Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pavciok

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

pavciok's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jestem wstępnie zainteresowany kupnem PC Zirius. Czy ta nowa grupa już się zebrała? Kto jest gospodarzem grupy kupujących? Proszę o więcej informacji dotyczących rabatu i realizacji na priva.
  2. Do Mleyk. Napisałeś: "- Wentylacja z rekuperatorem jest ok - jest oszczędna (niestety moja nie jest całkiem cicha, ale to zupełnie inny temat). Nawet przy mrozie -20 powietrze nawiewane do domu miało ponad +18 oC! Dobrze się to też sprawuje z komnkiem (pod warunkiem, że kominek jest szczelny i że do spalania pobiera powietrze z zewnątrz). " Czy możesz coś więcej napisać o rekuperatorze? Jakiej firmy masz? Ile płaciłeś? Jakich rur użyłeś? Gdzie wlot a gdzie wylot powietrza zrobiłeś? Z kominkiem to rozumiem, że zrobiłeś nadmuch ciepłego powietrza z kominka tymi samymi rurami co rekuperator??? Jakiej mocy są wentylatory? Ile na dobę tego używasz? Na ile to głośne jest? Dokucza bardzo? Trochę dużo pytań ale ja się na rekuperator już zdecydowałem ale nie wiem jeszcze dokładnie jak to zrobić najlepiej. Napewno to jest jedna z dobrych inwestycji.
  3. Hej. Gdym ja miał na działce gaz to pewnie bym się dużo nie zastanawiał nad ogrzewaniem bo zarówno i gazowe i pc jest w pełni zautomatyzowane. Niestety nie mam gazu i tak jak napisałeś wybieram tylko między węglem a pc. Jestem optymistycznie nastawiony do przyszłości. Wkońcu unia coś zrobi w tym kierunku w Polsce. Od 1 stycznia 2009 roku powinno w Polsce wprowadzić specjalny certyfikat (nie pamiętam jak on się dokładnie nazywa) odnośnie energooszczędności i ochronie środowiska, zużyciu energii w domu. Certyfikat ten powinien będzie posiadać każdy dom. Koszt wykonania takiego certyfikatu to ok 1-2tyś zł. Ma on pokazać m.in. przyszłemu właścicielowi domu oraz gminie na ile dom jest energooszczędny m.in. w ogrzewaniu. Kilka lat temu w Niemczech to wprowadzili i masowo zaczęli lepiej ocieplać domy oraz zmieniać ogrzewania na ekologiczne. Może jak u nas to wprowadzą chociaż raczej jeszcze nie od stycznia bo Polska nie jest do tego przygotowana, to wprowadzą jakieś dodatki do ogrzewania ekologicznego. Powyższa moja wiedza jest z jakigoś artykułu gazety więc nie wiem jak to sie ma do rzeczywistości. A może ktoś z was to wie? Wracając do pc to głównie przez kolege się na to zdecydowałem. Chodzi też o to, żebym już od początku się zdecydował na pc a nie po 10 latach jak mój kolega, który narobił sobie bałaganu na działce i częściowo w domu. Wiadomo, że ciężko wyłożyć od razu tyle kasy skoro możemy ogrzewać np węglem ale myślę, że się to w przyszłości zwróci po mniejszym okresie niż zakładamy. Nie bardzo chcę zdecydować się na węgiel ponieważ pracuje na morzu a żona pracuje i nie będzie miała czasu na fuchę palacza Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.
