Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Goshka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Goshka

  1. Witam, Zaintrygował mnie ten daszek (?) pod dachem. Co to jest? Czy to coś zamiast podbitki? Fajnie wygląda, bo optycznie poszerza trochę wąską elewację Kasjopei. Można wiedzieć coś więcej o tym "czymś" (z czego jest i jaką pełni funkcję jeśli jakąś pełni?). My zaczęliśmy budowę Kasjopei (wersja G w MG Projekcie) w Warszawie w maju, ale już mamy 2 mies. poślizgu. Pilnie śledzimy forum. Jest to świetna możliwość do czerpania inspiracji i doświadczeń. W przyszłości pochwalimy się też naszymi osiągnięciami. Ale takiego ciekawego rozwiązania podbitki jeszcze nie widzieliśmy ani tu ani w realu, choć w okolicach W-wy od Kasjopei "aż się roi".
  2. Dziękujemy za poświęcony czas i cenne uwagi. Domek super. Będziemy w kontakcie jeśli chodzi o ekipę. Teraz mamy 100% pewności, że Kasjopea to jest to czego szukaliśmy! Mamy nadzieję zacząć w przyszłym roku i postaramy się wtedy też służyć radą i wglądem na budowę innym zainteresowanym tym projektem. Pozdrawiamy Gosia i Jurek
  3. Witam, Fajnie chociaż na zdjęciach obejrzeć Kasjopeę. Do streaminfo - pisałam do Ciebie na priv. bo bardzo chętnie obejrzelibyśmy domek e ealu. Jeśli oczywiście zaczęliście już budowę i nie macie nic przeciwko kilku gościom na placu budowy (obiecujemy nie być uciążliwi) Przymierzamy się do budowy Kasjopei od przyszłego roku. Najpierw podobał się nam Sonet, później Topaz, ale ten, mimo, że jest dla naszej sporej rodziny idealny (3 dzieci) jest zbyt drogi w budowie i pewnie również w eksploatacji . Kasjopea jest ponoć sporo tańsza. Jak to oceniacie? Z powodu różnych zawirowań losowych nasza budowa trochę się opóźnia ale mamy nadzieję, że w końcu ruszymy. Zdjęcia Zwoli upewniły nas co do wyboru projektu chociaż ciągle mam w głowie opinie niektórych , że salon zbyt wąski. Kombinujemy żeby go poszerzyć. Nie zgodzę się natomiast, że schody są za wąskie. U moich rodziców też są metrowe i to w zupełności wystarcza na swobodne wniesienie czegokolwiek na górę i na bezproblemowe minięcie sie2 osób (nawet pokaźnej postury;-) Pozdrawiam i dzięki za wasze komentarze. NIektóre to na prawdę cenne wskazówki. Pozdrawiam i czekam na odzew na priv albo na forum. Gosia
  4. Jejku, odjazdowy ten dom. Właściwie nawet ta wersja 216 m byłaby do przyjęcia. Strasznie mi się podoba z zwenątrz i wewnątrz chociaż dopatruję się pewnych mankamentów (przynajmniej jak dla mnie). Brakuje mi garderoby w każdej sypialni na górze i wejście do łazienki przez garderobę to też nie najlepsze moim zdaniem rozwiązanie. Ale gdyby tak coś w nim pod tym kątem pomieszać... Marzenie... Trochę może być ciężko ogrzać tą pustkę nad jadalnią, ale o okna bym się nie martwiła. Trzeba podjeść do sprawy "przemysłowo" i tak jak w biurach gąbka i ściągaczka na kiju... Zapamiętałam stronę i jeszcze pooglądam to może dojdę do jakiegoś konkretnego wniosku. My będziemy budować w Warszawie (na północnych krańcach) mam nadzieję, że na pewno w przyszłym roku, chociaż jak dobrze pójdzie z czasem (uda się załatwić papierologię i dobrą ekipę) to stan surowy zrobilibyśmy jeszcze w tym roku. Ale czas leci tak szybko, że może się nie udać. A Wy gdzie się budujecie?
  5. Nie wiem. Nie jestem pewna czy faktycznie dom ze skosami jest tańszy. Część powierzchni (duża część), której wybudowanie przecież kosztuje jest praktycznie bezużyteczna, no bo co wstawić na wys. kilkudziesięciu cm? Gdybym miała łóżko pod takim skosem czułabym się jak w pudełku z wieczkiem. Pow. użytkowa w takim domu jest dużo mniejsza niż pow. całkowita... A dach? Te wszystkie lukarny z osobnymi daszkami chyba strasznie podnoszą koszty. Im bardziej skomplikowana konstrukcja dachu tym droższa... A tak... prosty nawet płaski dach... Wiem, wiem nie wszędzie można takie budować. Tego właśnie nie rozumiem. Skoro od dziesiątek lat w polskim krajobrazie królowała kostka, to czy ludzie, którzy teraz decydują o planach zabudowy po prostu kierują się dawnymi złymi skojarzeniami? A może ja po prostu jeszcze za mało wiem. Cóż, obiecuję się dokształcić w temacie kosztów, bo przecież też chcę jak najbardziej ekonomicznie podejść do budowy.
  6. Witam, to mój pierwszy dzień na forum i cieszę się, że znalazłam kogoś kto przynajmniej planuje wybudować Soneta. Ten projekt odpowiada mi najbardziej ze wszystkich gotowców, które przejrzałam (a trochę tego było ). Niestety domów piętrowych nie spotyka się dużo wśród gotowych projektów. Widać nadal ludzie wolą mieć skośne ściany, chociaż nic w tym fajnego. Ale o gustach się nie dyskuje. Mnie też martwią te centralnie umieszczone schody (w zasadzie na środku salonu - bo przecież tę powierzchnię można by połączyć z hallem). Ale z drugiej strony pocieszam się, że może to wcale fajnie wyglądać... Chciałabym móz zobaczyć to w realu. Gdybyśmy się decydowali na ten projekt zrobilibyśmy kilka drobnych zmian (głównie na górze). Chętnie dowiem się czy się zdecydowaliście na któryś z tych dwóch projektów. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...