Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sylb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sylb

  1. Witam! Mam wątpliwości co do metody poziomowania legarów w starej poniemieckiej kamienicy. Jedna metoda to przykręcanie na wkręty desek o grubości 2 cm z boków legarów, ale mam wątpliwości do wytrzymałości (legary co 65 cm, na to kładę płytę OSB). Druga, to odpowiedniej grubości deski z góry legara, ale tu mam wątplwości, jak to zrobić, przecież deski musiałyby zmieniać wymiar w sposób płynny? Co radzicie?
  2. sylb

    Płyty Spano

    Witam! Czy ktoś ma już doświadczenia z płytami belgijskiej firmy Spano? Miałem położyć na legarach OSB, ale w hurtowni zaproponowano mi wymienione płyty, mówiąc, że są tańsze i bardziej wytrzymałe od OSB, zwłaszcza w kierunku poprzecznym. Płyty (22 mm) mają być kładzione na legary, jako warstwa nośna pod panele.
  3. Witam! Mieszkam w kamienicy poniemieckiej z początku XX w. Jako wspólnota dociepliliśmy budynek styropianem. 2 pokoje mojego mieszkania znajdują się nad prześwitem bramowym (dojazd do oficyny). Strop bramy dociepliłem też styropianem na własny koszt (była dołożona druga warstwa 10-centymetrowa na 5-centymetrową). Niestety, w zimie bardzo ciągnie od podłogi (prawdopodobnie muszą być mostki cieplne po murze). Zastanawiam się nad zerwaniem podłóg (obecnie wygląda na to, że na legarach są deski podłogowe, na nich płyty OSB i na wierzchu panele) w pokojach nad bramą i wypełnieniem przestrzeni między legarami wełną mineralną. W przedpokoju, kuchni, łazience i ubikacji są położone płytki ceramiczne, które najprawdopodobniej żadnej izolacji cieplnej nie mają (te pomieszczenia nie są nad bramą), ale nie planuję remontu tych pomieszczeń. Czy to docieplenie podłóg w pokojach wełną ma sens, czy też lepiej sobie odpuścić i pogodzić z zimnymi podłogami i wyższymi rachunkami za gaz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...