Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robek Warmia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    84
  • Rejestracja

Robek Warmia's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zgłosiłem to zakładowi elektrycznemu, sęk w tym, iż według przepisów dopuszczalne są spadki napięcia rzędu 10 % w górę i w dół zatem średnie napięcie pewnie się zmieści w normie a że raz na 3-4 dni spadnie na chwilę tak, ze się pompa wyłączy to ich rejestrator może tego nie wychwycić. Takie urządzenie jak macie do bieżącego monitorowania napięcia (nie jak energetyka co pewien czas) drogie jest ?
  2. Czyli coś takiego jak krótkotrwałe spadki napięcia. Spróbuj porozmawiac ze swoim dostawcą może problem jest w napięciu często tak się dzieje montują wówczas na tydzień takie urządzenie które mierzy napięcie i jak wychodzi im że są spadki to dają większą moc na transformatorze może problem u Ciebie zniknie. Najważniejsze jednak czy dobrze zrozumiałem : po takich mignięciach pompa stoi nawet jak jest jest prąd i dopiero włączenie i wyłaczenie prądu powoduje jej uruchomienie ?
  3. NIe było dzisiaj, ani też wcześniej szybkich odcięć energii - tak żeby to zauważyć. Poddałeś mi jednak myśl taką że może być problem ze spadkiem napięcia w sieci zamiast 230 v. daje przez chwilę poniżej 200 ja tego nie zauważe a pompa może się wyłaczyć. O ile dobrze zrozumiałem to jest u Ciebie tak, że prąd po tych wyłączeniach jest w domu a pompa się sama nie uruchamia ? - to dla mnie ważne, bo dotychczas myślałem tak jak wskazał Danfoss zawsze się sama uruchomii. Masz pompę Danfoss ?
  4. Wiatam Was wszystkich ! Mam do Was prośbę o pomoc - może ktoś zetknął sie lub słyszał o podobnym problemie. Mam od 5 lat pompę ciepła Danfosa DHP H gruntową. Działała przez ten czas bez zarzutu. W wigilię zauwazyłem jednak, że stoi wyłączona - pomyslałem że korek wysadził, jednakże wszystko było w porzadku wszędzie był prąd. Wyłaczyłem więc i włączyłem prąd w domu myśląc że może styki przy tablicy (korkach) zaśniedziały, czy coś podobnego. Pompa uruchomiła się. Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła - tym razem również wyłączyłem i włączyłem prąd już tylko na lini pompy ciepła znowu się uruchomiła. Pomyślałem sobie że może problem w instalacji elektycznej, zainstalowałem czujnik zmiany faz ale nadal jest to samo pompa co kilka dni sama przestaje działać. Ostatnio chyba jest to częściej nawet co dwa dni. Z serwisu Danfosa uzyskałem informację że nawet gdyby był przejściowy spadek napięcia a potem znów napięcie powróciłoby do wartości właściwej pompa sama się uruchomii bez potrzeby "restartu ręcznego" . Wydaje mi się więc że problem dotyczy pompy, ale i instalator i serwis mówili, że o podobnym problemie nie słyszeli. Może macie jakiś pomysł ? Z góry dziękuję
  5. A niemyslieliście nad likwidacja okna w garażu ? Czy nie jest tak, że i tak zawsze trzeba światło zapalić ? Bedę miał rolety zewnetrzne i boje się, że i tak i tak bedą non stop zamykane, bo garaz ogrzewany i szkoda cipła etc. Czy ktoś nie robił okna w garazu ?
  6. Mam wybudowany dom w stanie surowym w którym scianki działowe są z betonu komórkowego o gr. 10 cm. Zastanawiam się czy taka grubość jest wystarczająca ze względu na mozliwość dochodzenia dzwieku nie koniecznie ałasu z drugiego pokoju itd. Czy ktoś też sie nad tym zastanawiał ? Czy te 10 cm. starcza, czy trzeba coś kombinowac z warstwa wełny ?
  7. Forest Natura jeszcze w innym miejscu Pisałeś, że m.in wiele wkładów Jotula spełnia te wymagania. Chcę zakupić wkład I 18 Harmony z Jotula ale nie znalazłem na stronie informacji o spełnieniu -lub nie -tych norm din o ktorych Pisałeś. Instrukca na stronie nie jest w jeżyku polskim, w anggielskojezycznej tez nie zauwazyłem. Prosze więc o informację, czy taki wkład (Jotul I 18 harmony) mający podłączenie z zewnatrz nadaje sie do domu z wentylacją mechaniczną z reku. czy ewentualnie ktoś z Was ma taki wkład oraz wentylacje z reku ? Hej nikt nie może pomóc ?
  8. Podciagam temat Forest Natura jeszcze w innym miejscu Pisałeś, że m.in wiele wkładów Jotula spełnia te wymagania. Chcę zakupić wkład I 18 Harmony z Jotula ale nie znalazłem na stronie informacji o spełnieniu -lub nie -tych norm din o ktorych Pisałeś. Instrukca na stronie nie jest w jeżyku polskim, w anggielskojezycznej tez nie zauwazyłem. Prosze więc o informację, czy taki wkład (Jotul I 18 harmony) mający podłączenie z zewnatrz nadaje sie do domu z wentylacją mechaniczną z reku. czy ewentualnie ktoś z Was ma taki wkład oraz wentylacje z reku ?
  9. Witam czy ktoś z WAS słyszal o rurach ceramicznych do wentylacji mechanicznej ? Powiem szczerze, że ja o tym nie słyszałem, a ma to byc jakas nowość powodująca wyeliminowanie szumu powietrza itd. Możecie cos na ten temat powiedzić bardzo proszę
  10. Mam prośbe o rade kogoś kto sie na tym zna. Mam do ocieplenia wełna o gr. 30cm. dach 42 stopnie nachylenia - dwuspadowy. Przy wycenach wykonawcy przedstawili dwie formy wykonania tych czynnosci. 1. tańsza wełna wkladana jest miedzy krokwie, a wobec tego, ze krokiew ma wysokość 16 cm. do krokwi nabijane są na odpowiednią gróbość kawalki tak aby cała gr 30 cm. wełny miescila się pomiedzy krokwiami. 2 droższa - nie wiem czy lepsza - pierwszy ragment tak samo - ale po ułzeniu połowy tj. 15 cm. kładzie sie warstwę ok. 5 cm. na tzw. zakład, tak aby wyeliminowac ew. mostki przy styku z krokwią, następnie tez dobija sie i 10 cm dalej potem płyty itp. jak Wy to zrobiliście, czy kładzenie wełny na ten zaklad jest rzeczywiscie az tak wazne ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...