Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kulca

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 435
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    radość z mieszkania we własnym domku

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sosnowiec
  • Województwo
    śląskie

kulca's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Czyli ten droższy (mosiężny) niewiele doda? Szukam po internecie takich napowietrzaczy elektrycznych, na zdjęciach jak sprężarka wygląda. Ale nigdzie w sklepach tego nie widzę. Jest to dostępne gdzieś?
  2. Jakie są różnice w budowie/działaniu napowietrzaczy inżektorowych a automatycznego. Instalowałem przy zbiorniku ocynkowanym inżektor, ale wraz ze wzrostem cisnienia w zbiorniku strasznie spada jego wydajność (praktycznie nie zasysa powietrza). Jak założyłem mniejszy to znów nie wyrabiał z ilością wody potrzebna do płukania złoża. Jak te automatyczne się sprawują?
  3. Ale to ozonowanie to do regeneracji złoża tylko jest, nie do czyszczenia wody.
  4. Trochę w innej sprawie. Zbiornik ocynkowany. Woda z racji dużej zawartości żelaza szybko brudzi wodowskaz. Macie jakiś patent? Myślę czymś tłustym jego ścianki wysmarować albo np kulke styropianu wsadzić z zabezpieczeniem by z niego nie wyleciała.
  5. Ja też badam rynek. I również spotkałem się ze złą opinią z jednej z firm, że złoża płukane się zatykają i nie spełnią zadania. Tylko regenerowane manganem. A znowu w innej firmie powiedziano mi, że odchodzą już od złóż płukanych nadmanganianem na rzecz tych co się przy płukaniu wstecznym regenerują. I być tu mądry co wybrać... edit: czy o tym urządzeniu możecie coś powiedzieć: https://sklep.osmoza.pl/profesjonalny-odzelaziacz-wody-regenerowany-ozonem-clack-p1665-p-1182.html
  6. Ścieki nie problem, mam gdzie upuszczać. Parametrów nie muszę mieć super, byle by nie brudziła woda wszystkiego na co spadnie. Wyślij mi proszę w wiadomości prywatnej jakąś ofertę.
  7. Proszę o podanie wad zalet oferowanych systemów do mojej wody. Woda głównie do podlewania, obecnie bardzo brudzi kostkę i wszelkie powierzchnie na które spada. Zużycie max. jakieś 1,5-2 m3/h Dziennie przy upałach 8-10m3. Parametry wody: Barwa mg Pt/l 8 Mętność NTU 50 pH - 7,72 Twardość mg CaCO3/l 310 Żelazo mg Fe/l 2,75 Mangan mg Mn/l 0,4 Azotany mg NO3-/l <0,01 Jon amonowy mg NH4+/l 1,3 Chlorki mg Cl-/l 55 Przewodność μS/cm 752 w układzie mam już na chwilę obecną wydajną pompę głębinową, zbiornik ocynkowany 300l. Jedna oferta oparta o odżelaziacz na złożu Greensand, z płukaniem nadmanganianem potasu. Druga ze złożem Birm, napowietrzacz do zbiornika ocynkowanego. Wolałbym opcję drugą, bo nie trzeba dokupować żadnej chemii, ale przedstawiający ofertę 1 twierdzi, że systemy bez chemii się zapychają i są gorsze. Ewentualnie jakieś inne opcje?
  8. Qbek17, jakie parametry wody muszę zbadać w moim przypadku abyś mi doradził rodzaj filtra?
  9. I tak zrobię. Narazie aplikacja Topsin + Polyversum po raz drugi. Jak się w 2 lata nie odbiją pójdą do spalenia. A jeszcze pytanie odnośnie wody, podlewam wodą ze studni, jest dość dużo żelaza (2mg), czy to jakoś osłabia thuje, trawnik i inne rośliny?
  10. Nie mam innych wyników wody. Z tą mocniejszą pompą problem, bo może studnia więcej nie wydolić. Chyba że opory filtra to zniwelują?
  11. Z tym usuwanie, zobaczcie z bliska, co mam tu usuwać, każde pojedyncze igły? Czy do gołego pnia? Na zdjęciach widać takie częściowe zazielenienie, wydaje mi się że to swieże, dodatkowo jakieś młode pędy się przebijają.
  12. Właśnie z tym filtrowaniem, teraz woda brudzi kostkę, kamienie ozdobne i wszystko na co leje, robi taki nieładny czerwonawy nalot. Także muszę żelaza się pozbyć, reszta mnie już nie interesuje. Pompa Omnigena 3T23 550W, zbiornika nie mam jeszcze, bo leci bezpośrednio na system nawadniania. Docelowo ocynk 200-300l. Zapotrzebowanie przy podlewaniu około 1,5-2 m3/h
  13. witam woda ze studni głębinowej, używana głównie do podlewania, zużycie do 10m3/dobę (przy upałach). Obecnie woda ma czerwony kolor, im dłużej stoi tym bardziej. Żelazo. Z próbnika wyszło około 2mg. Czy po uzdatnieniu można by tą wodę do użytkowania codziennego skierować? Jakie urządzenia najlepiej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...