Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leszeq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    544
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez leszeq

  1. Dla Wszystkich zainteresowanych... Obecnie przebywam poza granicami naszego kraju... Mój poprzedni numer telefonu jest nieaktualny! Kontakt: [email protected]
  2. Parapety powinny mieć około 2 cm spadku. Taki spadek zapewnia prawidłowe odprowadzenie wody, a jednocześnie wygląda estetycznie. Zbyt duży spadek parapetu nie wygląda dobrze. W przypadku parapetu klinkierowego ważne jest, żeby dobrze zaspoinować płytki i uszczelnić połączenie parapetu z oknem. Zamiast silikonu lepiej jest użyć jakiegoś uszczelniacza, ja zawsze to robię Sikaflex 11FC, można go kupić w kilku kolorach.
  3. Na 100% przeciekają parapety. Efekt który widzisz, to zaciekająca woda na połączeniu parapetu z oknem. W wyniku tej nieszczelności woda zacieka pod warstwę izolacji i wypływa na połączeniach płyt styropianowych. Dlatego właśnie kształt tych plam jest owalny. Na jednym ze zdjęć widać wyraźnie, że plamy powstają co około 50 cm, czyli tyle co wysokość płyty styropianowej. Szczerze mówiąc, to te parapety wyglądają jakby miały spadek do okna, zamiast od okna na zewnątrz.
  4. Nieprawidłowo wykonane zbrojenie, zbyt małe lub całkowity brak zakładów siatki na siatkę! Pęknięcie od narożnika w górę świadczy o braku zakładu siatki z jednego narożnika na drugi. Brak wzmocnień poprzecznych w narożnikach otworów okiennych. Odpadający tynk może świadczyć o tym, że został on wykonany przy zbyt niskiej temperaturze. Jednak nie można wykluczyć także wady tynku cienkowarstwowego.
  5. Wstaw zdjęcia, wtedy będzie można coś powiedzieć.
  6. Takie kołki nie utrzymają anteny. Nie. W narożnikach wewnętrznych należy wywinąć siatkę z jednej ściany na drugą (conajmniej 10 cm)
  7. Blacha zmienia swój rozmiar pod wpływem działania zmiennych temperatur. Przyklejenie styropianu do blachy może spowodować odparzenie styropianu. Poza tym obróbki blacharskie mają za zadanie uszczelnienie połączenia i odprowadzenie wody. Jeżeli nakleisz styropian na blachę, to licz się z ciągłym zawilgotnieniem tej części ocieplenia. Na rynku są dostępne specjalne kołki PCV do mocowania różnych rzeczy na elewacjach ocieplonych. Jest to plastikowa spirala o średnicy około 2,5 cm. Taki "slimak" po wkręceniu w ocieploną ścianę potrafi przenieść dość duże obciążenia. Powinno się zasłonić styropianem minimum 1 cm ramy okna. Nie jest określone ile powinno zostac odsłonięte, ale chcąc zachować walory estetyczne okna, to dobrze jest pozostawić nie mniej niż 4 cm (im więcej ramy widać, tym ładniej okno wygląda)
  8. Wystarczy jeszcze raz położyć tynk, bez gruntowania. Ciężko się wykonuje tynk na tynk, ale jest to do zrobienia.
  9. Po całkowitym wyschnięciu kleju. Najlepiej jest położyc podkłady pod tynk na kilka godzin przed tynkowaniem (dla cerplastu jest to około 6 godzin do pełnego wyschnięcia)
  10. Jezli chcesz mieć niepowtarzalnie pięknie popękaną elewacje, to spróbuj
  11. Co to znaczy? Odstęp między siatkami, czy zakład siatki na siebie?
  12. Źle rozumiesz! Idea klejenia obwodowo punktowego ma za zadanie zmaksymalizować przyczepność płyt do ściany. Między ścianą a ociepleniem nie ma prawa "hulać" żaden wiatr. Tylko na placki nie jest OK. Takie elewację spadają w bardzo widowiskowy sposób, w wyniku działania sił ssących wiatru!
  13. Taka odległość jest dobra. Przy nierównych ścianach ważne jest aby nie przekraczać grubości dwóch centymetrów. Żadna pianka! Zamiast rzeźbić w gó...e, zrób to tak jak na poniższych zdjęciach! Należy dokleić w tych miejscach paski styropianu minimum 2 cm EPS100 (może być grubszy). Dzięki temu uzyskasz równą i ładną powierzchnię glifu, a jednocześnie zlikwidujesz ewentualny mostek termiczny. Styropianem należy wejść minimum 1 cm na ramę okna. Na zdjęciach jest na elewacji styropian, ale dokładnie tak samo postępuje się w przypadku ocieplania budynku wełną.
  14. leszeq

