmiarów pomieściło i pralkę wraz ze sznurkami na pranie i 250l zasobnik na wodę i całą automatykę domu (nawet do solarów) i znalazła się nawet nieodzowna mała spiżarka • Duże okna – dom jest pięknie doświetlony, a okien nie ma bardzo dużo (oszczędność na kosztach zakupu i oszczędność czasu na utrzymanie ich w czystości) • Dom z zewnątrz wydaje się nieduży i zgrabny, a w środku bardzo pojemny i wygodny (sprawdza się i przy moich maluchach i przy dużych imprezach) Największe wady: • Czyżby ten projekt nie miał wad??? No może jedna jest droższy do wybudowania niż na pierwszy rzut oka wygląda:)
  4. Magik, U mnie jest projekt niemalże oryginalny. Nie podnosiłam ścianek ale zrobiłam na całym poddaszu "ścianki kolankowe" z płyt na wysokość ok 90cm, za którymi pochowałam wszystko i wyszły mi dwa na prawde duże pokoje, większy ma 35m2 po podłodze, mały pokój 25m2, hall 10m2 i łazienka 10m2. Metraż pokoi oczywiście z garderobami:) Jeżeli ktoś nie planuje robić dodatkowego 3 pokoju to podnoszenie ścianki jest zbyteczne. Pokoje z oknami 78x140 są super doświetlone i na prawde duże. Pozdrawiam
  5. Witam, planuję jasną, prawie białą podłogę (biały dąb), w takim samym kolorze będą drzwi wewnętrzne i nie wiem jakie schody dobrać żeby pasowały do podłogi i drzwi. Schody na pewno będą dębowe. Proszę o inspiracje a może ktoś ma taki układ u siebie?
  6. Mam pytanie o płytki metalic opoczno. Czy trudno je utrzymać w czystości? Dotykałam tą płytkę w sklepie, miała takie rowki i troche boję się o to że ciężko będzie ją doczyścić. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi
  7. Witaj! Wpadłam do Ciebie przypadkiem i nie mogę się oderwać Domek zapowiada się ekstra! Mam pytanie odnośnie płytek w dużej łazience - co to za model? Właśnie takich szukam do mojej biało-szaro-grafitowej łazienki! Pozdrawiam i zapowiadam że będę tu wpadać częściej:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...