Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

profesor s

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

profesor s's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Proszę o pisanie na mój adres http://[email protected] oraz podanie własnego adresu ponieważ niewiem w jaki sposób mogę sie skontaktować z osobami zainteresowanymi - dziękuję.
  2. Panie Janie proszę o kontakt na [email protected] - jest to budowa domów w technologii lekkiego szkieletu stalowego począwszy od wykonania fundamentów do zamieszkania.przewidywany zakres prac w/g umowy na okres około 3 lat.
  3. Wojt. Czy już zdecydowałeś się na technologię budowy domu ?Jeśli tak to dlaczego - jestem ciekawy.
  4. Oraz jest niepalna lecz droższa i bardziej wskazana do technologi szkieletowej - osobiście polecam wełnę.
  5. Oczywiście nie na kazdym profilu lecz na partii produkcyjnej z której zostaje wyprodukowany dany element.Do każdego zestawu konstrukcji otrzymuje Pan specyfikacje techniczną określającą przeznaczenie wyrobu wraz z Aprobatą Techniczną.
  6. Lecz co zrobić gdy inwestor zdobędzie zaufanie wykonawcy,a póżniej oświadczy ze nie ma pieniędzy na zapłatę za wykonane prace,i "szuka dziury w całym ",co wtedy ? Niestety mam taki przypadek - chodzi o 38 tys.zł.
  7. Każdyb wytop stali posiada swoją tabliczkę znamionową informujacą nabywcę o składzie ,partii wyrobu, przeznaczeniu. Jeśli chodzi o moje pasje,to są dwie :Lekkie budownictwo szkieletowe stalowe które daje mojej rodzinie utrzymanie oraz eksploratorswo które również kocham (budując podkop używam konstrukcji drewnianej lecz chciałbym wiedzieć jakie drewno bardziej nadaje się na wykonanie elementów konstrukcyjnych -które mnie niezawiedzie grzebiąc moje nadzieje).
  8. Najpewniej kupić styropian ryflowany fabrycznie,przeciez budujesz dla siebie i nie powinieneś oszczędzać na tym co ma wpływ na eksploatację budynku.
  9. Przepraszam za problemy techniczne profesor s gosc.
  10. Jak się niedać nieuczciwemu inwestorowi ? Jaką zastosować umowę korzystną zarówno dla obu stron ?
  11. Właśnie tak jest w przypadku drewna jako materiału konstrukcyjnego !
  12. Piszesz że w szkielecie drewnianym można docieplić , a stalowym trzeba-jest to błędem ,materiałem usztywniającym konstrukcję jest w obu przypadkach płyta OSB 3 która musi byc zabezpieczona warstwą izolacji termicznej, odsyłam do wytycznych wykonywania ścian zewn.nośnych budownictwa szkieletowego.Jeśli chodzi o mostki termiczne to zostają wyeliminowane w procesie montażu konstrukcji poprzez docieplenie zamkniętych elementów konstrukcyjnych wełną,oraz zastosowaniem od strony wewn. na profilach ścian nośnych izolacji.powiedz mi gdzie w "konstrukcii szkieletowej stalowej" występuję ostra blacha o którą możesz się "pociąć ".Domy szkieletowe stalowe (kompleksowo) wykonuję już od 11 lat,obecnie 47 i jakoś jeszcze się nie "pociąłem".Istnieje równierz trzeci sposób wykonania docieplenia jest to sztywna pianka poliuretanowa z zatopionymi w warstwę pośrednią kształtkami elewacyjnymi z klinkieru ułożonymi w strukturę murową o współczynniku przewodzenia ciepła Lambda = 0,025 W/m2.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...