Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pablosh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

pablosh's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli faktycznie powiedzie mi się ta operacja to jakiego typu oleju powinienem finalnie użyć - do podług surowych przeszlifowanych (Woca - Majster) czy raczej pielęgnacyjnego. Rozumiem, że środek do mycia podłóg olejowanych to np. zmywacz intensywny natomiast nie bardzo wiem jakich rozpuszczalników mógłbym ewentualnie użyć.
  2. Posiadam deskę trójwarstwową-olejowaną-ciemną - dokładnie wielolamelowy orzech amerykański w ilość 55 m2. Deska została zaolejowana przez producenta produktami Woca i poza użyciem mydła nie traktowałem jej innymi środkami. Niestety przez podłogę przetoczyły się prace wykończeniowe w postaci gładzi oraz farby lateksowej pozostawiając w niektórych miejscach ślady. Zastanawiam się jak poradzić sobie z tym pasztetem - gładź w niektórych miejscach powchodziła w pory, farba daje się wytrzeć niestety pozostawiając wytarte jaśniejsze ślady - ogólnie podłoga 4-miesięczna wygląda na nieco sfatygowaną. Pytanie do znawców: czy przy tego typu zabrudzeniach poradzę sobie z tą podłogą bez jej maszynowego przetarcia (szlifowania), jakich produktów oraz w jakiej kolejności powinienem użyć aby doprowadzić podłogę do wizualnej używalności ?
  3. Różnica pułapów wyłącznie na wysokość wełny i profilu, nośność konieczna do utrzymania wełny i płyty, co do stropu to drewniany ( jętki 20x8 ). Zakładam, że przy tych założeniach jednak pojedynczy. Czy fakt, że sufit jest nad strychem nie użytkowym ma jakiś wpływ na kwestie stosowania taśm akustycznych ?, nie zauważyłem aby ten temat był jakoś szeroko podnoszony w tym wątku, co wskazywałoby na nie istotność tego elementu. Zastanawia mnie jeszcze jeden element zabudowy - obudowa rur spiro rekuperacji, które w moim przypadku biegną ze strychu na parter w kilku miejscach poddasza. Zabudowę planuje zrealizować na profilach CW, UW 50. Pierwsze pytanie: jak zamocować profil UW do podłogi w przypadku ogrzewania podłogowego, kolejne czy profile łączy się w części górnej z więźbą czy mocuje się ze profilami sufitu poddasza lub elementy sufitu (UD) mocuje się do powstałej zabudowy z CW-UW. Mam nadzieje, że nie napisałem tu jakiś herezji
  4. OK. Jeszce jedno, pokój na poddaszu bez skosu, wymiar 3,5 x 4, wełny na stelażu 5 cm - pojedynczy czy krzyżowy?
  5. Krótkie pytanie - czy pod obwodowy profil UD na poddaszu daje się taśmę akustyczną?
  6. Podbije post bo przeszedł bez echa. W prawdzie FlashBack wykazał zainteresowanie łapiąc się za głowę ale problem pozostał . W głównej mierze chodzi mi o sposób podejścia do tematu: zaizolować - przemurować - otynkować czy otynkować - zaizolować - opłytować (tylko jak).
  7. Jestem w prawdzie jeszcze przed tynkami i do izolacji poddasza jeszcze chwila ale zastanawia mnie kwestia ocieplenie dwóch lukarn w konstrukcji jak na zdjęciach. Pytanie jest następujące, czy przypadkiem nie powinienem ocieplić tej lukarny przed tynkami, przemurować i otynkować. Czy zrobić to po tynkach tylko jak zlicować płytę kg ze ścianą. Zastanawia mnie również kwestia szczeliny zakreślonej na czerwono czy powinienem ją zamurować i jeżeli tak czy zostawić jakąś szczelinę wentylacyjną.
  8. O i to jest myśl. A ile led'ów z paska należałby tam zainstalować aby nie przesadzić (w jedną i drugą stronę).
  9. Witam, poszukuje lampek do podświetlenia schodów. Najbardziej pasowałyby mi lampy gipsowe wbudowane z możliwością malowania. Znalazłem taką http://www.olampa.pl/produkt-gl-105-dekled-kwadratowa-bialy-gips-19241.html, cena jej byłaby jeszcze do przełknięcia, ale gdy dołożymy Dekled'a to daje już niezłą sumę. I tu dwa pytania: czy ktoś z was spotkał się z podobnymi lampkami w mniej kosmicznych cenach lub może orientuje się czy można zastosować jakiś tańsze źródło oświetlenia led'owego w zamian za dekled a pasujące do tej oprawy.
  10. No tak, przy piwnicy wchodzi tego zdecydowanie więcej.
  11. Te 3 tys. to już ze żwirem i piaskiem - pisze z autopsji. Mam drenaż dokładnie o takich wymiarach i bez kręgów betonowych mój koszt zamknął się w okolicach 2000 zł.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...