Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zdzicho48

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wroclaw

zdzicho48's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No wlasnie gdzie sa nasi fachowcy.Tez ciekaw jestem czy ta pompka nie zabierze wiekszosci glikolu z rozdzielacza do wyminnika? Moze lepiej zamontowac trojnik za rozdzielaczami a przed PC.Wtedy latem mozna by pominac wlanczanie PC. A pompka od wymiennika pracowala by tylko z DZ.Mozna to jakos tak wymyslec.
  2. Kolego Adamie. Ja nie neguje ze ty nie masz racji ,tylko jeszcze raz powtarzam ze nie chodzilo tutaj o potrzebe czyszczenia tej instalacji tylko o to ze jest taka mozliwosc. Bo niektorzy z twoich kolegow tutaj na forum twierdza ze takiej mozliwosci nie ma i to oni wprowadzaja w blad innych uczestnikow tego forum.A mysle ze nikomu nie przeszkadzam i niechcial bym nigdy przeszkadzac twierdzac ze mozna ja czyscic.Mysle ze zakonczymy juz ten temat Jeszcze raz Pozdrawiam.
  3. Kolego Slawku. Masz racje od brudnych kanalow grawitacyjnych dzisiaj nikt nie umarl ale nie masz pernosci ze ktos przez to za wczesnie nie umar. To tylko tak na marginesie .Ja nie upieram sie ze trzeba je czyscic ,jest prawda ze powietrze wyciagane nie miesza sie z nawiewanym.Ale wszystko rozpoczelo sie od tego ze kilku twoich kolegow twierdzilo ze nie ma mozliwosci czyszczenia kanalow wentylacyjnych A taka mozliwosc jest ,i to tyle.No i nikt za 10 czy 15 lat nie wie co tam w srodku moze sie uzbierac.A ty posiadasz takie urzadzenie czy tylko tak sobie myslisz ze nie trzeba tego czyscic.? Pozdrowienia
  4. Super dzieki .jestem niezmiernie szczesliwy ze pozwalasz mi to robic kazdego dnia ,ale niestety rozczaruje ciebie .Nie bede tego robil codziennie przed zasnieciem tylko w miare potrzeby.Czego i tobie zycze. Kochani nie badzmy tacy zlosliwi .Przeciez mamy sobie tylko pomagac.
  5. kochany doradco .Czytamy twoje wywody i wiemy ze wszystko wiesz ,ale to tylko tobie tak sie wydaje .W tej dyskusji nie chodzi o to czy ty bedziesz ta instalacje czyscil ,bo to twoj wybor.Tylko czy w ogole mozna ja czyscic Ale mysle ze ty takowej nie posiadasz i dlatego tak kpisz z innych.A wiara u mnie w to co inni pisza jest taka sama jak w to co ty piszesz. pozdrowienia
  6. Panie fachman cruz przeczytaj to Raz na 5 lat: czyszczenie kanałowe Co 5-6 lat warto wykonać mechaniczne czyszczenie przewodów wentylacyjnych - szczególnie wywiewnych, ponieważ to w nich osadza się najwięcej zanieczyszczeń. Jeśli wewnątrz anemostatów znajduje się dużo kurzu, jest to sygnał, że czyszczenie stało się konieczne. Jak wygląda czyszczenie? Czyszczenie instalacji przypomina czyszczenie wnętrza komina wentylacyjnego. Polega na wprowadzeniu do jej przewodów ruchomej, obrotowej szczotki, która zbiera nieczystości znajdujące się na ściankach instalacji. Na końcu przewodu wentylacyjnego jest montowane urządzenie ssące podobne do dużego odkurzacza, które wyciąga zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych. Takie czyszczenie można jednak przeprowadzić tylko wtedy, kiedy instalacja wykonana jest ze sztywnych przewodów, na przykład stalowych rur spiro. Wielu inwestorów (ze względu na wyższą ich cenę) decyduje się na tańsze, aluminiowe przewody elastyczne. Oszczędność mści się jednak już po pięciu-sześciu latach, bo czyszczenie instalacji wykonanej z takich elastycznych rur powoduje często trwałe uszkodzenie wnętrza przewodu wentylacyjnego, a zwykle jest wręcz niemożliwe. To, co pozostanie z cienkiej folii aluminiowej rozpiętej na stalowym drucie po kontakcie z szybko obracającą się sztywną szczotką, łatwo sobie wyobrazić. Dlatego w większości sytuacji zabieg ten kończy się po prostu wymianą kanałów na nowe. Co 10 lat: czyszczenie gruntowego wymiennika ciepła W niektórych krajach musi być on obligatoryjnie czyszczony raz na 10 lat. Wymiennik rurowy kilkakrotnie przepłukuje się wodą. Niestety, wymiennika żwirowego nie da się w taki sposób czyścić - jedynym sposobem jest jego wymiana. Najnowszej generacji glikolowe wymienniki ciepła czyści się prościej. Praca polega na wymianie przez serwisanta glikolu znajdującego się w rurach oraz umyciu podzespołów wymiennika ciepła w specjalnej skrzynce znajdującej się przy rekuperatorze.
  7. Witam Ja mam calosc ze sztywnych rur.Tylko polaczenia do rekuperatora beda z miekkich.A zeby nie bylo za duzych szumow przy nawiewie to mam zrobiona instalacje w taki sposob ze na glownej magistrali jest trojnik redukcyjny i ok 1 m cienszej rury a przy anemostacie znowu sie rozszerza. przez co rozprezone nawiewane powietrze nie jest slyszalne. U mnie jeszcze nie,ale u sasiada dziala ten system znakomicie.Wyglada to tak jak na zdjeciach.
  8. OK .A jak robisz wylewke Anhydrytowa bez ogrzewania podlogowego? Czy wystarczy tylko poczekac az bedzie miala odpowiednia wilgotnasc?
  9. Pytanie .We wrzesniu 2011 mialem wykonana wylewke anhydrytowa.Do dzisiaj nie byla ona ogrzewana.Czy mozna tego lata polozyc plytki na ta podloge i zostawic je przez cala nastepna zime nie ogrzewajac domu?? Dom bedzie ocieplony latem.
  10. To znaczy ze na CWU zuzyles az 1840Kwh.Przez okres letni wychodzi 262Kwh miesiecznie. Innym uzytkownikom wystarczy na CWU do 30 Kwh.Jaka jest prawda???
  11. To znaczy ze uzywajac codziennych urzadzen elektrycznych w drogiej taryfie w sumie i tak jestesmy na plusie???
  12. Pytanie .We wrzesniu 2011 mialem wykonana wylewke anhydrytowa.Do dzisiaj nie byla ona ogrzewana.Czy mozna tego lata polozyc plytki na ta podloge i zostawic je przez cala nastepna zime nie ogrzewajac domu?? Dom bedzie ocieplony latem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...