Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinp_KRK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

marcinp_KRK's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie znam się na tym - do pierwszego pojemnika standardowo sypię co innego, niż do drugiego, w drugim jest natlenianie itp Na zdrowy rozum - i tak się to wszystko w środku miesza. Ale nie chciałbym czegoś spitolić żeby mi g.... zaczelo wyplywać do studni chlonnej
  2. Mam oczyszczalnię ROTH-a MicroStep - chciałbym zmienić w niej bakterie/enzymy/czy_co_tam_sie_wsypuje. Czy ktoś ma pojęcie co można wsypywać zamiast standardowych proszków z bakteriami i enzymami, dostarczanych przez ROTH-a? POŚ jest dwukomorowa, pierwszy osadnik wstępny, w drugim jest kompresor napowietrzający. Preparaty typu septifos będą OK? Głównie ze względu na łatwość stosowania - wsypać raz na tydzień-dwa saszetkę do WC i po problemie.
  3. Wracając do tematu - trawsko na wodzie z POŚ ROTH rośnie jak oszalałe
  4. Yes, yes, yes - mam przyjęcie domu do użytkowania z nadzoru budowlanego Po trzech latach własnoręcznego go budowania, popołudniami po pracy, w weekendy i urlopy, naderwanych mięśni i padania na twarz wieczorem Chcę teraz pozamykać wszelkie sprawy formalne - wiem, że muszę teraz złożyć papier w gminie o nadanie stałego numeru dla nieruchomości zabudowanej (tymczasowy numer mam), o formalnościach związanych z zameldowaniem się w nowym domu, wpisem do lokalnego WKU, zgłoszeniu do skarbówki zmian na formularzu NIP-3 wiem. Pytanie - co jeszcze trzeba złożyć/zgłosić/zapłacić? Jakiś urząd skarbowy, ewentualnie inne urzędy i instytucje? Jakieś podatki (np do urzędu skarbowego) zapłacić czy coś? Umowy na dostarczanie wszystkich potrzebnych mediów, odbiór śmieci itp mam już popodpisywane. Przyzwyczaiłem się już do zgłaszania wszystkiego i wszędzie i chcę równie formalnie całość zakończyć.
  5. Roth ma sam z siebie dwie komory - osadnik wstępny + komorę biologiczną. W tej drugiej jest tylko przegroda sięgająca tak do 2/3 wysokości, w obu częściach są te same bakterie (bodajże Bac-Plus sie tam sypie). Dosypanie kolejnych bakterii nie wiem czy coś wiele da, a nie wiem czy się bakterie nie zaczną gryźć Tak serio, to mam w oczyszczalni studzienkę chłonną, do której spływa woda z oczyszczalni. Na górze jest kratka wentylacyjna i stojąc na niej trzeba się dobrze nawąchać, żeby czuć smrodek, bardzo słabo zalatuje.
  6. Mam POŚ Roth-a Micro Step - czy woda z niej: a) nie nadaje się do podlewania trawy (chyba mało prawodpodobne?), b) nadaje się do podlewania, ale tylko jako jałowa woda, bez wartości odżywczych dla roślin, c) nadaje się do podlewania i stanowi (oprócz nawodnienia) nawóz do trawników? Która wersja jest prawidłowa? Mam bardzo kiepską glebę, praktycznie sam piasek.
  7. Od znajomego dostałem sporą ilość płytek podłogowych z wypalonej, nieszkliwionej gliny. Kwadraty o boku jakieś 15x15cm, grubość ze dwa cm. Były robione chyba ręcznie spooooro czasu temu, są dosyć znaczne różnice rozmiarów (plus minus 8mm), z grubością też jest różnie. Spód płytek jest porysowany na skos, zeby sie zaprawa lepiej chwytała. Chcę je ułożyć w piwnicy, jako terakotową podłogę w pomieszczeniu technicznym, po ułożeniu zaolejować. Czy ktoś układał podobne płytki, jeśli tak to jak? Układać je jak zwykłą glazurę, na klej od spodu i krzyżyki, z pozniej delikatnie zaspoinować (zwykłe fugowanie i gumowa szpachla odpada, bo fuga zapaskudziłaby całe płytki)? Znajomy mówi, żeby się nimi nie przejmować, tylko ułożyć "na sucho" z zachowaniem około 1cm odstępów, a później zalać tylko te szczeliny płynną wylewką samopoziomującą. I tyle, podcieknie pod spód przyklejając płytki i będzie równocześnie fugą. Jak to widzicie? Ew. jakie inne patenty?