  4. Witaj. Ogrzewanie gazem u nas odpadlo przy starcie w wyborze. Po pierwsze nie mamy instalacji gazowej w okolicy a po drugie jesli chodzi o gaz to moim zdaniem nie jest to tanie źródło. Jeśli chodzi o "oszczędności" przy pompie ciepła to oczywiście brak komina, pieca i instalcji np gazowej. Koszt komina to około 8 tyś z wykończeniami. Koszt pieca np gazowego kondensacyjnego to ok 12 tyś. Koszt instalacji gazowej to około 4-5tyś. Więc liczmy że około 22-25tyś zł. Instalacji w domu nie licze. Planuje na parterze podłogówkę a na poddaszu wodne ogrzewanie ścienne a więc również niskotemperaturowe. Jeśli chodzi o pompe ciepła z kolektorem gruntowym poziomym to koszt dla mnie ok. 35-40tyś (przy rabacie od kolegi). Kolektor pionowy to większy koszt nawet taki jak pisałeś bo koszt jego wykonania jest większy. My mamy dużą działke 2500m2 więc spokojnie wystarczy na kolektor poziomy. Różnica inwestycji gazu i pompy ciepła to około 15 no niech nawet będzie 20tyś więc uważam że duża ale ... No właśnie napisałeś że sprawność pompy ciepła w rzeczywistości to 350% no to załóżmy że tak jest chociaż myśle że do 400% można podwyższyć przy ogrzewaniu niskotemperaturowym. Napisałeś że w przypadku gazu koszt uzyskania 1KWh energii jest około 3 krotnie niższy od energii elektrycznej. Jeśli tak jest to zakładając że współczynnik wydajności grzejnej COP dla pompy ciepła wynosi 4, to znaczy, że w celu uzyskania 1kWh energii cieplnej trzeba dostarczyć do pompy 0,25 kWh energii elektrycznej. a więc mniej niż przy gazie. Jeśli chodzi o praktyke to koszty roczne przy ogrzewaniu gazowym to około 4800zł dla domku 150m2. Dużo firm mówi, że tylko 2000zł Dokładniej moge napisać o pompie ciepła ponieważ kolega ma takie źródło ciepła od zeszłego roku. Dom prawie 300m2 parterowy, w tym 60m2 salon bardzo wysoki, w salonie podłogówka a w sypialniach grzejniki, ziemia w której jest kolektor gruntowy poziomy jest żwirowa. Do CWU ma dodatkową pompe ciepła powietrze - woda. Poprzednio miał ogrzewanie na olej opałowy. Koszt obu pomp ciepła z robocizną wyszedł go prawie 50tyś. Ale to głównie on mnie na takie źródło ciepła namawia. Jego koszty roczne za ogrzewanie i CWU to około 2500zł. Słyszałem też, że niektóre gminy dofinansowują ale u siebie jeszcze nie pytałem. Podobno pracują też nad ustawą zmniejszenia kosztów energii elektrycznej dla ekologicznych źródeł ciepła ale nie wiadomo kiedy się tego doczekamy. Piszcie virgowcy co myślicie o różnych ogrzewaniach w domku. Może już ktoś mieszka i napisze czym ogrzewa i jakie ponosi koszty to będzie dla nas przyszłych mieszkańców Virgo II bardzo pomocne w doborze ogrzewania. Ja w ciągu paru tygodni musze się zdecydować na coś bo od jutra ściany ruszają w góre i na pompe ciepła jestem zdecydowany na 90%. Acha a montuje ktoś z was rekuperator zamiast komina wentylacyjnego? Na rekuperator jestem zdecydowany w 100%. Koszt takiej instalacji to 7500zł netto z firmy Stiebel Eltron.
  5. Troche czytałem forum ale żeby przeczytać wszystko to bym musiał poświęcić pare dni, chociaż zamierzałem to zrobić ale skończyłem chyba na 10 stronie. Ścianke kolankową podniesiemy na 2 pustaki bo zerowa to jakaś pomyłka architekta. Zmieniamy także troche na parterze. Garderobe robimy z wejsciem od gabinetu gdzie chcemy mieć w przyszłości sypialnie a góra zostaje dla dzieciaków i gości chociaż synek ma dopiero 3 miesiące Więc pomieszczenia łazienka i garderoba zostanie podobnej wielkości ale przerzucone o 90stopni. W sumie łazienka na dole się zwiększy bo ścianke przesuniemy bardziej w kotłownie a kotłownie przenosimy na tył garażu ale jak będzie pompa ciepła to w sumie kotłownia może zostanie z przodu. Nie chcieliśmy przechodzić do garażu przez kotłownie a w tym pomieszczeniu zrobić dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Okno duże w salonie zmieniamy na balkonowe przesuwne. Poddasze narazie bez zmian chociaż w planach jest dodatkowy pokój zamiast strychu z wejściem między łazienką a najmniejszym pokojem. Ciekawe jak to wyjdzie. Co do stropów to planujemy zrobić jak w projekcie. A jakie robicie ogrzewanie?
