Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rasp-berry

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rasp-berry

  1. Madziu nie odzywam się chwilowo, bo pojawił się na działce problem, bez rozwiązania którego nie mamy szans na uzyskanie pozwolenia :/ Otóż przez środek naszej działki przechodzi rura melioracyjna, która prawdopodobnie odprowadza wody opadowe w naszej wsi. Projektant, który zaczął robić projekt obejścia tej rury wypatrzył jeszcze jakąś rurę kanalizacyjną - masakra!! Czekamy na spotkanie z nim i wtedy się roztrzygnie, czy w ogóle budujemy, czy kupujemy mieszkanie ech.. Ps. W kwietniu miija rok naszej papierologii..
  2. Super - dzięki za fotki!!!! Tak sobie myślę, że nawet fajnie wyjdzie, jak podniesione będzie okno w kuchni a nad nim też podniesione okno w łazience Okno na schodach, to może coś w tym stylu: http://images43.fotosik.pl/259/15326f073a64cf9e.jpg Co do poddasza, to myślę o podobnym rozwiązaniu jak w jednym z klematisów (poniżej). Tyle, że chcę połączyć i inaczej podzielić pokój z balkonem. Obok garderoby byłby mini pokoik na kompika ustawionego pod oknem plus jakiś regał na małą biblioteczkę Nie wiem jak to wyjdzie wielkościowo.. Jak będę miała konkretny rysunek, to wkleję, a póki co dam rzut poddasza w klematisie: http://images35.fotosik.pl/114/99990ef203a09089.gif Przy okazji mam do Ciebie pytanko - czy istnieje możliwość zrobienia jednych drzwi balkonowych na środku??
  3. Madziu - a jak z oknami? Zmienialiście coś?? Zastanawiam się czy nie za dużo ich w salonie.. O oknie w kuchni i łazience już wiem - mają być wyżej Zastanawiamy się też, by okno na klatce schodowej zrobić z łukiem i może jakiś witraż..
  4. Co prawda do wiosny jeszcze daleko............... Co prawda wciąż czekamy na pozwolenie.................. Ale już teraz serdecznie zapraszamy na nasz blog budowlany: http://www.aga.tomek.mojabudowa.pl/
  5. Znalazłam w necie świetną fototapetę - idealnie wpasowuje się w nasz temat Ps. Będzie to moja pierwsza próba wklejenia zdjęcia.. <a href=http://images49.fotosik.pl/258/bc147fb54eabdf6a.jpg' alt='bc147fb54eabdf6a.jpg'>
  6. Założyli nam księgę wieczystą hurra! A tak z innej beczki, to mam pytanie Madziu - czy macie kosztorys dla dmuchawca?? Nasza Pani Projektant odradziła nam go, bo stwierdziła, że ceny są w nim mocno przesadzone itd. a teraz widzę, że naprawdę by się przydał.. Co do okna, to w projekcie wychodzi na poziomie 90 cm - to za nisko?? Chyba ok. I oszczędza się na jednym parapecie, bo byłby nim blat kuchenny U Ciebie już po problemie, a ja jeszcze się głowię..
  7. Madziu - udanego urlopowania! Trzeba naładować akumulatorki przed kolejnym etapem A nad zlewem się jeszcze zastanów! Są specjalne baterie, które się chowają w blat jeśli trzeba otworzyć okno. Są oczywiście trochę droższe, ale efekt murowany!
  8. Wróciliśmy z urlopu i tym samym do spraw związanych z naszym dmuchawcem Madziu - czekamy na pozwolenie i ruszamy wiosną dlatego tak ważne są dla nas wszelkie sugestie Mamy już ekipę, a teraz szukamy kredytu i orientujemy się w cenach.. Super, że napisałaś o zmianach i o tym, czego żałujesz, że nie zmieniłaś.. Zastanowimy się na bank nad tym wszystkim Ostatnio wymyśliliśmy, by w małym kibelku na dole zrobić kotłownię (bo skoro będzie gazowa, to nie potrzeba wiele miejsca), a kotłownię przerobić na łazienkę, ale.. Miałam nadzieję, że kotłownia posłuży mi też na taki "schowek na wszystko", bo w dmuchawcu tak naprawdę nie ma żadnej spiżarni, garderoby, ani achowka.. Tu trzeba jeszcze nad tym pogłówkować..
