Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kojot85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

kojot85's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Śliczne dzięki za konkretną odpowiedź. Pozdrawiam!
  2. Witam. Dużo "majsterkuję" i powoli rozbudowuję warsztat. Chcę kupić ukośnicę. Z założenia w opisie każdej, jest napisane, że jest do cięcia drewna. Widziałem na YT filmiki, jak ludzie tną tym stal. Przykład Ja też mam taki zamiar, ale... Czy do cięcia stali koniecznie potrzeba super-mega drogich tarcz za 200-300zł i więcej? Z przeznaczeniem do stali, tylko takie znalazłem. Poza tym, jest ich bardzo mało nawet w internecie i często mają otwór 25,4 a nie 30mm. Może tarcze z węglikiem do drewna z odpowiednim uzębieniem dadzą radę? Wiem, że można kupić stojak do szlifierki kątowej ale jakoś tego nie widzę (brak posuwu i mało precyzyjna regulacja kąta cięcia). Można też przecinarkę do metalu ale w drewnie też robię. Bardzo proszę poradźcie coś!
  3. Nie będzie żadnych ozdób tylko najprostsze wyprowadzenie. Tylko mnie zastanawia skraplanie i ew. zamarzanie powietrza pobranego tuż znad prysznica. Więc bardzo proszę o rozjaśnienie mi tej kwestii.
  4. Witam. Potrzebuję pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania wentylacji w łazience. Mieszkam w budynku z lat '30 w którym łazienka została wydzielona z innego pomieszczenia i nie ma dostępu do przewodu wentylacyjnego. Najprostszym sposobem będzie u mnie wentylacja mechaniczna wyprowadzająca powietrze przez ścianę na zewnątrz budynku. Przewód miałby raptem jakieś 60cm w orientacji poziomej dalej kolanko i X cm rury w pionie wzdłuż muru. Sam w sobie taki przewód chyba nie wytworzy żadnego ciśnienia, natomiast wydaje mi się że trzeba by go ochronić przed cofaniem powietrza z zewnątrz wskutek silnych wiatrów, jak również samoczynnego wzmożonego wyciągania powietrza (utraty ciepła) kiedy jest to niepotrzebne. Zastanawiałem się nad wentylatorami http://sklep.dospel.com/?165,polo-5-az które mają coś takiego jak "automatyczną żaluzję otwieraną siłownikiem elektrycznym." Nigdzie nie mogę się natomiast doczytać jak włącza się ten wentylator. Może lepiej zastosować wentylator dokanałowy w ścianie zakończony od wewnątrz jakąś kratką z ręczną żaluzją? A na zewnątrz co? Daszek, zakończenie typu H, jakiś inny gdzybek? Kwestia która bardzo mnie martwi, to skraplanie i zamarzanie pary wodnej z powietrza które bardzo szybko będzie się przedostawać znad wanny na zewnątrz. Czy w przypadku mrozu np. -20*C woda nie skropli się i nie zacznie zamarzać jeszcze w wyprowadzeniu przewodu zamiast po wydostaniu się z niego? Przepraszam że tak przydługawo ale prosta sprawa a jak dla mnie amatora, jest wiele niewiadomych. P.S. jest to stare budownictwo z cegły bez ocieplenia, ściana południowa.
  5. Witam! Mam proste i konkretne pytanie: co sądzicie u filtrach AquaFilter? Konkretnie http://www.sklep-aquafilter.pl/p167,fccbkdf210bb-wklad-weglowy-zmiekczajacy-z-bakteriostatycznym-kdf-do-bb-10-cali.html Firma raczej nie "kogucik" bo widziałem ich produkty w casto. Zużycie wody u mnie ok. 8-9m3/m-c. Czy taki filtr daje radę, i czy wystarcza na tak długo jak napisali na stronie? Poza twardością nie mam żadnych zastrzeżeń do wody z wodociągu i zaznaczam że nie dysponuję funduszami na większą inwestycję. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!
  6. Pozwolę sobie nieśmiało ponowić pytanie: Jak to zakonserwować?
  7. Dzięki za odpowiedzi! W lokalnych składzikach budowlanych, minia jest bez problemu do kupienia. Co do tej "szkodliwości" to nóż mi się w kieszeni otwiera... Kiedyś kupowało się za grosze puszkę farby, nakładało tak grubo, żeby tylko nie było zacieków i zapominało o konserwacji. Teraz mamy coraz to nowsze i droższe wymysły a ich żywotność jest jak lotto. Powyższy temat czytałem. Niestety to nie jest odpowiedź, to jest ta drobna różnica, między nowym, źle zakonserwowanym i starszym, już lekko podżartym.
  8. Witam! Żeby nie tworzyć nowego wątku, pozwolę sobie odnowić ten. Właśnie kupiłem bramę z furtką w jednym z marketów... Wszystko jest pomalowane czarną farbą. Na naklejce z kodem kreskowym jest napis " brama prosta minia". Tylko że minia jest tylko w jednym, wiadomym kolorze... Do tego w kilku miejscach, gdzie powłoka doznała drobnych uszczerbków, są śladowe ilości rdzy. Wygląda to jak zwykła farba bez podkładu. O ile wiem, to minia jest farbą antykorozyjną i podkładową i na nią idzie właściwa farba? Jak to teraz NAJLEPIEJ zabezpieczyć? Zaznaczam że czytałem już na forum o cudownych farbach typu Hammerite. Zdania są podzielone, więc skłaniam się raczej ku klasycznym rozwiązaniom, sprawdzonym dłużej niż hammerite jest dostępny w Polsce... Jeśli trzeba, to mogę się narobić, ale chcę mieć spokój na jak najdłużej.
  9. Witam! Czytam tak i czytam i mogę się przynajmniej podzielić informacjami na temat jednego z w/w kotłów. Wszystko ładnie opisałem na innym forum (to nie jest żadna reklama, podaję link bo nie mogę skopiować całego tematu z jednego foum na drugie) http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=352&hl=s111 Dodane: zapomniałem najważniejszego (o czym nikt wcześniej nie wspomniał): do nowoczesnych kotłów bez znaczenia na jakie paliwo, nie używa się już stalowych rurek! Chodzi tu głównie o przekroje i wymuszony obieg wody. Poza tym, łatwiej, szybciej, taniej i ogólnie lepiej jest lutować niż spawać, mimo że miedź kosztuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...