Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LGM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

LGM's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. dzieki sprobuje. A jak ma sie regulacja calej podlogowki - na rozdzielaczu - za pomoca elektro zawaoru i sterownika w pokoju do tego co mam dotychczas
  2. Pogodowke mam a pompa w piecu chodzi caly cas (czas wybiegu co jest ustawiony na 1 min.) . Nie zalezy mi na temp 21 stopni w nocy na parterze a tam mam wlasnie podlogowke. Jezlei wlacze pompe piec wylacza sie czasmi na krotkie chwile. Przy wylaczonej pompie ( mowie tu o dodatkowej pompie dla podlogowki) piec pracuje krotko i krotko stoi ( czeste wlaczenia wylaczenia). Wiec nie wiem co jest gorsze bo laczny czas pracy i zuzycie gazu jest podobne - na razie za krotko grzeje przy dodatnich temp. aby stwierdzic czy sa jakies roznice. Piec nie umie sterowac dodatkowa pompa a nie blokuje palnika podczas obnizenia wiec pompa dodatkowa z podlogowki ma chodzic? jak na razie zostawilem wlaczona pompe z przytlumionym powrotem zobacze po powrocie do domu ale jak na razie mam ochote wylaczyc piec z i rozaplic kominek
  3. Zgadzam sie z Toba ale dalej nie wiem czy w okresach obnizenia nocnego mam wlaczac pompe podlogowki czy nie i czy w jakis sposob ja sterowac ( temp., okres pracy) - zakladam ze nagrzeje ja do wymaganej temp. Dodatkowo ma zawor ktorym moge przykrrecic powrot z podlogowki - ma to sens przy zaworz mieszajacym ?
  4. Wiem juz tyle z uklad pracuje jak hustawka ciagle wlacz sie i wylacza. Wyglada ze wine ponisi podlogowka ktora szybko wychladza mi wode . Jak zakrecilem podlogowke ( mam zawor na samym powrocie podlogowki do regulacji) to spadek temp byl duzo wolniejszy i piec przez noc wlaczyl sie duzo miniej razy ( nadal jednak jet to jakies 40 - jakies bo moj piec dodaje ilosc starow co jakies 20 wiec nie wiem do konca ile ich bylo). jak wlacze pompke podlogowki ( jest ona na zasilaniu podlogowki zaraz za zaworem mieszjaczym) to piec pracuje czasly czas i nie koniecznie z minimalna moca. temp ustawiona w dzien to 20 noc 16 . Jedyne glowice mam w lazience na podlogowce rtl i na grzejniku drabince ( wlacza grzejnik jak woda w obiegu jest choldniejsz - w nocy ). co prawda planuje zalozyc jeszcz w niektorych grzejnikach ( tam gdzie nikt nie przebywa bo pomieszcenia bardzi sie wychladzaja) bo wszedzei mam zawory termostatyczne. Mam pytanie jak sterowac pompka podlogowki :1 czasowo wlaczac ja w okresie podniesienia temp na dzien? 2. temp powrotu podlogowki? co zrobic aby ustabilizowac prace kotla ( w dzien moze samo wlaczenie duzo pomoze ale w nocy nie jestem pewny)
  5. Jestem po 3 dnia grzania: 1. temperatura w domu jest w miare stala - okolo 20 na pietrze i 21 na parterze ( ostatnio myslalem ze jest nizsza ale temp zmiezona jest ok) 2. zuzycie gazy jest dziwne od 5m3 (2 pierwsze dni) do 12 (na dwore zminiej, wlaczylem grzejnik w piwnycy i chyba cos jeszcze przeskrobalem) 3. co do braku glowic nie doczuwam na raze i ich braku ( zasilanie na grzejnikach nie przekracza 40 C) - jak pisalem wyzej mam stala temperature, mimo iz w nocy obnizam ja do 16 na kotle? Mozliwe ze wynika to z ogrzewnia podlogowego na parterze- parter jest otwarty a w pokojach na gorze raczej nie zamykam drzwi. 4. Co do czestego wlaczenia pieca jezeli wlacze pompke w podlogowce to piec sie nie wylacza ( no nie tak czesto, nie czekalem tak dlugo) a temp. na piecu stabilizuje sie na jakies 37 stopni. Na mieszczu podlogowki wlasnie na jakies 37 C - jezeli ja obnize to piec zdola podnies temp. w obiegu. piec czaly czas pracuje na 5,5 kW 5. Faktycznie Przy plusowych tem piec dziwnie dzial - mam wrazenie ze lepiej posuje mu nastawa dzien/noc 21/18 niz 19/17 ( fabryczne) - przy tej drugiejj mialem wiekesze zuzycie i prace wlcz/wyl 3min/3min. 6. natawy pieca to krzywa grania 1,0 , ograniczenia tem jakiesc 20 min do 75 max., wychlodzenie budynku 3 - 22 godz., wybieg pompki co na 2 min ( pompka chodzi caly czas nie pamietam aby sie wylaczyla) W jaki sposub moje nastawy temp dzien/noc wplywaja na prace pieca? Jest to uwzgledniane przy krzywej grzania?
