Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wildthink

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wildthink

  1. Czy ten zestaw jest ok? http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-zestaw-sprzatajacy-9m-on-off-i3224974367.html Jest to podobno jakaś chińszczyzna, ale w przypadku węża, rury i kilku szczotek chyba za wiele nie da się sknocić. Zestaw posiada akurat to co by mi pasowało. Ktoś tego używa?
  2. Tyle, że zazwyczaj jest za dużo szczotek niż bym potrzebował. Ale ok. Czy ten zestaw jest dobry? Nie ukrywam, że wolałbym taniej (odkurzacz kosztuje 900, a zestaw 500!), ale jakoś nie znajduję tańszego zestawu z wyłącznikiem w rączce. Wystarczył by mi (prawdopodobnie) zestaw od Profi, ale w ogóle nie widzę, gdzie można go kupić. Nawet w ich sklepie internetowym.
  3. Witam. OC już wybrany - padło na profi 30.1. Szukam jeszcze zestawu sprzątającego (raczej nie za bogatego) z wężem z wyłącznikiem, rurami najlepiej metalowymi jakąś szczotką do parkietów, do tapicerki i szczelinową. Ewentualnie mogą być osobno (gdyby się to kalkulowało). Jakiej firmy warto kupić i gdzie?
  4. Potrzebuję napędu do bramy 2-skrzydłowej, skrzydło 180cm, lekka konstrukcja stalowa, wypełnienie z elementów kutych, waga 1 skrzydła nie więcej jak 100kg. Po lekturze forum zrezygnowałem z napędu mhouse i szukam czegoś solidniejszego, a jednocześnie w rozsądnej cenie (okolice 1500 zł) do samodzielnego montażu. Wstępne przymiarki zrobiłem do FAAC 414 i do Tousek Turn 10 i Beninca BOB. Który z nich będzie lepszy? Ewentualnie co jeszcze by się nadało. Ze względu na brak miejsca nie biorę pod uwagę napędów z łamanym ramieniem.
  5. podbijam bo czeka mnie w najbliższym czasie wybór napędu, a w LM mają promocję na WG2KIT - 1190 za komplet z 2 pilotami, lampą, fotokomórkami. Jak to się sprawuje w dłuższej eksploatacji?
  6. Też chcę dać nowe rury w miejsce starych, tylko nadal nie wiem czy puścić wszystko 1 większą rurą, czy deszczówkę z dachu i podwórka puścić osobną rurą, a drenaż i POS drugą ( o operacie nawet nie myślę)
  7. Pytam o sprawy techniczne. Operatu nie posiadam, jest to istniejący już dom (45 lat), zatkała się rura odpływowa (betonowa) do rowu melioracyjnego i chcę wymienić na nową - pcv. Zastanawiam sie nad ww wariantami. Chodzi mi tylko by zrobić to zgodnie ze sztuką budowlaną. dzięki
  8. Witam Obecny stan instalacji wygląda następująco: woda z drenażu opasującego i POS doprowadzona jest do betonowej studzienki (ok. 800x800x800) a stamtąd odprowadzona jest rurą 150 (betonową - do wymiany) o długości ok 50 do rowu melioracyjnego. Zamierzam odprowadzić również deszczówkę (dach ok 120m2), a w późniejszym terminie i wodę z podwórka 200m2 (jak pojawi się bruk) do tego rowu melioracyjnego. Czy mogę wprowadzić do istniejącej studzienki betonowej wodę z dachu i podwórka, a stamtąd jedną rurą do rowu, czy rynny i podwórko połączyć razem i osobną rurą odprowadzić do rowu? Czyli 1 większa rura, czy 2 niezależne rury, ale mniejszej średnicy. Chcę dać 2 niezależne rury 160. Co wy na to?
  9. przestaw meble /ustaw je na scianie wewnetrznej/ przestawienie mebli nie wchodzi w grę, to jedyna (tak długa) ściana w kuchni - kuchnia otwarta na jadalnię i salon, o instalacjach wod-kan. nie wspominając. Wentylacja jest dobra. Mankamentem jest przestrzeń za szafkami. Czy doraźnie (do czasu docieplenia), żeby nie pogłębiać zawilgocenia ściany można skierować pod meble (jest tam ok 10 cm przerwy) farelkę i okresowo włączać ją by podgrzać i osuszyć powietrze za szafkami. Między dnem szafki a ścianą też jest ok 6 cm wolnej przestrzeni więc jest szansa na rozprowadzenie tam powietrza. Odsunięcie szafek jest b. trudne gdyż są połączone w jeden 4,5m ciąg. Bo na razie (do wiosny) nie widzę innego rozwiązania.
  10. ponawiam prośbę o pomoc - dzięki
  11. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Stałem się kilka lat temu posiadaczem budynku prawie już 50-cio letniego. Zbudowany jest (głównie) z cegły, grubość murów 40cm. Na piętrze 2 ściany zew. mają tylko 25cm. Na jednej z tych ścian (zewnętrzna) stanęła kuchnia. W zimie zdecydowanie "czuć" chłód bijący od tych ścian. Niedawno odkryłem (po ok. roku użytkowania) że za szafkami kuchennymi jest grzyb i wilgoć do tego stopnia że widać krople spływające po ścianie. Szafki mają niby "wentylację" w denkach w postaci otworów, od dołu zasłonięta jest blendą (tak to się chyba nazywa?) Na razie zrzuciłem tę blendę aby trochę osuszyć te ściany. Ale jak rozwiązać ten problem. Czy izolacja zewnętrznej ściany 10cm styropianem zlikwiduje skraplanie się pary na ścianach za szafkami? Co innego jeszcze można zrobić? dziękuję
  12. Dzięki za odpowiedź, Dobra pompa to znaczy jaka? Niestety w tych sprawach jestem zupełnym "lajkonikiem" Czy ta będzie dobra, nie ukrywam, że cena niska nie jest. Co innego się nada? dzięki
  13. Witam robię drenaż opasający starego budynku (lata '60). Wodę odprowadzę do rowu melioracyjnego, ale aby drenaż był na poziomie ławy fundametowej potrzebna jest pompa, by wodę przepompować do tego rowu. Jaką min. pojemność powinna mieć studzienka w której będzie pompa. Teren jest dosyć podmokły na wiosnę i jesienią. Pozim wód gruntowych może się wtedy podnieść nawet do ok 0,8m (ława na gł. ok 1m) Czy wydajniejsza pompa może zastąpić pojemniejszą studzienkę. Zastanawiam się nad studzienką z rury fi 400, wysokość 2m, od wlotu rur drenażowych do dna studzienki ok. 0,8-1 m. Czy to wystarczy. Dzięki
  14. Witam jak w temacie poszukuję dobrej firmy od dociepleń i elewacji na terenie śląska. Budynek jednorodzinny, izolacja styropianem. pozdr.
  15. Witam forumowiczów, jak w temacie poszukuję dobrej firmy od dociepleń i elewacji na terenie śląska. Kto ma dobre doświadczenia z takimi fachowcami proszę, to o namiary. Wielkie DZIĘKI.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...