Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zenon Ćwik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zenon Ćwik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No masz absolutnie rację, ja tak tylko palnąłem te 1-3 kondygnacje. Ograniczenia odległościowe to już osobna sprawa - łącznie mam 1 ha do dyspozycji, wiec mam tę pewność że się zmieszczę. Chodziło mi bardziej o fakt, czy w ogóle jest możliwe tak szeroko i niejednoznacznie opisywać parametry. Jak mnie ktoś w tym utwierdzi, zacznę pisać dbając o odpowiednią urzędowo - budowlaną "poetykę" Mam "ambicję" napisać tak, by dało się z tego zbudować zarówno domek jednorodzinny jak i kościół wielowyznaniowy;). No, trochę mnie poniosło....
  2. No właśnie, masz rację co do terminologii - nie pomyślałem o tym. Ale przyznasz, że trudno jest tak to opisać by nie zawężać sobie możliwości? Liczę na opinie forumowiczów:)
  3. Chcę wystąpić o WZ, nie mając jeszcze projektu. Powiem więcej, nie mając nawet podejrzeń jak ten dom będzie wyglądał krótko mówiąc, nie wiem czego chcę, ale na pewno chcę takie WZ, aby w przyszłości móc się w nie wpasować i stąd pytanie: czy można określić parametry budynku w następujący sposób? ilość kondydnacji: 1-3 długość: 0-20 m szerokość 0-20m technologia wykonania: tradycyjna murowana lub drewniana szkieletowa odprowadzenie ścieków : szambo lub przydomowa oczyszczalnia ściekow zapotrzebowanie na wodę 3-5 m3/os opcjonalnie: podpiwniczenie i poddasze użytkowe.... itp, itd.... wolno robić takie zapisy, zabezpieczające szeroki wachlarz rozwiązań na przyszłość?? Nie chciałbym za rok występować o te warunki ponownie.... z góry dziękuję za wszelką pomoc, z.
  4. No więc znalazłem na stronce BIP wniosek o wydanie warunków: http://bip.paczkow.pl/pliki/druki/druk6.doc i zaraz pojawiły się wątpliwości - o ile sam opis przedsięwzięcia to stosunkowo proste, następuje szereg "trudnych" pytań: od rodzaju pokrycia dachowego po zapotrzebowania na media itp. Pytanie: czy macie może jakaś "ściągę" jak bezpiecznie wypełnić te punkty? nie chciałbym wpaść w pułapkę, że ograniczę się np. do np papy na dachu, a zachce mi się później dachówki, lub zapiszę sobie szambo, a zapragnę wybudować przydomową oczyszczalnie....Póki nie mam projektu, trudno jest odpowiadać na tak szczegółowe pytania... i jeszcze pytanie o mapkę: ma to być wyrys z ewidencji gruntów?...czy jakaś poglądowa? wdzięczny będę za pomoc, z.
  5. cóż, jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję. Obiecuję dać znać jak mi poszło - człowiek się całe życie uczy;) pozdrawiam, z.
  6. Hmmm...no nic, wybiorę się do gminy - i się okaże:) ale zacznę chyba od "sprytnego" przygotowania wniosku o wydanie warunków zabudowy - zgodnie z radą Dusi. zasadniczo, scalić to jeszcze je zdążę pozdrawiam serdecznie, z.
  7. hm....nie bardzo byłoby jak tworzyć "nową" działkę zagrodową z użytku rolnego w oderwaniu od całości sytuacji - na obecnej działce z domkiem są media i dostęp do drogi gminnej - jeśli by patrzeć na faktu przesunięcia się z domem na "środkową" działkę gospodarstwa, musiałbym dokonać chyba podziału działki nr jeden celem wyodrębnienia drogi dojazdowej itd. Jeśli patrzę przez pryzmat całości gospodarstwa - zmienia się lokalizacja domu - warunki brzegowe (media i dostęp do drogi gminnej) pozostają niezmienne. - tylko dojście do budynku będzie dłuższe:) czy się mylę?