  9. Super! Dzięki za tak szybki odzew!! A czy możesz mi opowiedzieć o zmianach, które wprowadziliście?? Na jaki materiał padła decyzja i jakie ogrzewanie?? My chyba zrobimy kotłownię w tym małym sikalniku na dole, a łazienkę w kotłowni Zastanawiam się tylko, czy ta mała klitka spełnia wymogi do gazowego kotła.. No i plus kominek z płaszczem na wypadek, gdyby nam kiedyś kurek zakręcili hihi Ps. Mogę liczyć na jakieś foty na maila?? Najbardziej wnętrz.. A najbardziej najbardziej to skosów u góry, bo nie potrafię sobie wyobrazić jak to jest nisko/wysoko.... Podnosiliście ściankę kolankową??
  10. Niestety nikt nie podjął wątku, a szkoda, bo domek piękny i na forum archonu okazuje się, że buduje go wiele osób Zachęcam również do dyskusji tutaj.. Może mi ktoś wyjaśni sprawę kotłowni i ogrzewania.. Jakie wybraliście ogrzewanie? Jak to się ma do komina, który jest w ścianie pomiędzy wc a kuchnią - jak to wygląda?? Opiszcie też proszę zmiany jakie wymysliliście w swoich dmuchawcach Pozdrawiam, Aga
  11. rasp-berry

    studnia - pytania

    U nas też będzie woda ze studni głębinowej, ale niestety jako jedyne źródło, więc i do prania i do pisia i do podlewania itd. Niby sanepid zbadał i jest dobra, ale ja nie wiem.. Może ktoś podpowie jak dodatkowo taką wodę oczyścić: jakieś filtry, zmiękczacze, odzelazniacze,odmanganiacze???? Czy to, że w odległości ok. 300m jest duże jezioro może mieć wpływ na wodę głębinową??
  12. Pytanie do tych, co mają lub się znają: jakie rurki są najlepsze do podłogówki?? Znajomy facet od ogrzewań polecił firmę WIRSBO, znalazłam trochę w necie: http://systemlodz.pl/wp-content/themes/system/pdf/wirsbo-poradnik.pdf A może to nie ma znaczenia??
  13. Będę musiała o tym pamiętać i w odpowiednim momencie pokierować ekipą co gdzie ma być, żeby potem nie walczyć z przedłużaczami.. Dzięki za przypomnienie!! Skoro tyle o tej wilgoci mówimy, to może doradźcie jakieś sposoby na efektywne suszenie domu, hm?? Czy ogrzewanie ma tu duże znaczenie, czy raczej wietrzenie, a może ktoś ma inne pomysły??
  14. Dokładnie tak jak mówisz! Jakiś aneks do umowy przedwstepnej z zakresem prac po jego stronie i tym, co zostanie nam do wykończenia, ale to już na inny wątek tego forum
  15. Dabell właśnie przeglądałam Twój dziennik budowy - imponujące Gratuluję i zyczę bezusterkowego mieszkania
  16. Zakładając, że to możliwe, bo widzę z poniższej wypowiedzi, że można się wprowadzić po pół roku - JAKIE NIESPODZIANKI MOGĄ NA NAS CZEKAĆ NA SWOIM?? Bardzo będę wdzięczna za odp. Jeśli Pierwek masz chwilkę, to może zerknij na ten projekt - poddasze użytkowe, bez garażu (jest też kosztorys): http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=52&a=119&sid=5&projekt=48 Zaznaczam, że facet wybuduje nam dom taki sam jak jego 5 poprzednich, ale na inne ogrzewanie, bo gazowe PB wydało nam się za drogie i nie zdecydowaliśmy się na dom już stojący, gdzie niemozliwa była już zmiana komina, bo był tylko wentylacyjny.. Zaproponował nam budowę nowego na ogrzewanie groszkiem i czas określił na 3-4mies.
