Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Athena7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Athena7's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam podobny problem. Czy prócz hydrostopu są inne srodki?
  2. zrobiła sie literówka miało być jest szczelny oczywiście pozdr
  3. Dobrze wymurowany komin z cegły pełnej jest bardzo dobrym kominem do kominka. Kto twierdzi inaczej nie ma pojęcia o solidnym murarstwie. Jeżeli muraz nie umie wymurować porządnego komina i twierzi że takowe sa do niczego to jest w błędzie. Od ponad 20 lat użytkuję kominek wymurowany " porządnie" to znaczy normalnie z cegły pełnej nie jest szczelny.
  4. średnica komina do kominka wg fachowców powinna mieć min. 20 cm. Można robić kominy z cegły mogą być także prostokątne ze srednica wewnętrzną dokładnie nie pamietam ok 26 czy 27 x 14 jak to znajdę to napiszę. Pozdr
  5. W projekcie typowym z muratora nie było kratki wentylacyjnej przy kominku, ale autor adaptacji projektu zwrócil na to i dorysował .
  6. Dzięki za post Panie Zbigniewie. I proszę o wysłanie namiarów na ten tartak , byłbym też zainteresowany cenami pozdr
  7. No pewnie że nie musi być gotowa więźba do montażu. Może być drewno tak jak napisałeś Panie Zbyszku_S
  8. Mam pytanie do sznownych forumowiczów ze rejonu Śląska. Gdzie najkorzystniej zakupić więźbę. Ponoć nie warto w naszym rejonie bo drogo. Słyszałem opinie że warto sprowadzić z Kieleckiego, czy macie jakies doświadczenia w tym wzgledzie?
  9. chodzi przede wszystkim o oplaty stale ktore w przypadku przylacza budowlanego sa kilka razy wyzsze. na stronie ktora podalem jest to podane. Z tą jednostką taryfową nie byłem pewny, pamięć jednak trochę zawodzie Natomiast natomiast chciałem powiedzieć, że w moim przypadku przyłączenie prądu budowlanego stanowiło ułamek kwoty jaką musiałem na odrazu zapłacić za przyłączenie stałe.
  10. dobrzykowice napisał- jak wszędzie , zależy to od ludzi , we Wrocławiu wszstkie dotychczasowe formalności załatwiali dosyć sprawnie i kompetentnie To jest najlepsza kwintesecja- zgadzam sie w pełnej rozciągłości. Ja naprzykład miałem zgodę na budowę wydana jeszcze w gminie (ub rok , prawdziwe schody zaczęły sie w starostwie- szkoda mówić. "Wszystko zależy od ludzi".
  11. Czasem nie ma możliwości żeby od razu starać się o prąd docelowy. U mnie czas oczekiwania na przylącze docelowe oscylował na ok 12 miesięcy. (ZE Gliwice). Można oczywiście posiłkować sie pożyczając prąd od sąsiedniej budowy lub co nie jest już mile widziane przez ZE od sąsiada który ma już prąd docelowy. Opory ZE wynikają stąd, o ile dobrze pamietam że jest różnica cenowa pomiędzy prądem docelowym a do celów budowlanych. Chodzi o cene za jednostkę licznikową.
  12. Zaczynając budowe najpierw zrobiłem fundamenty potem chudy beton na gruncie sciany, strop itd. Ostatni mój znajomy zapytał mnie czy może najpierw zrobić sciany, potem strop itd. Przyznam że mam watpliwości. Jestem bardzo ciekawy waszych opinii. Bo niby mozna, ale pojawia sie pytanie czy piach nawet ubity wytrzyma obciążenie stępli podbierających strop. A może terzeba użyc podkładów np podkładów kolejowych?
  13. Pierwszą rzeczą jaka zrobiłem na działce to było ogrodzenie. Całkowita prowizorka. Słupki drewniane, siatka najtańsza z możliwych. Jest to o tyle wygodne że w trakcie budowy w przypadku zachaczenia o słupek przez sztetera nie nie był to dla mnie stracony dzień. Straty minimalne. Podczas kopania rowu na wodę i prąd czy gaz też nie było poważnych strat. Przez działke natomiast przestali chodzić przechodnie, początkowo niektórzy z przyzwyczajnenia przechodzili przez płot ale potem im przeszło. Wreszczie prawo wymaga ogrodzenia placu budowy. W razie wypadku osoby postronnej na niezabezpieczonym ogrodzeniem placu budowy odpowiada sie prawnie.
  14. Bloczki 38 x 24 x 12 z dowoze i rozładunkiem brutto 2,5 na Górnym Śląsku i wcale nie była to najwyższa cena.
  15. Athena7

    kominek

    Jestem posiadaczem kominka otwartego w domku letniskowym. Uzytkuje go od ponad 20 lat. Mam także porównanie z kominkami zamknietymi u znajomych. Obecnie jeszcze nie mam kominka u siebie- budowa domu zatrzymana z powodu zimy. Uważam że naprawdę nastrojowym jest tylko kominek otwarty widac "żywy" ogien, słychac jak trzaska palone drewno. Tego efektu niestety nie da sie uzyskać w kominku z szybą. Są niestety także wady. Kominek otwarty czasem dymi szczególnie na początku, w okresie niepalenia czuć w czasie niżu niezbyt miły zapach spalenizny. Trzeba go tez pilnować bo zdarzaja się niespodzianki np odprysk palącego sie drewna. Myśle że rozsądnym rozwiązaniem do domu jest kominek zamkniety i taki zamiarzam postawić. Pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...