Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

norak7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez norak7

  1. Witam wszystkich, tegoroczne roztopy zmusiły mnie do poważnego zainteresowania się odprowadzeniem wody deszczowej z rynien. Grunt to piasek gliniasty - trochę kulawo no więc nie wsiąka. Pytanie brzmi: czy warto zlecić wykonanie projektu odwodnienia (tylko woda deszczowa), jeżeli nie, to może macie jakieś wskazówki. Nie ukrywam, że jestem lobbowany na wykonanie trzech wykopów na długość ok. 20m. i głębokość 1,2 m. wypełnienia ich częściowo żwirem płukanym + włóknina i rura drenarska fi 100 do rozsączenia wody. Do każdego wykopu po dwie rynny czyli jakieś 90 m2 dachu na jeden wykop. Poradźcie coś bo w następnym roku mi chata odpłynie. Pozdrawiam.
  2. Prawdę mówiąc to firma zajmuje się tymi projektami, tak więc oni szukają fachowca. Niestety nie znają zbyt dobrze rynku usług w ok. Poznania więc "dali mi szansę" na znalezienie dobrego hydrogeologa. Jeżeli mi się nie powedzie to oni go znajdą. Co prawda koszt się nie zmienia, ale warto znaleźć kogoś, kogo się zna lub ktoś polecił, niż kogoś na chybił - trafił znalezionego w PF lub internecie. Głębokość odwiertów określa zapotrzebowanie budynku na ciepło (firma to obliczy), a co za tym idzie moc pompy (firma dobierze), a następnie do mocy pompy wyliczy długość wymiennika (czyli głębokość odwiertów). Tutaj znaczenie ma również rodzaj gruntu. U mnie, wstępnie oparli się na przeprowadzonych badaniach geotechnicznych, no ale do pełni sukcesu potrzebna jest geologia. Co do tego muratora to myślę, że tych odwiertów było nieco więcej. Pozdrawiam.
  3. Dziękuję za pomoc w sprawie betonów - skorzystałem . A teraz wyższa szkoła jazdy. Poszukuję jakiegoś speca do wykonania projektu odwiertów pod pionowe sondy pompy ciepła (2x60 metrów) - kogoś z Poznania lub okolic Swarzędza. Bardzo ładnie proszę o namiar.
  4. Witam, U siebie montuję pompę ciepła w domu energooszczędnym Murator EM04b. Mam jedną ofertę firmy z pomorza: Kotłownia: - pompa Viessmann 7,7kW -23712 - bufor 200l - 2500 - pompa obiegowa c.o- 340 - pompa cyrkulacyjna c.w.u - 566 - naczynie przeponowe z.w - 132 - naczynie przeponowe c.o - 170 - rura - 850 - reszta to mat. instalacyjne; cała kotłownia wraz z montażem i uruchomieniem to 34800 PLN Odwierty to 2 x 60 metrów = 13200 PLN + oba projekty 2500 PLN Łącznie to jest jak widać jakieś 50000 PLN Jeżeli chodzi o badanie gruntu to szukam teraz jakiegoś hydrogeologa z okolicy, który zrobi projekt odwiertów, ale ciężko o dobrego fachowca. Pozdrawiam.
  5. Czy ktoś mógłby mi polecić, gdzie w okolicach Poznania lub Swarzędza najtaniej dostanę Beton B20 + pompa. Z góry dziękuję
  6. No i udało się. Witam Wszystkich. Wielka prośba początkującego: proszę o namiary na sprawdzoną ekipę murarzy z okolic Swarzędza budujących z Ytong'a. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...