Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pancurski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pancurski

  1. Decyzja czy kupić i remonować zależy min.: 1. od ceny i od Twoich zasobów finansowych :] oraz czasowych jakie jesteś w stanie włożyć 2. wielkości działki Powiem ci na swoim przykładzie. Jeszcze niedawno chciałem kupić siedlisko, 30 ar, chata drewniana do generalnego remontu, stodoła do rozbiórki z cegły, budynek gospodarczy do rozbiórki lub generalnego remontu. Cena była 160 tyś za całość. Prąd był, woda rzut beretem. Siedziałem z ołówkiem i kartką robiłem wstępne kosztorysy. Po 4 tygodniach zastanawiania się, podjąłem decyzje, że rezygnuje. Jak bank rozpatrzy pozytywnie wniosek o kredyt, kupuje działkę budowlaną o powierzchni 2x większej niż wspomniane siedlisko, za 2x mniej kasy. Aha, żeby było ciekawiej to jakieś 300 metrów od siedliska :] Wiadomo, kążde rozwiązanie ma plusy i minusy a kasa to nie wszystko. Plus siedliska to: masz już zagospodarowaną działke z dużymi drzewami (o ile są), minus to jesteś ograniczony do domu o istniejącym kształcie i rozmiarach. Plus działki budowlanej: co do domu to ogranicza cię najcześciej wyobraźnia. Minusem jest łysa działka. Taki mój punkt widzenia w skrócie. pozdrawiam.
  2. Nie rozumiem problemu. Nie chcesz by dom wyglądał nowobogacko i pretensjonalnie. OK. Masz chyba wizję jak powinien w takim razie wyglądać Twój dom ? Skoro tak, to zacznij to realizować.
  3. Wygląda to bardzo kiepsko. U siebie w bloku, nie jest to stary poniemiecki budynek tylko "złote" budownictwo wielkopłytowe z początku lat 80, łazienkę zrobiłem w taki sposób, że pare centymetrów nad sufitem podwiesiłem płyte karton-gips zieloną czyli odporną na wodę (choć niewiem w jakim stopniu). Pomalowane porządną farbą. Kabina prysznicowa jest jakieś 15 cm pod tym obniżonym sufitem. Po dwóch latach jest wszystko OK. Prysznic intensywnie używany przez dwie dorosłe osoby. Skoro Twoja łazienka jest wentylowana a ogrzewać jej nie można przez cały rok, może pomocne będzie przymocowanie do ścian płyt ?
  4. Najkrócej mówiąc świetny materiał pochodzenia wulkanicznego o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, nie wchłania wody, niepalny. Można go stosować np do izolowania stropów, (jest bardzo lekki), izolowania podłóg, oraz do tynków (zamiast piachu). Osobiście w moim przypadku będzie to podstawowy materiał budowlany obok drzewa ( o ile uda mi się kupić to wokół czego od miesiąca się kręce)
  5. pancurski

    lubelskie

    Najkrócej mówiąc świetny materiał pochodzenia wulkanicznego o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, nie wchłania wody, niepalny. Można go stosować np do izolowania stropów, (jest bardzo lekki), izolowania podłóg, oraz do tynków (zamiast piachu). Osobiście w moim przypadku będzie to podstawowy materiał budowlany obok drzewa ( o ile uda mi się kupić to wokół czego od miesiąca się kręce)
  6. Obecnie hydrofor jest w łazience, ale jak pisałem wcześniej, dom do generalki. Poza tym istniejące urządzenia nadają się na śmietnik ewentualnie skup złomu. Pomysł z dodatkowym małym budynkiem budzi mieszane uczucia. Jak duże musiało by być to pomieszczenie ? Podejrzewam, że trzeba wykonać solidną izolacje i ogrzewanie by podczas zimy szlag nie trafił hydroforu. W chacie nie ma jako takiego pomieszczenia gospodarczego. jest co prawda np. piwnico ziemianka ale oddalona od domu o dobrych kilka metrów.
  7. Sprawa wygląda tak, jest stary dom drewniny bez piwnicy. Dom do generalnego remontu. Czy jest możliwość wykonania małej piwnicy bez ponoszenia ogromnych kosztów, tak by móc umieścić w niej hydrofor ? Nie bardzo uśmiecha mi się myśl umieszczenia urządzenia np. w łazience. Jak nie piwnica to może jakieś inne patenty ?
  8. Dzięki za info, miałem jakieś zaćmienie i nie pomyślałem o anonsach. Dzwoniłem, miła rozmowa, ale nic z tego nie będzie. Facet ma tylko perlit poprodukcyjny.
  9. pancurski