  6. Witam wszystkich. Wkońcu zaczęliśmy budowę Virgo II z podwójnym garażem. Fundamenty gotowe i za pare dni ruszamy z murami. Już od jakiegoś czasu nie mogę zdecydować się na rodzaj ogrzewania. Jestem przekonany na 90% do pompy ciepła. Czy ktoś z Was ogrzewa swój domek pompą ciepła? Wiem że to spora inwestycja ale przyszłościowa. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i wytrwałości w budowie.
  7. Witam wszystkich. Wkońcu dostaliśmy pozwolenie na budowę. Daliśmy też projekt do wyceny ekipom i tak: 1 Ekipa: materiały i robocizna - stan surowy kończąc folie na dachu =245tys+7% położenie dachówki ceramicznej firmy Roben, okna dachowe fakro, orynnowanie = 55tyś+7% 2 Ekipa: robocizna stanu surowego z położeniem dachówki i wstawieniem okien dachowych 65tyś Oczywiście to są wstępne wyceny ale ile z tego da radę wytargować??? Jestem ciekawy jak wycenią pozostałe ekipy. A jak to u Was wygląda. Wiem że Trójmiasto i okolice są drogie ale ... A ile płaciliście za materiały na stan surowy? Jesteśmy też w trakcie załatwiania kredytu i już mam pełną głowę a to dopiero początek. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia.
  8. My wybraliśmy VirgoII ze względu na lepsze naszym zdaniem wnętrze. Kuchnie będziemy mieli od wsch-pd strony. W bloku kuchnie mieliśmy od pd strony, a rodzice w domku też mają od pd i uważam, że jestem bardziej za tym ponieważ jednak spędza sie w kuchni i jadalni sporo czasu, a na słoneczku to wiadomo że i człowiek rozpromieniony:) Oczywiście wyślę projekcik Virgo II z podwójnym garażem.
  9. Witam wszystkich Virgowców Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu VirgoII z podwójnym garażem. Czekam na pozwolenie na budowę, które powinienem mieć za miesiąc Czy buduję ktoś z Was Virgo II w okolicach Trójmiasta bo chętnie bym pooglądał na żywo ten piękny dom??? Budowę planuję rozpocząć w listopadzie na 2500m2 działce na pięknych Kaszubach. Narazie czytam forum ale niedługo zaczną się pytanka. Teraz mogę napisać że zmieniliśmy nieco projekt tzn. ściankę kolankową podniesiemy o dwa pustaki; kotłownie przenosimy na tył garażu, a planową nieco zmniejszymy powiększając łazienkę. Zamiast planowej kotłowni będzie pomieszczenie gospodarcze. Już to rozrysował adaptant i wyszło calkiem nieźle. Łazienkę i garderobę przerabiamy w inny sposób a mianowicie garderoba i łazienka będzie równoległa do pokoju (gabinet) a wejście do garderoby będzie z pokoju ponieważ ten pokój (gabinet) będzie naszą sypialnią a poddasze będzie dla dzieciaków. Trochę chyba zamieszałem. Na poddaszu też myślimy zrobić dodatkowy pokój z połowy strychu a wejście do niego byłoby korytarzem między najmniejszym pokojem a łazienką. Może ktoś z Was coś podobnego wykonał. Jestem ciekaw czy jakoś to by wyglądało. Wystarczy na początek. Pozdro
×
×
  • Dodaj nową pozycję...