Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

milaa78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

milaa78's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Jeżeli chodzi o Solbet to mamy grubość 24 cm i naszym zdaniem jest gatunkowo dobry i rzeczywiście raczej cieszy się dobrą opinią (wiadomo zawsze są jakieś ubytki). A co do kwoty jaką do tej pory wydaliśmy no niestety nie jest ona taka mała, ale w tym jest też uzbrojenie terenu, gdyż kupiliśmy grunt rolny, Materiały też nie są takie tanie chociażby sam beton,a trochę go już zużyliśmy, wkłady kominowe, strop i takie różne drobniejsze sprawy to jednak się zbiera tu 3 tu 10 albo 20 tys. i niestety kwota rośnie a co do robocizny - ekipa budowlana to na tą chwilę 20 tys. A koszt dachu (drewno, cieśla, dachówka + akcesoria, okna i dekarz) to jest mniej więcej tyle co ostatnio podałam też nie mało. Ale cóż cały ten dom nie jest tani jeżeli chodzi o pobudowanie, tak bynajmniej my myślimy świadomość tego decydując się na ten projekt. A co do podniesienia tego dach to mam też obawy czy nie straci on na wyglądzie i czy rzeczywiście przyniesie ta zmiana oczekiwany rezultat. Myślę, że nadal będziemy w kontakcie. Pozdrawiam serdecznie.
  2. Witam ponownie! Jeżeli chodzi o koszt budowy na obecną chwilę to będzie tak mniej więcej między 110 - 115 tys. (projekt, adaptacja, uzbrojenie działki, materiały, robocizna kończąc na stropie). Raczej trzymamy się prac z godnie z projektem (zmiana materiału na ściany, bo wybraliśmy gazobeton z Solbetu + ocieplenie oraz obniżyliśmy fundament o jeden stopień a nie dwa tak jak to jest w projekcie i jak na razie to tyle zmian). A co do pompy ciepła to macie Państwo rację jeżeli chodzi o zwrot kosztów to jest to długi okres spłaty, ale mamy znajomego, który ma pompę i jest bardzo zadowolony, a z kolei inny znajomy ogrzewa dom gazem z butli i nas jego rachunki "trochę" przerażają. Ja osobiście jestem bardziej za pompą, a mąż ma trochę większe wątpliwości co do niej. Dodatkowo będzie kominek oczywiście ale pewnie używany od święta, obecnie też mamy kominek i tak to właśnie wygląda. Jeżeli chodzi o kolektory słoneczne to my na to nie idziemy bo uważamy, że okres spłaty też jest jednak dosyć długi w stosunku do wydanej kwoty na kolektory, no i trochę szpeci to jednak dach - oczywiście naszym zdaniem. Na początku myśleliśmy też o piecu na ekogroszek i kolektorze ale sumując to, to jest już prawie pompa ciepła więc odpada. A tak w ogóle to jest za dużo tych dylematów ale trzeba jakoś sobie z nimi poradzić. Wspominaliście Państwo, że wasi znajomi mają Cefeusza, a może wiecie czy okna przy tym spadzie 35 stopni są bardzo zacienione czy też nie. Nasze ustawienie domu jest takie, że okna salonu i pokoje córek są od strony słonecznej, ale mimo to boimy się, iż może być mało światła dziennego przy takim dachu (dlatego myśl o podniesieniu go jeszcze o ok. 40 cm). Myślę, że nadal będziemy w kontakcie. Przesyłamy pozdrowienia.
  3. Witamy, Dziękujemy za odpowiedz. Trzeba przyznać,że Państwo wykonali poważne zmiany w tym projekcie. My aż tak bardzo nie zmienialiśmy tego projektu jedyne zmiany to to, że pomieszczenie 1/4 przeznaczyliśmy wyłącznie na spiżarkę, a więc komin przenieśliśmy do garażu, gdyż tam planujemy wstawić piec (to jest nasz największy problem jakie wybrać ogrzewanie czy ekogroszek czy pompę ciepła trochę nas przeraża koszt pompy a przy ekogroszku obowiązek pilnowania i nie da się ukryć brud) planujemy ogrzewanie podłogowe w całym domu. Jeszcze jedna zmiana to taka, że zrezygnowaliśmy z WC pom. 1/12 na rzecz większego przedpokoju i większego manewru z klatką schodową. A łazienki połączyliśmy w jedną większą rezygnując też z wnęki na szafę na rzecz większej łazienki. A cha zrobiliśmy też bardziej otwartą kuchnię niż to jest w projekcie, a także powiększyliśmy wejście z wiatrołapu do przedpokoju (ma ono 160cm) i nie planujemy wstawiać tam drzwi. Mamy dwa pytania jeżeli można: - gdzie Państwo się budujecie (my kuj-pom 15 km od Bydgoszczy w stronę Poznania) - czy może robiliście już Państwo wycenę dachu (szacunkową oczywiście) chodzi nam o więźbę i pokrycie dachówką oraz robociznę (my szacujemy ok. 100 tys. zł.) Czekamy na Państwa spostrzeżenia i uwagi. Pozdrawiamy.
  4. Witam, my również budujemy Cefeusza IIa wersja lustrzana, obecnie jesteśmy na etapie kończenia stropu i mamy dylemat czy podnieść murłatę o jeden bloczek i wieniec minimum 12 cm, to zasugerował nam dekarz twierdząc, że przy tym nachyleniu dachu możemy mieć ciemno w pomieszczeniach. A Państwo na jakim jesteście etapie. Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...