Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaszn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukaszn

  1. Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada ww. pompę ciepła?
  2. Witam. Poszukuję informacji o ww. kotle. Czy ktoś z forumowiczów posiada takowy? Zastanawiam się nad tym kotłem ponieważ najbardziej do mojej kotłowni odpowiadają mi jego gabaryty, a szczególnie głębokość.
  3. Chodzi mi o to czy macie jakies doświadczenia z malowanymi profilami, czy warto to wymieniać?
  4. Właśnie, że nie. Zamówiłem pierwszą partię za 6,55zł 4m w psb i była cynkowane. Druga partia była w tej samej cenie tylko ku mojemu zdziwieniu malowana. Trochę mnie przytkało i odebrałem towar, ale waham się czy go nie zwrócić.
  5. Co prawda powłoka malowana wygląda dość solidnie tzn. wystarczająco jest odporna za zadrapania, ale nie wiem jak to będzie się miało do korozji.
  6. Nigdy nie widziałem w marketach malowanych profili, więc pewnie jest to eksport na Białoruś . Czy ktoś z Was montował takie cudo i czy na poddaszu zdadzą egzamin?
  7. Witam. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się lub ma jakieś doświadczenie z malowanymi profilami cd? Dostałem taką partię i nie wiem czy to montować czy wymienić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  8. Napewnoróżnią się składem, kwasówka ma więcej chromu, ale w tym wszystkim nie o to chodzi. Najważniejsze jest zastosowanie.
  9. tylko na stronie spiroflexu oba mają zastosowanie do paliw typu gaz lub olej opałwy, więc jakie są różnice? Forum przeszukałem i nic konkretnego nie znalazłem, poza tym wyszukiwarka pozostawia wiele do życzenia.
  10. Mam dylemat jak w temacie jaka jest różnica pomiędzy wkładami. Zaznaczam, że w ofercie ma takowe Spiroflex. Kiedy i gdzie je stosujemy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  11. Dom buduję w Stalowej Woli -podkarpacie. Ta cena maxow już jest nierealna i zaczyna sie gdzieś od 3 zł. Nie wiem jak będzie przebiegał fundament to juz majstra boszka. Poddasza raczej nie będę robił i mam dylemat co ze schodami i wejściem na strych.
  12. Ogrzewał będę piecem gazowym, ale rozprowadzę ciepło z kominka i głównie na niego się nastawiam. Mam już 2975 maxów po 2,68, 864 szt. dztki po 2,45 i K3 na działówki 900szt. Jak kotłownię trochę powiększam tzn. przesuwam ścianę kosztem salonu tak, aby w lini była ścianka kotłowni ze ścianą łazienki (nie wiem czy dobrzę wytłumaczyłem- wiąże się to z przesunięciem fundamentu do środka domu. Jeżeli chodzi o fundament majster coś wymysla z tym fundamentem i będzie ławę lał wąską ale wysoką (twierdzi, że trzeba będzie ok 15m3 betonu) a na to będzie tylko 3 warstwy bloczków betonowych. Zapomniałbym powiedzieć, że w tym tygodniu kupiłem stal (podobno już ostatnia dostawa w tej cenie) tj. 1300 kg fi 12 i fi 6 - 300 kg- za wszystko 3470 Z czego robisz strop? Bo Ackerman wyjdzie bajecznie tanio w porównaniu z terriwą.
  13. Ostanio do betoniarni dzwoniłem w grudniu i cena była za B20 270 brutto, teraz nie mam pojęcia, ale mój majster powiedział, że ławy bedzie lał z B15. Dodam, że to dobry fachowiec i tam gdzie istnieje konieczność nie robi oszczędności. Wczoraj byłem w tartaku i za materiał na więźbę dostałem cenę 2870 nie ma w tym oczywiście desek na łaty tylko same krokwie i murłaty i inne potrzebne rzeczy.
  14. Witam. Ja też zaczynam na wiosnę tj. maj czerwiec. Buduję z maxa. Przeróbek wiele w projekcie nie robiłem, ale jednak zdecydowałem się na podwyższenie ścianki kolankowej i zwiększyłem kąt dachu do 35 stopni. Poza tym przestawiłem okno balkonowe na boczną ścianę budynku i strop będzie z Ackermana. . Co zmienię jeszcze to nie wiadomo, wyjdzie w trakcie realizacji. Na dzień dzisiejszy udało mi się zgromadzić trochę materiału bo ceny zaczęły szaleć
  15. lukaszn

    służebność drogi

    Czy jest możliwość, że nabylem prawo do tej służebności drogi przez zasiedzenie?
  16. lukaszn

    droga konieczna...