  6. Podlogowka grzeje mimo wylaczonej pompki Mam pogodowke - Domolight ma ja w sandarcie. Nie mam czujnika pokojowego ani innych regulatorow ( glowic na grzejnikach) Ograniczenie temp na kolte jet na 70 stopni ( no moze 75) - tyle ma jak grzeje cwu mam pytanie czy zwiekszenie /zmniejszenie tem na piecu ( dziennej) wplynie na szerokosc histerezy.
  7. 1. Kociol jest w nieogrzewanej piwnicy - tz. nie odkrecilem zaworu n agrzejniku kolo pieca 2. grzeje tylko parter ( podlogowka z zaaworem mieszajcym , bez dodatkowych regulacji oprocz zawrow na rozdzielaczu) i pietro 2 sypilanie ( grzejniki bez glowic termostatycznych0 + lazienka ( grabinka + podlogowka z rtl) 3. nie grzeje 2 pokoi klatki schodowej w piwnicy i kotlowni gazowej. 4. pompka pracuje caly czas 5. mam dodaktowa pompke do podlogowki na partaerze ( wylaczylem ja i dziala dobrze) temperatura jak pisalem 20 w dzein i 16 w nocy , na mieszaczu do podlogowki ograniczenie na 40 co do przewymiarowania kotla to nie pamietam jakie jest zapotrzebowanie zgodnie z projektem ( jakies 140 m2).
  8. Czyli sugerujesz zmienic ustawienia temperatury - w ktora strone? temperatura na piecu wacha sie miedzy 37 a 30 stopni - miezdzy wlaczeniem a wylaczeniem jest jakies 6-7 stopni. Co do zuzycia gazu to dopiero zaczynam grzac ( 2 dzien - do tej pory kominek), a cwu wychodzilo max 1 m3 dzienie.
  9. Moj piec wlacza sie bardzo sczesto - co jakiec 10 minut (6 pracuje 4 stoi - zdarza sie ze czesciej) - po wlaczeniu pracuje z min. moca 5,5. Na piecu mam ustawione 20 stopni w dzien i 16 w nocy a istalacja to parter podlogowka z mieszaczem, reszta to grzejniki. Czy ktos powie mi czy tak czeste wlaczenia sa normalne ? Jak mozna zmienic ustawienia aby je wyeliminowac?
  10. Wiekszosc rur bedzie wkladana miedzy welne wiec chyba kupowanie rur preizolowanych to ni jest dobry wybor
  11. Mam zamiar prowadzic do kazdego pomieszceniua sosobna rure od dystrybutora nad kominkiem Adam
  12. Jak welne stosowaliscie do wylozenia od wewnatrz kominka (ja dostalem oferte ISOVER 2,4 m2 za przeszlo 90 zl - drogo?), a czym owijaliscie ruru rozprowadzjace powietrze z kominka - czy mozna ich nie izolowac jezeli beda wcisniete pomiedzy uni mate(18 cm) a Polterm (5 cm) i od dolu plyta gipsowa. Gdzie na slasku kupic najtaniej elementy do rozprowadzenia ( rybnik, zory , pszczyna ewntualnie bielsko) Jakiej minimalnej srednicy rury mozna zastosowac w grawitacyjnym rozprowadeniu powietrza (najpierw musze puscic rure jakiec 4 m pionowo na strych a potem w ociepleniu podasza poziomo do jakic 6 metrow w najdalszy kawalem - nawiew w suficie). Adam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...