    lubelskie

    Dzięki za info, miałem jakieś zaćmienie i nie pomyślałem o anonsach. Dzwoniłem, miła rozmowa, ale nic z tego nie będzie. Facet ma tylko perlit poprodukcyjny.
  10. Witam czy wiecie gdzie w Lublinie, albo województwie lubelskim można kupić perlit / perlitobeton ? Zadzwoniłem do paru miejsc, nawet o tym nie słyszeli :/ Sciągać ze śląska to mi się nie uśmiecha.
  11. pancurski

    lubelskie

    Witam czy wiecie gdzie w Lublinie, albo województwie lubelskim można kupić perlit / perlitobeton ? Zadzwoniłem do paru miejsc, nawet o tym nie słyszeli :/ Sciągać ze śląska to mi się nie uśmiecha.
  12. Witam przyłączam się do wątku, choć właścicielem starego domku jeszcze nie jestem. Przymierzam się ostro do kupna konkretnego siedliska, wszystko zależy od tego czy szybko sprzedam mieszkanie. Zanim jednak podejmę ostateczną decyzje, zastanawiam się nad różnymi wariantami, za każdym idą konkretne pieniądze, tych mało i zamierzam budować systemem gospodarczym. Sprawa wygląda tak: na działce jest min. drewniany dom o wymiarach 10x8. Wymaga on min. podniesienia sufitu / stropu o jakieś 20 cm. Generalnie dom ma cztery ćwiarki czyli 3 izby a w 4 ćwiartce malutka łazienka, sień i wejście na strych. ALe chodzi mi o poddasze/strych. Do wymiany dach, zamiast więźby jest jakaś śmieszna konstrukcja na której jest eternit. Zastanawiam się czy jest sens robienia poddasza użytkowego po zrobieniu ścianki kolankowej oczywiście z bala. Czy nic nie ruszanie a w przyszłości powiększyć bryłę budynku poprzez wydłużenie lub poszerzenie budynku? To ważne bo narazie rodzinka liczy ze mną osób 3, a zamierzamy się powiększać. Jak coś namieszałem to przepraszam
  13. Witam, zadałem pytanie w dziale Wnętrza, ale zadam jeszcze tu, mianowicie: Jest taka sytuacja. W domku drewnianym na parterze są dwa piece kaflowe typy hypokaust. Czy jest mozliwość dobudowania instalacji typu DGP by ogrzewać poddasze ? Jeśli tak jak to wykonać, jakieś wskazówki ?
  14. Jest taka sytuacja. W domku drewnianym na parterze są dwa piece kaflowe typy hypokaust. Czy jest mozliwość dobudowania instalacji typu DGP by ogrzewać poddasze ? Jeśli tak jak to wykonać, jakieś wskazówki ?
  15. Mam pytanie, proszę o sprecyzowanie co znaczy 25-30 za metr. Metr kwadratowy, metr sześcienny, metr krokwi ? Pytanie może głupie, ale zaczynam robić kosztorys dla własnych potrzeb i wszelkie informacje finansowe są istotne.
  16. Witam, jestem nowy na forum, mam nadzieję, że na długo tu zawitam Mam pytanie apropo solarów. Czy jest sens montowania ich na dachu po wschodniej i zachodniej stronie ? Wyczytałem gdzieś w necie, że najlepiej na południowej. Hmmm, w moim przypadku to niemożliwe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...