    Styropian bez kołków?

    Nie bardzo interesuje mnie to, co napisane jest na opakowaniu i jakich pięknych teorii używa producent do tego, aby przekonać klienta o niesamowitych właściwościach tego produktu. Ja takimi materiałami pracuje na codzień i wiem jak się zachowuje klej w postaci pianki, już po kilku dniach wystawienia na różne warunki atmosferyczne. Owszem, do pewnych prac klej taki nadaje się znakomicie, ale do klejenia styropianu na całych ścianach lepeij jest użyć kleju na bazie cementu. Nie robią na mnie wrażenia hasła "3 razy super", bo produkt jest stosunkowo "młody" i jak do tej pory nie zrobił na mnie 3 razy większego wrażenia niż klej tradycyjny. Mówię to oczywiście jako wykonawca systemów ociepleń, na którym produkt powinien robić 3 razy lepsze wrażenie według producenta
  15. leszeq

    Styropian bez kołków?

    Pod warunkiem, że używasz dobrego tradycyjnego kleju... W przypadku używania kleju w postaci pianki, powinno wykonać się kołkowanie.
  16. No to już lepiej ATLAS, np. HOTER, dużo lepszy i elastyczniejszy od "betonu" z Bolixa
  17. Ad1. Nie musisz ocieplać poddasza i wstawiać drzwi. Możesz to pozostawić w takim stanie jak jest do następnego roku. Według mnie,to nawet lepiej Ad2. Najpierw pomyśl o posadzkach.
  18. Styropian różni się i surowcem i wymiarami. "Na oko" ciężko jest określić jakość styropianu, dopiero jak zacznie się z nim pracować, to można zauważyć różnice w stosunku do innych marek. Płyty styropianowe różnią się twardością (mimo tego samego parametru np. EPS70), ciężarem i dokładnością wykonania frezu. Jeżeli chodzi o styropiany "grafitowe", to ich dobry parametr cieplny jest okupiony zmniejszoną wytrzymałością mechaniczną.
  19. Może to coś pomoże: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163608-Kto-z-Was-ma-bia%C5%82%C4%85-elewacj%C4%99&p=4231045&viewfull=1#post4231045
  20. Materiały: Styropian 2 cm EPS100, narożniki z siatką, klej do wykonywania warstwy zbrojenia, siatka (najlepiej 165 g/m2), drugi kolor tynku lub farba fasadowa i dużo cierpliwości oraz dokładności w pracy 1. Na elewacji rysujemy kształt boniowania. 2. Przyklejamy styropian 2 cm. 3. Na wszystkie krawędzie wstawiamy narożniki z siatką. 4. Siatkujemy. 5. Zaciągamy drugi raz klejem. 6.Gruntujemy pod tynk. 7. Tynkujemy i ewentualnie malujemy farbą.
  21. Alpol w tej kategorii jest dobrym rozwiązaniem, ale może lepiej Caparol - dużo większa elastyczność.
  22. W tym roku zdecydowaną większość elewacji robię Caparolem. Bardzo dobra jakość w rozsądnej cenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...