Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fondue

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

fondue's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. to zdjęcie przypomina...mózg, brrrrr no i teraz to nie wiem czym pokryć thermo-jesion (parkiet 22mm) co jest równie dobre jak bona jeśli chodzi o oleje? i równie ładnie wygląda na podłodze? i przyszło mi jeszcze jedno pytanie wieczorem do głowy: czy po bonie jeśli chcemy naprawić miejscowo parkiet, to musimy używać tylko Bony czy dowolnego oleju???
  2. Jarekkur: "Nie radzę stosowa w sposób bezmyślny lakierów wodorozcieńczalnych na drewna termiczne. Właśnie wróciłem z oględzin takiego dzieła. Ostrożnie z wodą." A ta Bona w opisie ma: "Łączy w sobie najlepsze cechy oleju do drewna,twardego wosku i lakierów na bazie wody z unikalną naturalnością w wyglądzie i dotyku.Unikalna kompozycja Bona Naturale nadaje drewnu naturalny wygląd odczuwany również w dotyku.Przeznaczony do obiektów mieszkalnych,zawiera mniej niż 5% rozpuszczalników" czyli lakier wodorozcieńczalny jest w Bonie Naturale? Czy coś namieszałam?
  3. czyli dobrze ja baba zrozumiałam, że można miejscowo naprawić??? zawsze??? czy masz zdjęcie tej pięknej podłogi potraktowanej boną? i czym to się potem myje?
  4. a czy parkiet po Bonie naprawiamy też miejscowo jak po zwykłym oleju? bez konieczności cyklinowania całej podłogi?
  5. ale olej czy lekier? bo mnie tylko wersja olejowana interesuje i szukam idealnego pokrycia podłogi ważne, aby nie była strasznie matowa po oleju i bardzo dobrze zabezpieczona, dlatego proszę o radę czym ją pokryć?
  6. Maximus olej naturalny Lios + II warstwa Lios Balm Fissativo Wypełniacz szczelin Resiplast czy może są produkty, które zagwarantują lepszą jakość wykończenia olejem?
  7. a czy oleje Maximusa sprawdzają się na thermo-drewnie? czy Pallmann jest lepszy?
  8. Dzięki Ghost tylko...poproszę o wersję podłogi olejowanej (na 100% nie lakier) w przypadku olejowania czy grubość parkietu ma znaczenie? Bo thermo-jesion jest jeszcze w wersji 15mm zamiast 22mm grubości. Może nie warto dopłacać do grubości. Czy grubość thermo-drewna wpływa na jego właściwości w ogóle???
  9. cały parter w formacie 22x70x500 a przemysłówka ma inne wymagania? może pomyślę o tej oipcji na piętrze, bo jest trochę tańsza i góra jest mniej reprezentacyjna
  10. Proszę o radę jaki klej, grunt, wypełniacz i olej zastosować do thermo-jesionu bursztyn. Bo na samo drewno zdecydowałam się Grubość 22mm parkietu.
  11. widzę tylko czerwone krzyżyki
  12. Moim zdaniem cena z tartaku stefan jest ok w porównaniu z cenami teaku czy afromozji i dla mnie do przyjęcia. Czy sztorcówka thermo-jesionu jest strasznie kolorowa? Na początku myślałam, żeby dół zrobić w parkiecie, a górę w sztorcówce. Ale chyba thermo-jesion sztorc bardziej nadaje się na dół pod olej, ponieważ dół jest więcej eksploatowany (piasek, buty). A może przy thermo-drewnie nie ma znaczenia czy to parkiet czy sztorcówka, bo i tak jest bardzo twarde i stabilne po obróbce termicznej?
  13. ok, super. Mam jeszcze pytane. Słyszałam opinie, że jeśli drewno jest poddane obróbce termicznej pomimo lepszej stabilności szybciej próchnieje/rozwarstwia się. Czy przy thermo-jesionie jest takie zagrożenie? Jaki jest największy mankament thermo-drewna, który moze je dyskwalifikować?
  14. Ghost napisał: "bierz w takim razie sztorcowy thermo jesion ....olej i masz podłoge trwałą łatwo odnawialną...kolorystyka w deseniu orzecha...cena mniejsza..ostatnio coraz wiecej sie uklada" czy ja mogę poprosić zdjęcia tego cuda? jak wyglada thermo jesion pod olejem (najlepiej sztorcowy)
  15. Widziałam w sobotę. Natomiast ciężko mi było wizualnie stwierdzić różnicę miedzy parzoną akacją a thermo jesionem. I jak zachowają się kolorystycznie pod olejem? Który ma lepsze parametry?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...