Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

atma135

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez atma135

  1. Zarówno wełna kamienna jak i celuloza są materiałmi dyfuzyjnie otwartymi.Przewaga celulozy jest taka że potrafi "oddać" wilgoć ,po czym ma te same parametry.Opóźniacz pary jest jednak tak samo potrzebny przy jednym i drugim materiale izolacyjnym.To właśnie folia zapewni małą ilość wilgoci pod sufitem i odpowiednią w pomieszczeniach mieszkalnych(czytaj nie za sucho).Większość producentów celulozy zaleca paroizolację,jej brak powoduje między innymi zawilgocenie elementów konstrukcyjnych dachu.Ale jest to materiał wart polecenia z kilku innych powodów,ma dużą pojemność cieplną(wełna nie),nie lubią go gryzonie(w wełnie siedzą)zapewnia ciągłość izolacji(w przypadku wełny zależy to od ekipy,"a ekipa to już nie zależy od nikogo:-)")impregnuje drewno ale przyspiesza korozję metali(sole boru),celuloza jest bardzie "eko"do jej wytworzenia zużywa się znacznie mniej energi. Wełna kamienna jest za to niepalna a celuloza"tylko"samogasnąca.
  2. Poczytałem,chcę zrobić dobrze.Pewnie będe kolejnym który zastosuje perlit(choć na Lubelszczyźnie trudno dostępny,a transport drogi.Najbliżej znalazłem w Starachowicach,przy 14m3 ceny z transportem oscylują w granicach 200zł za metr.Jeśli ktoś zna możliwość tańszego nabycia proszę o kontakt) Skłaniam się raczej do mieszania z cementem,i mam pytanie do p.Adama.Skoro dodając cementolitu alibo/i szkła wodnedo uzyskujemy nienasiąkliwą warstwę termoizolacyjną(i hydroizolacyjną?) czy nie można zrezygnować z robienia wanny z papy? A te spinki do mocowania alupexa nie lepiej wbić tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę?
  3. Witam! Bardzo proszę o radę.Dom jest wykonany z bala,posadowiony na podwalinach drewnianych,te z koliei na ścianach z bloczków fundamentowych.Wewnątrz mam teraz 10cm betonu na 50cm piachu.Poziom podłogi to góra podwaliny.Między wylewką a planowaną podłogą jest 27cm. Częściowo planuje podłogówkę a częściowo grubą deskę drewnianą. Myślałem tak-folia czarna 2 razy,2 razy 10cm styropian,folie aluminiową,rurki podłogówki przymocowane klipsami,zbrojenia,wylewkę,płytki-panele.W części z podłogą drewnianą tak samo(oczywiście bez rurek i folii) albo legary,między legarami wełna,deska(teraz mam taki"mętlik" w głowie że najchętniej to rozwiązanie zastosowałbym na całym parterze,niestety żona ma już koncepcję estetyczną która to wyklucza). Decyzję muszę podjąć szybko.Teraz nie wiem,zrezygnować z foli aluminiowej?Całkiem czy na rzecz paroprzepuszczalnej?Co zamiast klipsów?Te zbrojenia nie są zalecane tylko w chudziaku(tam nie mam) czy też zrezygnować z tych w suchej wylewce-jeśli tak to mój majster chyba odmówi wykonania...
  4. Pomyśl może o wełnie celulozowej(ekofiber,termex itp.) Robią otwory w płycie i wdmuchują docieplenie. Metoda w tym wypadku najmniej inwazyjna.
  5. atma135

    dom z bali - lubelskie

    W jakiej technologii Najwięcej firm buduje w sumikowo-łatkowej. Domy zrębowe i to z dowolnym węgłem budują cieśle spod Krasnobrodu. Namiary mogę podać jak i podzielić się swoimi doświadczeniami.Jestem w trakcie budowy domu z bala w okolicach Lublina:-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...