Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mpuscion

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Woda i ścieki

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

mpuscion's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Święte słowa, tylko trzeba by się na tym jeszcze trochę znać. Inżektor jest 3/4" (zwężka 1/2"), restryktor - nie mam pojęcia - taki jaki był fabrycznie z głowicą Clack WS1 CI. Ustawienia tak jak napisałem - 1st backwash 20min, dn brine 60min, 2nd backwash 20min, rinse 25min no i fill kilka minut. Całą ideą zakupu tej głowicy było to, że podobno Clack 3 przyciskowa, którą miałem, a która ma zaszyte sztywno programy, nie była w stanie wypłukać zloża Ecomix. No i fakt, po wymianie na nową głowicę, po 2 regeneracjach woda zrobiła się biała jak w wodociągu. Ale każde wzburzenie rur czy zbiornika poprzez spuszczenie wody albo dopompowanie poduszki powietrznej powoduje, że woda wraca do koloru żelaza. A może po prostu zainwestować z butlę z węglem aktywnym? Na razie tak jak napisał wisemen, liczę, że po prostu z czasem się złoże dopłucze.
  2. To jeszcze pozwolę sobie odpowiedzieć, że stary inżektor nie był zatkany, natomiast wydaje mi się, że zwyczajnie instalacja była źle zrobiona bo inżektor był 1" (zwężka 3/4"), a obejście było 3/4" więc moim zdaniem po prostu nie było różnicy ciśnień aby to działało. Ot raz jeszcze nie polecam hydraulika H, z Makowa Maz.
  3. Oj przepraszam, mój błąd, oczywiście pierwsze rinse 60min to nic innego jak DN brine - mój błąd. Tak, wiem że czasy są długie ale co zrobić jak woda do du... Liczę trochę na to, że się poprawi bo jednak 4 lata woda była wpuszczana dołem i była mała poduszka powietrzna, to teraz jak idzie górą przez dyszę rozbryzgową to się chyba sporo tego syfu ze zbiorniku zbiera i idzie na filtry (tak przynajmniej staram to sobie tłumaczyć). Chciałbym aby woda była biała jak jeszcze 2 miesiące temu gdzie musiałem dopompować powietrza do zbiornika, ale od tamtego czasu woda jest raczej rdzawa.
  4. No dobra, trochę roboty po pracy od środy do piątku i efekt jest jak na załączonym zdjęciu. Efekt? Zasysa jak trzeba, woda jest napowietrzona aż miło patrzeć. Dysza rozbryzgowa nie jest przesadnie głośna. A teraz pytanie jak dopłukać złożę Ecomix C (butla 13", 75kg złoża, głowica Clack WS1 CI. Obecnie mam backwash 20min, rinse 60min, 2nd backwash 20min i rinse 25min ale złoże się nie dopłukuje niestety. Człowiek od którego kupowałem aspirator i dyszę rozbryzgową polecił jeszcze zrobić backwash powietrzem - co też uczyniłem - ale efektu nie widać. Dodam tylko, że raz już po spuszczaniu wody ze zbiornika hydroforowego, także nie mogłem doczyścić złoża ale wtedy pomogła zmiana głowicy z 3 przyciskowej na 5 przyciskową i wydłużeniu trwania cyklu Rinse. Czy jest sens abym np. ustawił rinse na 1h? Coś ktoś? Dzięki z góry.
  5. Nie chodziło mi o to co jest po żelazie, zdjęcie jest słabe - zrób zoom i zobacz co jest w rurze. Cała rura jest zawalona czarnym mułem od siarczanu glinu. Nie, nie ma różny w działaniu inżektora więc albo te zakrętasy mu nie służą (to jest moim zdaniem powód bo nigdy nie działał tak jak trzeba) albo jest zatkany.
  6. No więc wczoraj spuściłem wodę do zera. Tak sobie pomyślałem, że skoro już spuszczam to od razu zamontuję zawór główny (czy wspominałem, że "fachura" mi zaworu głównego wody nie zamontował ? .... ) . Ledwo odkręciłem te elementy, przez które dozowałem siarczan glinu. Jak rura wygląda w środku po 3 latach dozowania siarczanu glinu to wręcz porażka - wstawiam zdjęcie. W związku z tym podejrzewam, że cała instalacja jest mocno nadwyrężona tym syfem i aspirator w szczególności. Teraz jak już mam wyprowadzony zawór główny będę mógł go doprowadzić wraz z nowym aspiratorem od góry jak tylko zakupię nowe elementy (po weekendzie). A dobra wiadomość jest taka, że jak spuściłem całą wodę to zasobnik zapełnił się powietrzem, więc jak włączyłem pompę to jego nadmiar wyleciał odpowietrznikiem i teraz mam chyba za 100 litrów wody na 1 pracę pompy - od początku nigdy nie miałem takich osiągów - coś niesamowitego... (nieźle podniecać się czymś co powinno być normą...)
  7. Zawór na obejściu jest zamknięty całkowicie a i tak zasysanie jest ledwo wyczuwalne. Mam plan przerobić instalację 23.07 i dam znać jak jaki efekt. Kupię na pewno nowy aspirator, żeby mieć 100% pewności.
  8. Dodam tylko, że od wczoraj jak zmieniłem ustawienia na LCA z 2.8-4.1, na 1.8-4.0 to mogę użyć już prawie 20 litrów wody zanim załączy się pompa więc tutaj też jest postęp.
  9. No to ja odpowiadam: - inżektor sprawdzam czy działa jak pompa pracuje. Czas pracy pompy był kilka sekund. Od wczoraj jak zmieniłem ustawienia na LCA z 2.8-4.1, na 1.8-4.0 oraz zamiast tego plastikowego napowietrznika co to się rozleciał wkręciłem mosiężny zawór zwrotny zaczęło delikatnie zaciągać powietrze (ale to bardzo bardzo delikatnie - tak jak było po uruchomieniu tej instalacji) - tak dopompowywałem powietrze bo pompa się załączała non-stop. Tak odpowietrznik działa - inżektor jest 1" - tak właśnie planowałem przerobić, odetnę ten misz masz i poprowadzę prosto, zamontuję aspirator i wejdę od góry razem z dyszą rozbryzgową. - tak, najpierw zrobię napowietrzanie a potem będę się martwił o złoże.
  10. Studnia była wykopana na ok 26-28 metrów więc zakładam, że maksymalnie z takiej ale ponieważ robił to ten sam "fachura" to trudno powiedzieć.
  11. U mnie ciśnienia były ustawione "jakkolwiek", przez to, że najpierw miałem 3 butle ze złożami, które nawet nie były zainstalowane jedna za drugą tylko jeszcze między sobą (jakaś paranoja) to na górze nie miałem w ogóle ciśnienia więc musiałem podwyższyć na LCA ciśnienie i tak już zostało po likwidacji tych 2/3 butli, dziś obniżę do takich jakie Ty masz. Niestety nie mogę nigdzie dostać tego zaworu zwrotnego do aspiratora, wszędzie są tylko całe aspiratory więc nie wiem czy uda mi się to sprawdzić, aczkolwiek jakby dobrze zasysało powietrze to woda by nie leciała...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...