-
Liczba zawartości
300 -
Rejestracja
O Blacky
- Urodziny 19.11.1975
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
nie ma jak u siebie
-
imię i nazwisko
Magda oraz Tomek
Dane osobowe
-
Miejscowość
Nikielkowo
-
Dzielnica
kolonia
-
Województwo
warmińsko-mazurskie
Blacky's Achievements
STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)
10
Reputacja
-
1. bez piwnicy 2. styropian 15cm, 3. wełna - 30cm 4. broetje wgb20 z zasobnikiem 120l. 5. brak jakiegokolwiek innego ogrzewania, jest za to rekuperacja
-
Mamy w całym domu podłogówkę i kocioł gazowy kondensacyjny, na początku skrzętnie zapisywałam zużycie gazu. Gaz podłączyli nam na początku maja 2012r. i przez rok zużyliśmy prawie 1200 m3 gazu, ogrzewanie włączyliśmy w październiku 2012 (tak gdzieś w połowie miesiąca) i wyłączyliśmy dopiero 17 kwietnia (dłuuuga zima). Koszt tego gazu wyszedł ok.3000zł. Jest w tym ogrzewanie c.u.w. W tym roku ogrzewanie włączyliśmy pod koniec września - zużycie gazu od maja 2013 do początku stycznia 2014 ok.480m3. Temperatura na dole to 23st. na górze 20-22 (zależy jak wieje). Na górze mało przebywamy i jest tam lekko przykręcona podłogówka. Tyle w temacie, mam nadzieję, że nic nie pokręciłam w obliczeniach;)
-
Jeszcze w temacie drzwi. Mamy DRE Premium 2 dąb szary ryfla ( z podcięciem) w liczbie 8 (jedne 90, reszta 80), ościeżnice regulowane. Kupiliśmy je w lutym zeszłego roku, dostaliśmy rabat 15% i zapłaciliśmy za wszystko 6647zł (razem z klamkami -koszt klamek-557zł). Z tym, że wzięliśmy bez montażu, czyli z 23% VATem, który sobie odpiszemy (nie cały rzecz jasna). Drzwi jak drzwi, są spoko, tylko straszne klamki wybraliśmy, takie kanciaste, które już wiele siniaków mi nabiły. Mój brat kupił sobie PORTA, i myślę, że są solidniejsze i takie "szlachetniejsze", ale być może to kwestia koloru.
-
Kotłownia odpalona na butlach 33kg z propanem, piec Vaillant
Blacky dodał komentarz → silencio wpis bloga → Szkieletowy bliźniak we Wrocławiu (połówka z płaskim dachem)
o, widzę podobne rozwiązanie jak u nas w ubiegłym sezonie, z tym, że my na 2 butlach. Niestety kosztowny interes. Gaz podciągnęli nam w dopiero maju. -
Materiały mieliśmy od znajomych, może dlatego jakoś tak mało. Ale nie wiem czy uda mi się dokopać do faktury za materiały, ciągle jeszcze dużo kartonów... Ale mamy jeszcze od nich fakturę za piec, i tam są chyba rozdzielacze i ta faktura opiewa na 9000 i do tego montaż kotłowni 2000 (wszystko robiła jedna firma)
-
mieszkamy od maja, ale ubiegły sezon grzaliśmy podobnie jak Wy (tzn. podobne temperatury utrzymywaliśmy) z tym, że gaz był z butli, więc nieporównywalnie drogo.
-
Podłogówka robocizna 3800 materiały 5200 chyba dwie szafy z rozdzielaczami (w garażu i pokoju nad garażem)
-
My mamy w całym domu podłogówkę, na dole ok. 23 st. góra 20 st. największy pobór do tej pory to 9m3/dobę, teraz przy wyższych temperaturach zewnętrznych (choć nadal minusowych) to 6-7m3/dobę. Temperatura na piecu 20st. Jest tak, że jak jest niższa temperatura na zewnątrz to mamy cieplej w domu bo piec mocniej grzeje, i odwrotnie.
-
Nam skończyli kłaść kostkę na początku listopada, płaciliśmy ok.115zł/m2. Jest to cena materiału+robocizna. My mieliśmy tylko zapewnić prąd i wodę, nic więcej nas nie obchodziło. Kostka, którą wybraliśmy to polbruk nostalite w kolorze grafit. Pod kostką jest warstwa tłucznia i oczywiście piasek. Jak obserwowałam ich pracę, to nie wyobrażam sobie żeby robić to samemu, a taki pomysł mieliśmy;)
-
Gdyby kogoś interesowało zużycie gazu na ogrzewanie: piec kondensacyjny, cwu zasobnik 120l, ogrzewanie podłogowe w całym domu temperatura dół: 22-23 stopnie, góra 20-21 obecne zużycie to 5m3 na dobę. Czytałam na forum, że w okresie ostrych mrozów to średnio 15m3/dobę idzie gazu....Zobaczymy co to będzie. A co do okien (MS) to też niestety mamy problem taki, że to balkonowe na dole jest nieszczelne. Szczególnie jest to odczuwalne podczas dużych wiatrów. Wieje między jednym szkrzydłem a drugim. Od klamki w górę jest ok. natomiast od klamki w dół masakra. Ciekawe co będzie zimą, czy też nam wyjdzie mróz. Chociaż ubiegłej zimy nie wyszedł. Najgorzej, że jest to odczuwalne tylko jak wiatr wieje od strony tego okna, więc ciężko umówić firmę, która dostarczała okna żeby to pokazać. Myślę, że napiszę pismo reklamacyjne i zobaczymy co będzie. Pozdrowienia dla budujących i pobudowanych;)
-
a na pewno potrzebujecie agregat 3-fazowy? U nas całą budowę przeżyliśmy na 1 fazowych (najpierw ekipy a później kupiliśmy swój 2,6kW) ale taki prąd kosztuje duuużo paliwa. Te tanie 3 fazowe to nonsens i może się okazać że taniej będzie kupić zwykły i do tego 1 fazową betoniareczkę...
-
My mamy dębowe drzwi CAL'a "Jurand" z kolekcji rycerskiej Prezentują się świetnie, działają też świetnie i sprawiają wrażenie bardzo solidnych (i mamy nadzieję, że takie faktycznie są). Mamy je dopiero niecały rok a otwieramy (używamy) dopiero od tej wiosny. Z dodatków braliśmy zamek listwowy (ryglowanie klamką i zamykanie jednym kluczem) i próg dębowy. No i kosztowne poszerzenie ramy bo otwór zrobiliśmy szerszy (pod wpływem impulsu i bez sprawdzenia u producentów drzwi...)
-
U nas są ceowniki, na górze dachówka więc lepiej było nie kombinować. Koszt jeśli dobrze pamiętam nie był jakiś przerażający - kupowaliśmy razem z prętami w hurtowni stali.
-
z tego co pamiętam to odpisywaliśmy różnicę Vat 23-8 na praktycznie cały dach, nawet okna dachowe