Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzytkownikctm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Uzytkownikctm's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. AWIk proponuje poniższe rozwiązanie. układ twojego bufora z solarami powinien zastąpić zasobnik c.w.u ze schematu http://www.alfaterm.pl/attachments/File/schematy/Otwarty%20r%C3%B3wnoleg%C5%82y%20z%20elektryc.pdf 1950 Z przyjemnością informuję, iż NIE JESTEM przedstawicielem firmy na C, ponadto ze znanych mi faktów po zmianie wszystkich przedstawicieli w firmie na C, żaden z obecnych nie posiada nawet 10% wiedzy szanownych forumowiczów którzy dają tu naprawdę fachowe rady i służą pożądną wiedzą ludziom którzy jej potrzebują.
  2. AWIk proponuje poniższe rozwiązanie. układ twojego bufora z solarami powinien zastąpić zasobnik c.w.u ze schematu http://www.alfaterm.pl/attachments/File/schematy/Otwarty%20r%C3%B3wnoleg%C5%82y%20z%20elektryc.pdf 1950 Z przyjemnością informuję, iż NIE JESTEM przedstawicielem firmy na C, ponadto ze znanych mi faktów po zmianie wszystkich przedstawicieli w firmie na C, żaden z obecnych nie posiada nawet 10% wiedzy szanownych forumowiczów którzy dają tu naprawdę fachowe rady i służą pożądną wiedzą ludziom którzy jej potrzebują.
  3. Wszystko ok. Tyle że: NIE NALEŻY SIĘ SUGEROWAĆ MOCĄ ODDAWANĄ DO WODY, LECZ OGÓLNĄ MOCĄ UŻYTKOWĄ (ciepło oddawane przez szybę przecież także ogrzewa dom!). A swoją drogą to te 34W/m3 to górna granica i bardzo żadko się ten parametr stosuje w obliczeniach dla nowego domu. Jeśli już tak dyskutujemy, to owszem zakłada się i 24W tylko że: 1. wszystko zależy od lokalizacji inwestycj - proponuję takie założenie zrealizować np pod Suwałkami 2. od rozwiązań wykożystanych w instalacji - bufor, podłogówka ładowanie zasobnika ciepłej wody użytkowej pompą lub za pomocą zaworu trójdrogowego 3. Co do mocy oddawanej przez kominek do otoczenia to przy pełnej mocy nominalnej wygląda to tak: CTM 1,5 kW w modelach 12 i 18; 3kW w modelach 24 i34 LECHMA od 3 do 5 kW EDIL KAMIN 5-8 kW MCZ 9,5 kW 4. I dobór byłby optymalny np 15 kw kominek na 200 metrów gdybyśmy założyli że opalany będzie drewnem liściastym o zawartości wilgoci poniżej 20% z wyłączeniem dębu. Realnie jest to praktycznie niemożliwe w pierwszych dwuch sezonach bo ludzie kupują drewno wraz z kominkiem. Ponadto stosując automatykę procesu spalania możemy w znacznym stopniu regulować moc użądzenia. Ważne jest tylko by parametr wody na wejściu do kominka miał 55-60 C a palenisko było równomiernie przykryte żarem Tak naprawdę każdy dobór jest indywidualny i zależy nie tylko od domu ale i od rodzaju kominka i instalacji.
  4. Wszystko ok. Tyle że: NIE NALEŻY SIĘ SUGEROWAĆ MOCĄ ODDAWANĄ DO WODY, LECZ OGÓLNĄ MOCĄ UŻYTKOWĄ (ciepło oddawane przez szybę przecież także ogrzewa dom!). A swoją drogą to te 34W/m3 to górna granica i bardzo żadko się ten parametr stosuje w obliczeniach dla nowego domu. Jeśli już tak dyskutujemy, to owszem zakłada się i 24W tylko że: 1. wszystko zależy od lokalizacji inwestycj - proponuję takie założenie zrealizować np pod Suwałkami 2. od rozwiązań wykożystanych w instalacji - bufor, podłogówka ładowanie zasobnika ciepłej wody użytkowej pompą lub za pomocą zaworu trójdrogowego 3. Co do mocy oddawanej przez kominek do otoczenia to przy pełnej mocy nominalnej wygląda to tak: CTM 1,5 kW w modelach 12 i 18; 3kW w modelach 24 i34 LECHMA od 3 do 5 kW EDIL KAMIN 5-8 kW MCZ 9,5 kW 4. I dobór byłby optymalny np 15 kw kominek na 200 metrów gdybyśmy założyli że opalany będzie drewnem liściastym o zawartości wilgoci poniżej 20% z wyłączeniem dębu. Realnie jest to praktycznie niemożliwe w pierwszych dwuch sezonach bo ludzie kupują drewno wraz z kominkiem. Ponadto stosując automatykę procesu spalania możemy w znacznym stopniu regulować moc użądzenia. Ważne jest tylko by parametr wody na wejściu do kominka miał 55-60 C a palenisko było równomiernie przykryte żarem Tak naprawdę każdy dobór jest indywidualny i zależy nie tylko od domu ale i od rodzaju kominka i instalacji.