  8. W projekcie mam napisane, że c.o. idzie z jednofunkcyjnego pieca gazowego, natomiast c.w.u. z zasobnika, współpracującego z kotłem 180l (hmmm, to jak to w końcu jest, ten kocioł jest jednofunkcyjny (czyli tylko na c.o) czy dwufunkcyjny (bo podgrzewa też wodę w zasobniku))? Mam też wpisany kominek z DGP. Zastanawiam się nad zmianą kominka na taki z płaszczem wodnym, kotła gazowego na dwufunkcyjny i spięcie tego wszystkiego razem w wymienniku ciepła, żeby ciepło szło przez automatykę na kaloryfery zamiast DGP. No i tutaj mam zagwozdkę, jak to załatwić formalnie - czy muszę występować do nadzoru o zmianę projektu, czy uznać zmiany za nieistotne (ale wpisać do projektu), czy w ogole nie wpisywać ich do projektu?
  9. Szanowanie, W 1998r dostałem w darowiźnie do rodziców mieszkanie. Sprzedałem je w grudniu 2008, w międzyczasie byłem w nim cały czas zameldowany. Kasę wydaję na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego i wykonczenie budowanego domu. Czy muszę składać jakieś papiery dotyczące tej sprzedaży, wykorzystania kasy na cele budowlane itp? Koleś z pracy twierdzi, że powinienem był w ciagu 14 dni od sprzedazy zlozyc PIT-23, a ponadto do zeznania rocznego za 2008 dołączyć jakieś oswiadczenie. Jak to wygląda z PIT-ami, oświadczeniami do nich itp? Pozdrawiam - MP
  10. Wylewki byly juz zrobione pol roku temu, są suche. Po prostu nie mam kiedy teraz zabrać się za podłogi i szukam tymczasowego zabezpieczenia zeby sie nie pyliło z posadzek.
  11. Szanowanie, Kończę roboty z G-K na poddaszu i mam małą zagwozdkę. Chcę w najbliższym czasie pokryć praktycznie całość podłóg (wylewki) na poddaszu czymś, co zabezpieczy je przed niszczeniem podczas chodzenia po nich, a co za tym idzie - pyleniem się z nich. Zastanawiam się nad pomalowaniem jednokrotnym wylewek betondurem - a dopiero za jakiś czas położeniem właściwych pokryć (płytki, parkiet, wykładzina). Jak to widzicie? Czy nie będzie później problemów z położeniem na betondur np kleju do płytek czy parkietu?
  12. Jak to jest - w liscie papierow, ktore mam zlozyc do nadzoru oddając budynek są m.in.: - 3. protokoły badań i sprawdzeń: (oryginały do wglądu i kopie dla PINB) - przyłącza gazowego oraz instalacji wewnętrznych: - gazowej /ważność 1 rok/ I tu mam zagwozdke - o ile instalacje wewnetrzne mam na papierze (proba szczelnosci itp) to sam przylacz robil zaklad gazowniczy, od ktorego nic nie dostalem, licznik po wszystkim zalozyli, umowe podpisalem, gaz jest. Mam do nich wystepowac o jakiś dodatkowy papier czy zlozyć tylko ten o instalacjach wewnetrznych?
  13. Mam nadzieję, że rozwiązałem sprawę - projekt wjazdu na działkę zatwierdzał urzad gminy, tak więc napisałem pisemko czy moge na razie zrobic tylko tłuczeń, bez kostki bo mi ją ciezarowki rozjadą. Wytlumaczylem o co chodzi gosciowi w urzedzie gminy i dostalem pisemko, ze moze sobie zrobic tluczeń, a kostke zrobie "po ustaniu ruchu samochodow ciezarowych". Czyli w sumie moge miec ten tluczen dowolnie dlugo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...