Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

uliar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez uliar

  1. Pogratulować Tedasss, możesz wrzucić foty domu? W szczególności jak przy ociepleniu oraz elewacji wyszła fasada budynku oraz trójkątne okna? pozdrawiam Uliar
  2. Powodzenia w budowie, jeśli chodzi o mnie to nie wiem czy bym drugi raz budowę domu przeżył Jeśli chodzi o kosztorys to jest to uzależnione od wielu czynników, czyli materiały, sposób realizacji, czy będzie reku jakie okna, styropian, strop i wiele wiele innych. Jest mnóstwo takich kosztorysów na muratorze - jednak musisz wpierw sam zdefiniować swoje potrzeby mieszkalne (co będzie budował) a później do tego rzeźbił kosztorys. powodzenia !
  3. Cześć, jest to firma http://www.hajduk.com.pl/ pracownik w/w firmy fajnie objaśnił i opowiedział w jaki sposób działa kominek (opcja płaszcza oraz rozprowadzenie ciepła) i do jakiego domu jaki kominek najlepiej pasuje.
  4. Tdadasss, nie powiedziałem że zrobię schody własnej roboty, bo one są roboty cudzej. Powiedziałem że suma 20 k za schody dla mnie jest bardzo duża. Co do rezygnacji... idąc Twoim pomysłem proponuję zrezygnować z wykończenia domu od razu zaoszczędzi się tysiące.
  5. Fajna cena za schody jeśli by zrezygnować ze schodów bo byś mógł w takich kosztach zrobić rekuperator Sami zrobiliśmy schody betonowe, a jeśli chodzi o obicie tak krawiec kraje jak materiału staje. Z materiałem (kasą) krucho w najgorszym wypadku będzie to jakieś dywanopodobne linoleum za około 2 k złotych Koszty na dziś schodów to grosze ... nie wiem ile tam betony weszło ale na pewno niewiele.
  6. Hmm... Tedasss... za projekty płaci się grubą kasę Natomiast jak to wygląda możesz zobaczyć na tych stronkach: http://www.maxair.pl/index.php?symbol=p.htm&k=3&s=38 http://www.rekuperatory.pl/home Jeśli chodzi o rekuperator to najlepiej planuję się go w fazie projektu bo inaczej buduję się kominy i ciągi wentylacyjne. Napisz sobie do w/w firm wstępna analizę kosztów oraz bardzo wczesny projekt zrobią Ci za darmo to sam zobaczysz czy Ci taka inwestycja odpowiada. Wracając do Twoich pytań jest duża konkurencja rekuperatorów (urządzeń) i każdy instalator zachwala swój sprzęt.
  7. Cześć Tedasss, wg mnie powinieneś zainwestować w lepsze okna albo super hiper komfort. Rolety w oknach to rewelacyjna sprawa. Wiem bo byłem u naszych sąsiadów zachodnich (Rzesza niemiecka) gdzie rolety są standardem. Oprócz niewątpliwej cechy rolet jakim jest uzyskanie ciemności w kilkanaście sekund, spuszczone rolety dają takie jakieś poczucie "bezpieczeństwa". Jeśli chodzi o aspekt anty włamaniowy to podzielam opinie że dla złodzieja rolety nie są jakimś strasznie dużym problemem. W ogóle alarmy różnego rodzaju tez można obejść - dlatego lepiej ubezpieczyć dom. Sami mieliśmy rolety robić, ale okazało się że mogą być to dość duże mostki cieplne - czego chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Opinia taka została wyrażona przez dwóch osobnych architektów. Jednocześnie słyszałem opinie że puszki z roletami mostkami ciepła nie są. Jak na razie przychylam się do pierwszej wersji. Więc jeśli ... nie zależy Ci zbytnio na ciepłocie budynku to możesz zastanowić się nad roletami, bo to naprawdę super, ekstra sprawa. Jeśli jednak chcesz mieć super hiper okna ... to polecam okna. Też weź pod uwagę fakt że ... im bardziej zaizolowany dom tym bardziej wymaga lepszego "przewiewania" tak aby pleśń nie zaatakowała Twojego domu. tak to widzę Uliar
  8. Tedasss. okna otwierają się mniej więcej z 5 cm, można je też do umycia zdjąć.
  9. Cześć, w ubiegłym tygodniu robotnicy zrobili u nas wylewkę, generalnie wyszło tak jak zakładaliśmy. Martwiliśmy się czy zbyt dużo wylewkę nie będziemy musieli podnieść zakończyło się na tym że wylewkę ma 3-4 cm więcej niż jest to w projekcie. Jak wyszło sami zobaczcie http://lh4.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TMMP6IHEWzI/AAAAAAAANMQ/ijnTjjhuRes/s400/S7000082.JPG http://lh5.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TMMQBlRDowI/AAAAAAAANNI/D_moldMjSUM/s400/S7000095.JPG http://lh6.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TMMP9qjQVRI/AAAAAAAANMo/17G5dqazcsY/s400/S7000087.JPG http://lh3.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TMMQArHteEI/AAAAAAAANNA/7gyK20WEbLw/s400/S7000093.JPG http://lh3.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TMMP_GZ7NiI/AAAAAAAANM0/vohu0AIM6xs/s400/S7000090.JPG Jeśli chodzi o pytanie framag to do końca nie wiem o co chodzi toteż odpowiedziałem na priv. W tym roku chcemy jeszcze zrobić ocieplanie dachu wraz z zrobieniem sufitu podwieszanego oraz płyty gipsowe tam gdzie tradyjnego tynku nie dało rady się zrobić. Generalnie chata się już nadaje do zamieszkania i to nas cieszy.