    mam prawie identyczna sytuacje, ale mnie od frontu (dojazd uzywany od ponad 80 lat) wlascicielem dojazdu jest gmina. i co teraz zrobic. Chca mi wjazd na posesje przekazac w ramach sluzebnosci drogowej, ale bedzie to mnie kosztowac niemale pieniadze. Jak zaradzic w tej sprawie, bo podobno jest szansa ustanowienia drogi koniecznej do posesji nieodplatnie. Prosze o porade.
  17. lukaszn

    służebność drogi

    Ziemie dostałem w darowiźnie od mamy, ale wcześniej właścicielami byli dziadkowie. Jest to 19 arów. Niestety w KW widnieje jako grunt rolny chociaż dzialaka leży w samym środku miasta. Babcia była właścicielem od 1929r. Przez ten okres nastepowalo wiel podziałów admin. W każdym razie właścicielemspornego gruntu tamtym czasie napewno nie była obecna gmina, wtedy jeszcze wogóle nie było miasta w tym miejscu
  18. lukaszn

    służebność drogi

    Urzędnicy sa wręcz zafascynowani wzięciem ode mnie opłaty i ani nie myślą ustąpić, a w dodatku do tej drogi chcą pominąć do udziału Parafię Rzymsko Katolicką, która również korzysta z tej drogi. Co począć? Dowalą mi pewnie niemałe pieniądze a ja juz i tak sie skrobie jak mogę na ta budowę.
  19. Pewnie takich tematów podobnych było dużo, ale nie mogłem znaleźć przypadku podobnego do mojego. Zaczne od początku. Posiadam działkę, która nie posiada (jak się okazało w trakcie załatwiania warunków zabudowy) własnego dojazdu. Tam gdzie był wjazd na moją posesję (od ponad 80 lat) z drogi gminnnej jest małe pasmo ziemi, które należy równiez do gminy. Powiem, że jest to jedyny możliwy wjazd na moją posesję. Gmina zgodziła mi sie użyczyć tego terenu jako służebności drogowej, lecz zamierza obciążyć mnie kosztami tej sprawy. Czy tak powinna być załatwiona ta sprawa? Nadmienię, że na terenie posesji stoi dom mieszkalny, w którym nikt nie jest zameldowany od kilku lat. Czy gmina ma prawo mnie pozbawić dojazdu do własnej posesji? Na jakie koszty musze się przygotować? Czy będą liczyć do kosztów pełny obszar działki, czy tylko pasmo potrzebne do dojazdu?
  20. Nie jestem uparty . Ja staram sie stosowac tylko sprawdzone rozwiazania, a nie badac Pismo Swiete, po co? Skoro juz ktos sie nad tum naglowil i jest dobrze, wiec dlaczego utrudniac sobie zycie? U Ciebie nie peka, zgadzam sie, ale tam gdzie ja widzialem klejenia siatka to niestety peka.
  21. nie wiedlaczego jestesmy tacy uparci. W GK to my dopiero raczkujemy, a caly zachod juz od wielu, wielu latu uzywa te plyty i tam klei sie na papier. W naszym kraju zakladanie siatki bierze sie chyba z tradycji, ktora ma korzenie w glebokim komuniznie, gdzie siatki nie bylo, a uzywalo sie bandazy
  22. przez pierwsze pół roku albo tam gdzie budynek jest zdala od torowisk i ruchliwych ulic. od wibracji siatka wczesniej czy pozniej sie rozsypie.
  23. tylko i wyłącznie papier na łączenia. oczywiście trzeba mieć doświadczenie i dobrze namoczony papier
×
×
  • Dodaj nową pozycję...