Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gabik66

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Gabik66's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktos juz buduje ten domek, bardzo mnie zainteresował, jestem ciekawa opinii. http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1100&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=ukryte+pragnienie&symbol=&x=0&y=0&nr=0 domek wydaje sie idealny dla małej rodziny 2+1, o niewielkich srodkach na budowę, świetna altermatywa dla mieszkania.... Gabi
  2. Witam szukam solidnego wykonawcy domu w stanie surowym otwartym: od fundamentów po dach z Torunia, najlepiej okolice Brzozówki. Możecie mi kogoś solidnego polecić?
  3. Witam szukam solidnego wykonawcy domu w stanie surowym otwartym: od fundamentów po dach z Torunia, najlepiej okolice Brzozówki. Możecie mi kogoś solidnego polecić?
  4. Hmmm... Konkursowy ( niezależnie od wersji) sprawia wrażenie prostego i logicznego, w tym jest jego piękno. Ale jeśli Twoim priorytetem są koszty - niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Dlaczego: - Ma stosunkowo dużą powierzchnię zabudowy do powierzchni użytkowej ( koszt fundamentu) - Ma bardzo duża powierzchnię całkowitą ( czyli to co musisz wybudować - stropy, podłogi) w stosunku do powierzchni użytkowej. Zakładam, że nie chcesz podnosić ścianki kolankowej - lepiej wybierać wtedy inny projekt. W projekcie nie ma w ogóle ścianki kolankowej i duża część poddasza jest nieużytkowa. -Ma stosunkowo duży dach ( co wynika z powyższych) -Ma bryłę w kształcie litery T, energooszczędny dom powinien być jak najbardziej zbliżony do sześcianu , więc pasywnego na pewno nie zbudujesz na tym projekcie Nowoczesny projekt o prostokątnej podstawie, z bardzo wysokimi ściankami kolankowymi - to jest to jeśli chodzi o koszty. Ale mi się Konkursowy podoba i jego wersję buduję, choć zdaję sobie sprawę z w/w rzeczy. Chodzi o świadomy wybór. Zgadza się: kubatura w porównaniu z pow. uzytkową jest zbyt duża, to oznacza, ze jest sporo przestrzeni niewykorzystanej na poddaszu. Coś za coś, ale nie jest tak źle. Pow. zabudowy raczej przeciętna, chociaz mozna te powierzchnię uż. w 110 metrach zabudowy. Dach też przeciętny. Ważne , ze nie jest to typowy wielospad ale dwa dwuspady a to jest znacznie prostsze w budowie. Co do energooszczędności...dlatego zadałam to pytanie o ogrzewaniu. Ale z tego co wiem projekt ten ma równiez wersję energooszczędną Pytanie tylko czy w super oszczędnym "klocku-stodole" czy "wagonie" mieszka się jak w domu? Korytarze, hol - kiszki.Zawsze brakowałoby mi zadaszonego tarasu albo balkonu. Wejscie na mojej działce jest od zachodu, wiec szczyt domu w przypadku klocków dwuspadowych zawsze przypada na południe....czyli straty niewykorzystanego ciepła...i i tak zapłace wiecej za ogrzewanie. Może ktoś z mieszkających w M02 podzieli sie wrazeniami jak się mieszka, co przeszkadza, co jest ok?
  5. Czytając forum ....nawet katalogi z wycenami trudno cokolwiek oszacować. A niestety koszty realizacji zwykle decyduja o wyborze konkretnego projektu. Jedni twierdza, że tańsza jest parterówka, inni, że najlepiej dom z dwuspadowym dachem...istna kołomyja, bo jak sprawdzaliśmy, te małe dwuspady ok 120 metrów kw wcale nie sa tańsze albo nieznacznie od wielospadów czy parterówek. Nierzadko kwoty sięgają 350 tys.Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy. Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?
  6. Witaj, na jakie koszty przygotowujesz się? Czy budujesz systemem zleconym czy oddzielna ekipa do kazdej czeci prac. Ile np za postawienie domu w stanie surowym otwartym? Jakby nie liczyć te 300 tys. chyba trzeba kalkulować....? Pozdrawiam i zycze powodzenia....piękny domek. G.
  7. http://forum.muratordom.pl/m-02-konkursowy,t39750.htm ale nie pamiętam na której stronie, byc może od tamtego czasu jest poprawione. Zresztą wydawało mi się, że domy z takimi dachami potrzebują więcej drewna na więżbę...porównywałam inne tego typu zwykle było powyżej 10 m ale mogę sie mylić. Na tym samym forum też czytałam, że ilośc stali jest z kolei dziwnie duża .....
  8. Z której łazienki zrezygnowaliście - tej przy dużej sypialni? Co w zamian? Dodatkowe okna połaciowe na poddaszu czy sa konieczne, np na schodach, w łazience. Oczywiście dom jest duży, jak dla nas 2+1 może za duży ale sporo czasu spędzamy pracując w domu. Cieszy mały salon, mało jest takich projektów...mi poprostu szkoda kasy na te salony po 30 m kw, nie mamy takich potrzeb. Zastanawialiśmy się jak można obciąc koszty....piszesz bez tarasu, warte przemyslenia. Ilośc więżby 7,35 m to raczej pomyłka, jak jest w projekcie?
  9. Wpisuję sie pierwsza i gratuluję ładnego projektu. Zastanawiam sie czy cokolwiek zmienialiscie, np scianki działowe, okna. Czy kuchnia nie jest za mała albo przejście do garażu czy nie szkoda tej przestrzeni. Jakie ogrzewanie przewidujecie, czy np kocioł na ekogroszek sie zmiesci w pom. gospodarczym za garażem? Wszelkie uwagi i pomysły jakie przychodza Wam do głowy. Zastanawiam sie czy sypialnię na poddaszu można ciut pomniejszyć, poprostu cofnac sciankę z oknem w głąb o 1,5 metra i wygospodarowac loggię ....u mnie to byłby widok na południe na piekny las....Wiem, że w projekcie pokoje na poddaszu nie maja sufitów....zmieniacie to? a co ze ścianką kolankową ...warto czy nie warto ją podnosić? takie sobie dylematy....ale zmierzam do tego samego projektu. Pozdrawiam i życze wytrwałości podczas budowy!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...