Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

igo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

igo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich. Podpowie ktoś na czym mogę postawiś bufor 1000l? Nic nie mogę znaleźć Jedyne co mi przychodzi do głowy to płyta z desek, ale czy drewno to faktycznie taki dobry izolator i czy nie będzie jakoś to siadało? A może po prostu na posadzce (nieocieplona, na gruncie). Doradźcie coś.
  2. Wszystko fajnie......tylko konkretnie ile stopni ?
  3. Szukam, czytam i nie mogę znaleźć....jaka jest najlepsza temperatura dla kotła? 55 st kondensacja, ale czym wyżej tym mniejsza sprawność, ale czym niżej tym kocioł bardziej się zasadza. Planuje zakup zaworu na podmieszanie powrotu. Myślałem o 70st. Czy to nie za dużo?
  4. Nie chodzi mi o trójdrogowy zawór tylko o ten przelotowy który jest zainstalowany do wejścia 3 zaworu trójdrogowego. W zacytowanym pod obrazkiem fragmencie opisu napisali, że "Na wejściu 3 należy zainstalować zawór regulacyjny". Zastanawiam się jakią role tam spełnia, czy jest obowiązkowy a jeśli tak to czy może to być zwykły kulowy zawór. http://images35.fotosik.pl/149/e748549b6788eefdmed.jpg
  5. Ja tylko takie szybkie pytanie: ten "zawór regulacyjny" to po co jest? http://images35.fotosik.pl/149/e748549b6788eefdmed.jpg
  6. Dzięki mpoplaw za pomysł. Nie mogłem znaleźć informacji jak zrobić podłogę pod cięższe przedmioty. Znalazłem coś pod kominki ale tam chyba izolacja termiczna nie jest tak ważna. Czy takie coś zda egzamin? http://images44.fotosik.pl/283/c195b359d8fe195fmed.jpg
  7. Podpowiedzcie jak zrobić posadzke betonową na gruncie na której będzie stał bufor. Pomieszczenie 4x5m. Będzie tam kotłownia. Czytałem gdzieś na forum że w miejscu gdzie będzie stał bufor nie daje się styropianu. Czy to prawda?
  8. Robiłeś takie próby w tych dwóch trybach pracy czy to tylko teoretyczne obliczenia? Jakie chciałeś mieć korzyści z zainsalowania bufora w Twojej instalacji? Jedyne korzyści które mi przychodzą do głowy to dłuższa praca w mocy znamionowej.....ale wtedy wydłuży się też praca w mocy minimalej z mniejszą sprawnością, więc skutek może nie być jednoznaczny. Bufor nie wszędzie ma uzasadnienie ekonomiczne.
  9. langerob25 w instalacji z Twojego schematu (tego powyżej) możesz niebezpiecznie odciąć naczynie/naczynia wzbiorcze...!
  10. Czyli uzdatnianie wody do c.o. nie jest konieczne a nawet niewskazane? Nie stosuje się już takich zabiegów? Kiedyś było to chyba stosowane ale może tylko w dużych kotłowniach.
  11. ...ale czy taka sytuacje nie zajdzie w pierwszej kolejności w kotle - gdzie będzie wyższa temeratura i ostatecznie zdecydowana większość tego kamienia odłoży się właśnie w kotle?
  12. ....a co myślicie o takim zbiorniku na bufor? http://www.allegro.pl/item425416680_zbiornik_akumulacyjny_bufor_1200_l.html Szukam właśnie czegoś takiego dużego i niskiego (mam niską piwnicę) tylko czy ten zbiornik wytrzyma ciśnienie piętrowego domu w układzie otwartym?
  13. Dzięki za odpowiedź. Jest może inny sposób? Coś bez wiercenia? Może opasanie (spawanie, skręcanie) kątownikami do okoła zbiornika byłoby lepsze?
  14. Witam wszystkich, a w szczególności entuzjastów magazynowania energii Temat bardzo ciekawy, więc pozwole sobie przyłączyć się. Mam jedno pytanie. We wcześniejszych wpisach (http://forum.muratordom.pl/jak-to-sie-robi-czyli-bufor-ciepla,t89352-60.htm) był projekt bufora w kształcie prostopadłościanu. W odpowiedzi pojawiła się rada od NJerzy i adam_mk o związaniu tego zbiornika: "NJerzy Proponowałbym zwiącać ściany boczne prętami 8 mm - na duże boki 4-6 prętów, na małe 2-4 pręty" "adam_mk Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Ciśnienie niewielkie, ale parcie duże. Zbiornik pownien być związany. " Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie sposobu "związania". Chodzi o przyspawanie prętów na ścianach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...