  17. ja nie widzę tego... no chyba że zakładasz wprowadzenie się "na betony" - a to przepraszam - pół roku jest jak najbardziej realne. Właśnie takich konkretów oczekiwałam! Wielkie dzięki!! Ale ale.. Wykończeniowe sprawy, to miałam na myśli: ukladanie podlogi, kafelek, malowanie ścian, obudowanie kominka itp. Jeśli chodzi o okna, parapety, ściany wew., wylewki i instalacje, tynki i ocieplenie styropianem, to już się mieści w ramach wykonawcy i tych jego 3-4mies. Niektórzy twierdzą, że to realne.. A ja właśnie obawiam się o trwałość i funkcjonalność takiego "szybkiego" domu.. Może lepiej poczekać z wykończeniem i wprowadzeniem do wiosny, co myślicie??
  18. Pierwek - dlaczego tak uważasz?? Pozwolenie na budowę już jest, materiały stoja na działce, a my tylko ustalamy końcową cenę.. Na wykończenie liczymy 1-2mies., bo siły "rodzinnej" nam nie brakuje Wszystko zależy czy wykonawca wywiąże się z terminu, a domek jest niewielki i prosty, więc chyba moje nadzieje uzasadnione.. Ja liczyłam bardziej na rady, czy to mozliwe od technicznej strony: co w sprawie osadzania się ścian i tej wilgotności.. Może fakt, że będzie podłogówka trochę przyspieszy suszenie domku.. No i niektórzy mówią, żeby ścian nie malować przez pierwszy rok na kolor, bo mniej oddychają A co myślicie o podłogówce w sypialniach? Podobno na wodzie źle się śpi, a dwa łóżko ze swoją sporą powierzchnią trochę niweczy efekt ocieplania i trzy - głowa znajduje się w tej cieplejszej sferze pomieszczenia, a to niby szkodzi..
  19. Dlaczego tak brzydko mnie nazwałeś? Ja tylko podchodzę do tego optymistycznie
  20. Jeśli chodzi o strop to są to belki drewaniane, a nasz wykonawca pozostawia go w stanie: izolacja z PE pozioma - jedna warstwa i izolacja z wełny mineralnej gr. 18cm no i ślepa podłoga z płyt OSB, sufit podwieszany na stelażach. Czy to wystarczy, czy może warto byłoby bardziej się postarać?? Acha dodam, że na dachu dachówka ceramiczna
  21. A nasz znajomy ma ogrzewanie "z ziemi" cokolwiek to oznacza.. A my dopiero ruszamy z naszą budową, ale już wybraliśmy: zamiast ogrzewania na gaz pb czy olej zdecydowalismy się na eko-groszek, a w przyszłości będzie jeszcze kominek mozliwy do wykorzystania.. Myślę jednak, że na te chwilę dobrze wybraliśmy.. Niedługo przyjdzie nam kupić piec.. Ale mam pytanko: chcemy zamknąc poddasze użytkowe na jakiś czas, może kilka lat, ale jak je ocieplić?? Wystarczy na strop położyć warstwę izolacyjną, czy połacie od wewnątrz też zabezpieczać?? Zdaję sobie sprawę jak laickie może być moje pytanie, ale wciąż czytam i szukam, więc wybaczcie Pozdr!
  22. o matko! aż strach pomyśleć, że to wszystko przed nami.. kupimy już wybudowany domek, ale mamy zamiar odwiedzać często "naszą" budowę i ekipę, żeby trzymać rękę na pulsie, węc sie pewnie nasłuchamy;p na pewno nie zapomne tu czegoś wpisać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...