  5. magos NAJLEPSZYM POŁĄCZENIEM KOTŁA NA EKOGROSZEK I KOMINKA Z PŁASZCZEM WODNYM JEST ZASTOSOWANIE BUFORA Z DWOMA WĘŻOWNICAMI ( WŁAŚNIE ROBIMY TAKĄ INSTALACJĘ ) CAŁA TAJEMNICA TKWI W DOBRZE SKONFIGUROWANEJ I DOBRANEJ AUTOMATYCE. A TU JEST SCHEMAT: http://www.alfaterm.pl/page13.php
  6. magos NAJLEPSZYM POŁĄCZENIEM KOTŁA NA EKOGROSZEK I KOMINKA Z PŁASZCZEM WODNYM JEST ZASTOSOWANIE BUFORA Z DWOMA WĘŻOWNICAMI ( WŁAŚNIE ROBIMY TAKĄ INSTALACJĘ ) CAŁA TAJEMNICA TKWI W DOBRZE SKONFIGUROWANEJ I DOBRANEJ AUTOMATYCE. A TU JEST SCHEMAT: http://www.alfaterm.pl/page13.php
  7. Uzytkownikctm napisał: Należy tylko pamiętać że jego moc wodna wynosi około 15-17 Kw - dom do 200 - 220 metrów max. Co do tego to się nie zgodzę. Jeśli dom jest dobrze ocieplony to się przyjmuje zapotrzebowanie na ciepło to max. 34W/m3 !!! stąd łatwo przeliczyć moc potrzebną do ogrzania domu. Przewymiarowanie wkładu to kardynalny błąd!!! Spada sprawność urządzenia, w kominie wydzielają się skropliny co wpływa destrukcyjnie na komin i kominek (nie mówiąc o "zapachu" w domu). SZANOWNY PANIE. POLICZMY : 200 m KWADRATOWYCH x 2,5 m WYSOKOŚCI x 34 W = 17 kw JAK WSPOMNIAŁEM MAXYMALNIE I GDZIE TA NIEZGODA? Z SAMYM SOBĄ?
  8. Uzytkownikctm napisał: Należy tylko pamiętać że jego moc wodna wynosi około 15-17 Kw - dom do 200 - 220 metrów max. Co do tego to się nie zgodzę. Jeśli dom jest dobrze ocieplony to się przyjmuje zapotrzebowanie na ciepło to max. 34W/m3 !!! stąd łatwo przeliczyć moc potrzebną do ogrzania domu. Przewymiarowanie wkładu to kardynalny błąd!!! Spada sprawność urządzenia, w kominie wydzielają się skropliny co wpływa destrukcyjnie na komin i kominek (nie mówiąc o "zapachu" w domu). SZANOWNY PANIE. POLICZMY : 200 m KWADRATOWYCH x 2,5 m WYSOKOŚCI x 34 W = 17 kw JAK WSPOMNIAŁEM MAXYMALNIE I GDZIE TA NIEZGODA? Z SAMYM SOBĄ?
  9. martino_martino Edilkamin to dobry kominek, możesz śmiało kupować. Należy tylko pamiętać że jego moc wodna wynosi około 15-17 Kw - dom do 200 - 220 metrów max. Jest dobrze i estetycznie wykonany w PRZECIWIEŃSTWIE DO MOJEGO CTMa KTÓRY MA KRZYWY FRONT, CZARNĄ SZYBĘ ( DREWNO 22% WILGOCI ) URYWAJĄCĄ SIĘ KLAMKĘ I ZACINAJĄCY SIĘ ZE WZGLĘDU NA WADĘ KONSTRUKCYJNĄ BY PASS - tak wogóle to zamierzam go wymienić właśnie na ten typ EDILA o którym wspomniałeś pomimo tego że mam go rok.
  10. martino_martino Edilkamin to dobry kominek, możesz śmiało kupować. Należy tylko pamiętać że jego moc wodna wynosi około 15-17 Kw - dom do 200 - 220 metrów max. Jest dobrze i estetycznie wykonany w PRZECIWIEŃSTWIE DO MOJEGO CTMa KTÓRY MA KRZYWY FRONT, CZARNĄ SZYBĘ ( DREWNO 22% WILGOCI ) URYWAJĄCĄ SIĘ KLAMKĘ I ZACINAJĄCY SIĘ ZE WZGLĘDU NA WADĘ KONSTRUKCYJNĄ BY PASS - tak wogóle to zamierzam go wymienić właśnie na ten typ EDILA o którym wspomniałeś pomimo tego że mam go rok.
  11. Nasz_Dom 1.Jeżeli masz wymiennik płytowy to naczynie musi być 1,5 m wyżej od niego. 2.Jeśli masz układ otwarty to naczynie musi być 40 cm powyżej najwyższego punktu instalacji 3. Układ schładzający alla CTM to bzdura która powoduje tylko straty energii. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zastosowanie bufora energii
  12. Nasz_Dom 1.Jeżeli masz wymiennik płytowy to naczynie musi być 1,5 m wyżej od niego. 2.Jeśli masz układ otwarty to naczynie musi być 40 cm powyżej najwyższego punktu instalacji 3. Układ schładzający alla CTM to bzdura która powoduje tylko straty energii. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zastosowanie bufora energii
×
×
  • Dodaj nową pozycję...