Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wcich

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wcich

  1. Dziękuję wszystkim za pomoc. Wygląda na to że nie muszę kołokować choć jednak pozostaje pewna wątpliwość - dlatego pewno zakołkuję w newralgicznych miejcach: np. na rogach. A swoją drogą wykonawca polecił mi żeby styropian przykleić klejem do siatki - to podobno ma w 100% zapewnić że styropian się nie odklei. Powiedzcie co sądzicie na ten temat. Będę robił w systemie Dufa i nie wiem czy jest sens zastępować klej do styropianu klejem do siatki (koszty)!
  2. Czy ktoś z Forumowiczów zastosował tynki akrylowe f-my Dufa i jakie są Wasze zdania o nich. Jak wypadają w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. Wykonawca ocieplenia styropianem proponuje mi zakup wlaśnie tych tynków a ja nie wiem co o nich sądzić
  3. Mam nowy dom z poddaszem użytkowym, zbudowany z max-ów, który zamierzam docieplić styropianem 12 cm. Czy muszę styropian kołkować?. Wolałbym tego uniknąć gdyż max-y są kiepskiej jakości a wiercenie otworów napewno tej jakości nie poprawi!!! Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?[/b]
  4. Zamierzam kupić okna plastikowe - profil "suko" barwione i okleinowane dwustronnie. Niepokoi mnie czy moje wyjście na taras, które ma mieć 180 x 240 z ruchomym słupkiem nie będzie się odkształcać w czasie słonecznych dni, gdyż wyjście na taras jest od strony południowej. Słyszałem że w przypadku kolorowych okien może być to problem. Ponadto czy okleina z czasem nie straci na "blasku". Okna mają być od Jezierskiego. Trafiłem na forum wątek gdzie narzeka się na jakość i obsługę gwarancyjną w tej firmie. Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?
  5. Również stoję przed dylematem wyboru tynków. Znajomi zachęcają mnie do tradycyjnych (cementowych), że niby są trwalsze i nie podciągną ewentualnej wilgoci. Ale czy warto robić tynk tradycyjny a potem go jeszcze gipsować??? pozdrawiam wcich
  6. Witam Powiedzcie czy na etapie kładzenia rur nie ma znaczenia od jakiego systemu będą. A może wogóle nie potrzeba systemowych? Na co trzeba zwrócić uwagę żeby robiąc teraz instalację - później można było dobrać dowolną jednostkę? Pozdrawiam
  7. Dla typowego budynku mieszkalnego ZE przyjmują 15 kW przyłączeniowej i 6 kW umownej.
  8. To zależy od murarza (jak proste œciany zrobił) i tynkarza (ile tynku narzuci). Czyli musi się skończyć wizytą tynakarza (którego jeszcze nie mam) na budowie przed wykonaniem instalacji...
  9. Witam Ile powinna wystawać puszka (podtynkowa - rozgałęźna lub łącznikowa) ponad powierzchnię ściany wykonanej z pustaków ceramicznych, tak aby po otynkowaniu nie było problemu z montażem osprzętu czy zatyczek. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem czy tynki będą gipsowe czy cementowe. Zamierzam część puszek rozgałęźnych "zamaskować" tynkiem. Pozdrawiam wcich
  10. Dlaczego tak twierdzisz - podaj więcej szczegółów - czy masz aż tak złe doświadczenia???
  11. Dziękuję za podpowiedź - już biorę się za lekturę! Pozdrawiam
  12. Czytając Wasze maile nabrałem chęci na zrobienie instalacji. Czy macie jakieś namiary na stronę z opisem wykonania takiej instalacji.
  13. A czym różni się cement z Ożarowa od Gorażde. U mnie muraże jakoś wolą ten pierwszy?
  14. No i przy okazji Klasztorisko "do bólu" - prawie wszystkie szlaki tam się krzyżują!!! Slovenski Raj to rzeczywiście fantastyczny zakątek. Pojechałem tam z żoną w podróż poślubną. Pomimo że było to wiele lat temu do tej pory z sentymentem wspominam wyjazd, przeglądając "stare" zdjęcia. Dla zainteresowanych turystyką górską gorąco polecam również Fatrę a zwłaszcza Terchową i okolice. Terchowa to miejsce skąd pochodził legendarny Janosik. znajduje się tam jego pomnik, a okoliczne górki... no cóż sprawdzcie sami.!!!
  15. Mam zakupioną dachówkę cementową (Braas - Celtycka). Wkrótce będę nią krył Dach. Czy ,jeżeli teraz nie założę dachówek ze specjalnymi uchwytami, będę mógł w przyszłości bez problemu zamontować na dachu płotki przeciwśnieżne i odgromówkę (bez wymiany poszczególnych dachówek lub wiercenia otworów). Na razie nie jestem pewien czy wogóle będę dawał odgromówkę oraz jakie i gdzie płotki. Dlatego póki co wolałbym nie zakładać specjalnych dachówek z uchwytami pod te elemeny.
  16. Mogą pomiędzy zakładami być różnice, ale generalnie powinieneś tylko zapłacić opłatę przyłączeniową (w Twoim przypadku ok 900 zł). Koszty 7500 to całkowity koszt, który ponosi ZE. Na moim terenie ZE nie godzi się na wynajęcie samemu firmy dla przuspieszenia realizacji.
  17. Witam - też jestem z Dębicy (ul. Sandomierska)
  18. Na przyłącza nie potrzeba pozwolenia na budowę, niezależnie czy są napowietrzne czy ziemne!
  19. Ja w tym miesiącu zacząłem systematycznie przeglądać. Robię to w pracy i w domu. W domu przez wydzwaniane łącze. Ciekawe jak wyjdzie rachunek ????
  20. U mnie wykonawcy włożyli paczkę po papierosach!!! Paczka usadowiła się przy szalunkach i teraz jest "elegancko" widoczna na fyndamencie.
  21. Tak faktycznie jest. Do tego stopnia że gdybyś na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę czy zgłoszenia przez TP SA zakwestionował prawdziwość oświadczenia Urząd "z urzędu" kieruje sprawę na drogę postępowania karnego!!!!
  22. Myślę że najprostszym i najtańszym sposobem w tym przypadku jest zgłoszenie faktu do Nadzoru Budowlanego. Postrasz ich że dokonasz takiego zgłoszenia i zobaczysz co z tego wyjdzie Taka inwestycja wg mnie powinna być wykonana na pozwolenie lub na zgłoszenie do właściwego urzędu. Do tego konieczna jest zgoda właściciela nieruchomości - jeśli nie mają takiej zgody są w kropce!!!!
  23. Ja bym robił przyłącz ziemią. Przynajmniej żadna dziwna rzecz (czyt. słup) nie będzie mi stała przed domem. Jeśli chodzi o sprawę uszkodzenia kabla to Ty będziesz chyba wiedział gdzie jest położony, więc przy pracach prowadzonych przez Ciebie myślę że nikt go nie uszkodzi. Natomiast w przypadku uszkodzenia przez kogoś innego to problem pomiędzy ZE a tym który uszkodził. Nadmieniam że ZE ma określony czas (dość krótki) na usunięcie w takim przypadku uszkodzenia. Poza tym ryzyko takiego uszkodzenia jest mało prawdopodobne. Tak więc pozostałbym przy kablu ziemnym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...