Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

5um

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 5um

  1. Zakładając Wentylację mechaniczną z rekuperacją zmniejszasz do 1/4 zapotrzebowanie na energie niezbędną na wentylację i uzyskujesz komfort powietrza w domu. Rekuperacja polega na zatrzymaniu energii cieplnej ogrzanego powietrza w wewnątrz przy zapewnieniu odpowiedniej świeżości oddychania w domu bez zimnych powiewów i konieczności przewietrzania. Nie wszystko robi się by zaoszczędzić. Jeżeli takie Masz podejście to rozumiem że jeździsz najtańszym samochodem też ma cztery koła i kierownicę. Podłoga drewniana na ogrzewaniu podłogowym to ciekawy eksperyment. Ja bym jeszcze pod deski podłożył styropian. Nie dość że ogrzewanie podłogowe ze wszelkimi innymi zaletami ma jednak wadę że dość wolno reaguje na zmianę parametrów czynnika w przeciwieństwie do grzejników. Tak więc dodatkowa izolacja w postaci drewna nie pomoże. Przy ogrzewaniu gazowym pewnie będziesz stosował dość wysokie parametry czynnika co będzie skutkować dość intensywnym wysuszaniem drewna i jego pracą w konsekwencji paczenie i szczeliny i odspajanie od podłoża. Teraz są naprawdę bardzo realistyczne gresy drewnopodobne - radzę się zastanowić.
  2. Przez przypadek trafiłem na Twoją stronę na muratordom.pl Jak przeczytałem to zrobiło mi się Ciebie żal jaki los sobie zgotowałeś. 10 października ekipa weszła na dziewiczy plac budowy. Dziś mam wybudowany i zamknięty na zimę stan surowy z dachem i dachówką. Na placu budowy nie ma nawet papierka nie mówiąc o innych śmieciach. Na budowie w tym czasie byłem chyba z 10 razy tylko z ciekawości robiąc zdjęcia do pamiątkowego albumu budowy. Przygotowując się do podjęcia wyzwania jakim jest niewątpliwie budowa domu na początku trochę czytałem informację na takich forach. Szybko się jednak przekonałem że to miejsce spotkań domorosłych Bobów Budowniczych i z poważnym budowaniem nie ma nic wspólnego. Zachęcam idź do dwóch najbliższych składów budowlanych zapytaj się o poważną ekipę budowlaną która ma narzędzia do budowy domu na poziomie zawansowania wyższym niż betoniarka i łopata. Pojedź na dwie ich budowy i zobacz jak są prowadzone, jaki jest porządek i zadowolenie inwestorów. Poważna firma ma ubranych firmowo ludzi których ze względów technologicznych przerw na każdej budowie są przerzucani między poszczególnymi jednocześnie prowadzonymi budowami. Budowa stanu surowego to głównie ciężka praca fizyczna polegająca na ustawianiu we właściwy sposób ciężkich elementów. Jeżeli robione jest to ręcznie to pracownicy są przemęczeni dźwiganiem i zasadniczą pracę wykonują mało efektywnie z dużym zmęczeniem. Na budowie powinien być sprzęt typu widlak z możliwością podawania na wysięgniku elementów na wysokość min 6 m. U mnie tak wyposażona ekipa ściany parteru z nadprożami wykonała w dwa dni. ps. Zawsze mnie zastanawia jak osoby które budując dom o powierzchni 100-120 m2 decydują się na wybudowanie garażu rzędu 60 m2. Przecież koszt wybudowania domu dla samochodu to 1/3 kosztu inwestycji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  3. Mam 0,7 h lasu sosnowego z piękną zieloną trawą. To zawsze było moim celem. Pielęgnacja jest wymagająca, ale realna. 1. system podlewania automatycznego. W lesie potrzeba więcej zraszaczy o mniejszych wydajnościach ze względu na zacienianie podlewania. Podlewanie to podstawa las sosnowy rośnie na glebach piaszczystych lekkich więc woda w warstwie powieszchniowej do 5 cm znika prawie natychmiast. Powoduje to natychmiastowe przesuszenie trawy i jej zanik. 2. min 2 krotne zasilanie nawozami typu azofoska 3. na mech stosowanie siarczanu żelaza i odkwaszanie wapnem lub dolomitem 4. koszenie raz w tygodniu 5. w przypadku kiedy gęstość trawy spada konieczne jest dosiew najlepiej po koszeniu. POWODZENIA[/img]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...