Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jacbur75

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jacbur75

  1. poprawka ten grunt to 520S (na pewno nie wodorozcieńczalna, bo pędzel po gruntowaniu "ściął" się we wodzie, pomógł denaturat). i już po ptokach... wklejone. teraz tylko pozostaje się modlić, że pod lustro nic sie nie dostanie. czy ta bona 520S zmniejszy chłonność sklejki? p.s. akurat wodoodpornej nie było, a fahofcy z casto powiedzieli, że sklejka wodoodporna dlatego że klej wodoodporny, czyli drewno i tak będzie nasiąkać. pożyjemy zobaczymy. dzięki za pomoc.
  2. pytanie zupełnie z innej beczki, ale dość sensowne ze względu na obecność fachowców w tym wątku. w otwór pod lustro w glazurze (łazienka) muszę wkleić płytę ze skejki (surowizna). zostało mi trochę gruntu pod klej do parkietu (bona 500). czy maźnięcie tym sklejki zmniejszy jej "wilgocioodporność"? Lustro i tak będize potem obwiedzione/uszczelnione silikonem. czy i tak pozostaje ryzyko, że sklejka się np. rozwarstwi, itp.? lustra wodą polewał nie będę, a w łazience jest wentylacja mechaniczna bez możliwości wyłączenia.
  3. piękne dzięki za szybką odpowiedź. będzie mi się lżej spało. acha, te bele kartonowe wysarczą, czy dać (w razie co na pył) dodatkowo jakąś folię, albo coś innego b. oddychającego?
  4. witam, przede wszystkim gratulacje za jeden z najlepszych wątków na tym forum i podziękowania, że chcecie się dzielić wiedzą. ale,ale.. mam pytanie. wprowadzenie: zdecydowałem się na deskę 2 warstowową do mieszkania (niedocelowe, więc nie napinam się na "100 letni" parkiet). no i właśnie nadjeszła ta chwila, kiedy teoretycznie powinna wchodzić ekipa do klejenia, czyli standardowe prace ceramiczno-fajansiarsko-gresowe zakońcozne, ale szanowna małzonka swoimi nielegalnymi metoami "przekonała" mnie do przyklejenia na ścianę w SALONIE (19,5m2, he,he) czegoś na ścianę. prawodpodobnie jakiś kamul (np. piaskowiec), ok 6 m2. który pewnie będzie za 2 tygodnie. pytanie: najpierw kłaść podłogę i się niczym nie przejmować? Czy czekać na kamień. moje rozumowanie: 1. zima=sucho, rozłoży się bele ka-rton-szmiru i będzie ok. 2. z drugiej strony jednak wilgoci trochę wejdzie. 3. w bloku jest wentylacja mechaniczna i dizałą cały czas 4. nie musi być styku między płytkami kamiennymi a deskami. 5. parkiet 2 warstowy jest już gotowy , acha jest to parzony jesion. wpadło mi w oko coś tam wczesniej (ok. 2 miesiące temu) przy studiowaniu tego wątku i olejno-lakierniczego w innych celach, że nie powinno być problemu, ale nie chcę zaklinać rzeczywistości i chiałbym usłyczeć od naszych gurów. w końcu ktoś musi wziąć odpowiedzialność za moją podłogę. plis,help. i jeszcze raz pozdrawiam
  5. E tam. Klima zeżra cały wytwarzany prąd. Trzeba skonstruować po prostu FILTRFRAK (miłośnicy Diuny wiedzą). Wtedy jeszcze dodajemy oszczędność wody krążącej w obiegu zamkniętym. Same skoncentrowane metabolity po ostudzeniu w filtrfraku (odzysk ciepła!) odprowadzane byłyby do ścieku. Myślę, że to jest przyszłość. Taaa, tylko na początku by nas rurki filtrfraka uwierały, jak Paula.... Indywidualne ubiory np dla żołnierzy to już nie SF, testują zatrzymujące krwawienie uniformy zintegrowane ze środkami łączności osobistej itp. bardzo OT i ze spóźnionym zapłonem (ale czytam cały wątek i na pewno niedługo skorzystam) @Depi: jeśli filtrfrak to tylko od fremenów @ tomclav: a to już bardziej wieczna wojna haldemana a na temat, pytanie do mistrzów obliczeń litrów na głowe/na rok i zaganiania energii "spowrotem" do domu, bo sam jeszcze nie wnikałem w fizykę "wymiany ciepła": - do tej pory nie rozważałem kompletnie powietrznej PCi, ale ostatnio tak sobie pomyślałem, czy jak władować odpowiednią ilość m3 powietrza pod ziemię (mocno przerośnięty GWC rurowy), to ile tego powinno być, żeby zadziałało dla CO i CWU (przyzwoity COP) w temp -15 celsjuszy dla np. czterolitrowca +150 CWU dziennie, kubatura max 450 m3, jeśli brakuje istotnych danych to coś załóżcie. - czy da się zapewnić na wyjściu GWC temp. ok 2-3 stopnie na plusie w ciągłej pracy? (czy to już wystarczy na przyzwoity COP: ca.3, 2,7 warunkach gdy na zewnątrz -15 stopni?) - czy ilość ciepła jaką może przenosić powietrze jest zbyt mała, aby to miało sens? jesli już było (nie pamiętam) albo pytanie durne, to poznęcajcie się, ale napiszcie gdzie było albo dlaczego głupie.
  6. jeśli pytasz o mozliwość przekwalifikowania gruntu, to łąkę odrolinisz bezpłatnie i bezproblemowo, ale sprawdź co mówi studium uwarunkowań w gminie, bo mogą nie wydać warunków zabudowy (zakładam że nie ma MPZP). jeśli to jest łąka, to warto sprawdzić nośność gruntu, można się nieźle nadziać (łąki to na ogół tereny podmokłe, "zatorfione", na niektóre czasem nie można wjechać ciągnikiem).
  7. Panie Projektancie, skoro się pan uaktywnił, czy mogę skorzystac z okazji i poprosić o naświetlenie jak można pogodizć 3W z płytą, czy to bardzo komplikuje sprawę?
  8. ale mi właśnie o to chodzi, czy to cierpienie się skończy i czy ma sens, czy trzeba, ładować się z wykopem do ścianki elewacyjnej pod poziom przemarzania czy wystarczy 2 "korytko" na szalunku ze styropianu, jak będzie pracowała warstwa 1 i warstwa 3? czy raczej zostają mi płytki. bo w moim przypadku jeśli trzeba kopać głęboko, oznacza nasypanie ton ziemi wokół, przy samej płycie ten koszt odchodzi. PS. chyba różnica między kotwami i kołkami raczej pomijalna
  9. http://images32.fotosik.pl/109/61e4c615b57cdc5e.gif Trochę komplikacji ale skoro chcesz ścianę 3w to musisz pocierpieć Witam, Panie Monty Python, a na czym to cierpienie polega? bo też chcę pożenić 3W z płytą. Pytanie do wszystkich konstruktorów(zawodowców i hobbystów): chciałbym dac elewację klnikierową i zastosowac płytę fundamentową (zastanawiam się nad cegłą lub płytką, wole cegłę). Czy pod warstwę cegieł wylewa się oddzielną "ławę" na dodatkowym korytku ze styropianu, czy trzeba wylać tradycyjny fundament? (to pewnie głupie pytania, ale i głupek w tym temacie pyta. Drugie pytanie, przy okazji (troche OT), czy ze względu na energooszczędnośc, lepiej dac płytki czy cegły z klinkieru (chodzi mi o kotwy lub kołki, któe beda przechodzić przez warstwę izolacji)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...