  8. uffff............ A ja już miałem czarne myśli i procedury - scalania, odralniania i bóg wie czego jeszcze. Ale to logiczne - jest gospodarstwo z ruderą - to niech sobie rolnik ustawi nowy dom tam gdzie mu wygodniej (oczywiście w zgodzie z prawem budowlanym). Ponieważ zajmuję sie na co dzień budownictwem, naoglądałem się już wielu absurdów prawnych, stąd moje przerażenie:) dziękuję i pozdrawiam serdecznie, z.
  9. Rozumiem, że urząd nie potraktuje tej działki (użytek rolny) w oderwaniu od faktu, że to część całości gospodarstwa? Popraw mnie jeśli nie zrozumiałem: mam dla całego gospodarstwa wystąpić o warunki zabudowy, pokazując lokalizację nowego budynku na działce nr 2 i rozbiórkę chatki na działce nr 1 - podpierając się faktem, że to w ramach istniejącego siedliska rolniczego? z.
  10. no to mnie poratuj;) Kupiłem maleńkie gospodarstwo rolne w samym środku wsi bez MPZP- z lewej sąsiad, z prawej sąsiad (wieś o zabudowie łańcuchowej, rozproszonej). Gospodarstwo składa się z trzech działek, jedna za drugą: - pierwsza najbliżej drogi (39a)- wg Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego zapis dla niej brzmi: tereny zagrodowe, mieszkaniowe niskiej intensywności, tereny usługowe,, tereny zabudowane i zagospodarowane o zdegradowanej strukturze, zagospodarowane do rehabilitacji. Działka na terenach zainwestowanych - stoi ma niej chałupa i kurniki. Działka kończy się 1,5 m stromą skarpą. - druga (25a, IVa - grunty orne)i trzecia(31b - grunty orne) przylegająca do pierwszej, na skarpie - wg. SUiKZP - teren użytków rolnych. W czym problem? Chałupa, która stoi na działce nr 1 nadaje się wyłącznie do pchnięcia. Działka przylega do drogi, a za drogą płynie strumyk, któremu zdarzyło się wylać i chatę podtopić - stąd stawianie nowego domu w tym samym miejscu to nonsens. Trzeba się przenieść z domem na działkę nr 2 która jest 1,5 m wyżej! pytanie: jak to administracyjnie przeprowadzić? zcalać działki? odralniać? Występować o warunki zabudowy? z góry dziękuję za wszelką pomoc!
  11. Witam, Proszę o radę co mam zrobić? Kupiłem maleńkie gospodarstwo rolne w samym środku wsi bez MPZP- z lewej sąsiad, z prawej sąsiad (wieś o zabudowie łańcuchowej, rozproszonej). Gospodarstwo składa się z trzech działek, jedna za drugą: - pierwsza najbliżej drogi (39a)- wg Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego zapis dla niej brzmi: tereny zagrodowe, mieszkaniowe niskiej intensywności, tereny usługowe,, tereny zabudowane i zagospodarowane o zdegradowanej strukturze, zagospodarowane do rehabilitacji. Działka na terenach zainwestowanych - stoi ma niej chałupa i kurniki. Działka kończy się 1,5 m stromą skarpą. - druga (25a, IVa - grunty orne)i trzecia(31b - grunty orne) przylegająca do pierwszej, na skarpie - wg. SUiKZP - teren użytków rolnych. W czym problem? Chałupa, która stoi na działce nr 1 nadaje się wyłącznie do pchnięcia. Działka przylega do drogi, a za drogą płynie strumyk, któremu zdarzyło się wylać i chatę podtopić - stąd stawianie nowego domu w tym samym miejscu to nonsens. Trzeba się przenieść z domem na działkę nr 2 która jest 1,5 m wyżej! pytanie: jak to administracyjnie przeprowadzić? zcalać działki? odralniać? Występować o warunki zabudowy? z góry dziękuję za wszelką pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...