Chciałbym się upewnić, jak jest z tym dobijaniem kostki....Czy robimy równiutką warstwę piasku jak pod kostkę betonową i układamy bez dobijania kosteczki, a później zagęszczarka wyrówna wyższe/niższe (wygląd w przekroju przed zagęszczeniem np. ___------____---____-----------____-----)? Czy też mamy luźno nasypaną warstwę piasku, w którą wbijamy kostki tak, aby górna powierzchnia była równa( ---------------------------------)? To takie dwie ścierające się u mnie w domu teorie, ja jestem za tą drugą. Dobrze myślę?
Mam pytanie do osób, które posiadają przed domem podjazd w kształcie ronda. Jakie macie jego wymiary (średnica zewnętrzna i wewnętrzna) i jak się one mają do wygody użytkowania? Pzdr.
Mam taką konstrukcję dachu: http://img297.imageshack.us/img297/7933/wieniecgu8.jpg Chcę dach pokryć dachówką ceramiczną. Jakie przyjąć rozmiary łat i kontrłat w tym przypadku? Tutaj łaty będą równoległe do "krokwi", a kontrłary będą musiały przenosić obciążenia na "krokwie". Odległośc pomiędzy "krokwiami" to 1m.
Właśnie, DZIĘKI WIELKIE. Chodziło o to, że nigdy się z takim wieńcem nie spotkałem. Ale jeżeli tak się robi, to nie ma problemu. Co do nazewnictwa, to rzeczywiście, trudno to standardowo nazwać, ale w projekcie też tak było. Nazwa nie jest najważniejsza, tylko zasada.
Ale tak to wygląda. To pomarańczowe ma (murłaty) ma być zakotwione w wieńcu (to żółte). Brązowe poprzeczne to raczej krokwiami trudno nazwać, fakt, powiedzmy belki. Ale chodzi o to, że pomarańczowe murłaty mają mieć taki przebieg ( po ścianie szczytowej). Na krótszych odcinkach ścian nic się nie opiera. I dlatego czy jest możliwy taki przebieg wieńca?
Witam! Dach będzie dwuspadowy (konstrukcja kotwiona do wieńca) z kierunkiem spływu równolegle do dłuższych ścian. Na tych ścianach przewiduje się murłaty które będą nachylone pod kątem 25st do poziomu. Czy w związku z tym wieniec będzie tutaj też pod kątem? Dach opiera się na ścianach szczytowych. Budynek jest parterowy.