  10. Caretilla, jeśli zapewniła byś nocleg (barak, hotel, karawana) pracownikom to daje głowę żeby Ci majstry z Ustrzyk Dolnych przyjechali do samiusieńkiego Szczecina. Pewnie też część drogi musiałabyś sponsorować, ale jeśli są duże różnice robocizny to i tak miałabyś taniej. Budowa w kilku fazach, i wszystko musiało by zrobione przez I fazę, bo komu by się chciało ponad 1 000 km wracać, jest to trudne ale do zrobienia Wiem bo miałem taka propozycje cenowo okej, ale musiałem zapewnić im nocleg. Na co się nie zgodziłem (miałem równorzędną firmę) i gostki kontraktu nie dostali. Taki domek robi się w II rzutach najczęściej tak aby procesy postojowe były jak najkrótsze.
  11. Hej Tedasss, myślę ze izomur robi swoje 5 k zł, nie jestem pewny czy robiłeś płytę fundamentowa (kanalizacja, styropian, ogrzewanie podłogowe, co, woda) jak nic 15 k zł. Z drugiej strony robiłeś garaż ale na tym etapie koszty cegły czy dachu jeśli robisz więcej są relatywnie niskie. Myślę że kasowo jest okej, pozdrawiam i możesz teraz długie jesienne wieczory zapełnić planowaniem łazienki, kuchni gdzie będzie gniazdko, pstryczek, bateria i takie tam... bo jak przyjdą FUCHOWCY to nie będzie czasu. Pozdrawiam
  12. Cześć Farmag, Jeśli chodzi o kilka standardowych zmian w projekcie to każda z tym zmian musi być, a przynajmniej powinna być przewidziana w fazie projektu. Średni mi się podoba zarówno przejście z gospodarczego do garażu, jak i pomieszczenie nad garażem. Głównie chodzi o to że nie będą tak izolowane owe pomieszczenia co w konsekwencji doprowadzi do tego że nie będą mostki cieplne (ciepło właśnie tedy będzie uciekać w siną dal). Zwiększenie drzwi z kuchni do pokoju jest jakimś pomysłem ale to zupełnie indywidualna sprawa, na pewno więcej "zapachów" będzie przechodzić do salonu przez większe drzwi. Drzwi zewnętrzne oraz przeszklenia jak na razie nam się bardzo podobają tworzą harmonie i symetrie z pozostałymi elementami domu. Właśnie przez harmonie ten dom jest taki a nie inny. Można zmieniać wielkość drzwi zewnętrznych tak np zrobił Robert D. ale proporcjonalnie oraz z głową. Jednak chyba robisz domek zwykły nie z wersji dom ciepły (zwiększone izolacje pod mniejsze zapotrzebowanie na energie). Więc pewnie wszystkie zmiany mogą być ze względu na upodobanie inwestorów.
  13. Coś mi się źle napisało tytuł postu, miało być to w powodach edycji posta a wyszło w tytule postu.
  14. Cześć Ludu Pracy, uważam ze z całym pięknem schodów drewnianych to jednak one są w dłuższym czasie nie praktyczne. Ten wie kto miał takie schody, miałem okazje kilka razy mieszkać w takim domu z takimi schodami, i hałas dobiegający ze schodów stawał się nie znośny. Nie tylko słychać było kto i kiedy wchodzi ale także jak pies wychodził po owych schodach. Jeśli chodzi o koszty to mam wrażenie że można taniej zrobić schody betonowe z obicie czy to drewnianym, czy to np. wykładziną dywanową. W Przypadku schodów drewnianych jest tylko jedna opcja i to wszytko, i aż te schody się zawalą lub tez na miejsce schodów powstaną nowe schody. U nas na froncie robót zakończyli robić kominki efekt? Zobaczcie sami: http://lh3.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TI5MnZ4zfxI/AAAAAAAANJ0/q91SdI4zKXc/s400/S7009919.JPG http://lh5.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TI5MjH_Ot4I/AAAAAAAANJM/u1twJgSNv9E/s400/S7009909.JPG http://lh5.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TI5MnHPqgdI/AAAAAAAANJw/1iohmMbGBXE/s400/S7009918.JPG Rozprowadzenie ciepła działa bez zarzutu na chwile obecną. W naszej opini kominek wyszedł fajnie, a mieliśmy tyle obaw oraz niepewności czy nie będzie za duży w stosunku do salonu, i nie jest za duży. Wielka prośba prosiłbym co poniektórych dyskutantów aby skupili się na naszych wspólnym projekcie i mówili ciekawe rzeczy. Jeśli chodzi o Tedasss, to jestem ciekawy jak dekarze rozwiążą sprawę podniesienia ścianki kolankowej a co za tym idzie zwiększenie powierzchni dachu (pod trójkątnymi oknami). Tedass jeśli byś chciał umieszczać zdjęcia w poście (tak jak ja) to musisz zrobić tak przykład *http://lh5.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TI5MnHPqgdI/AAAAAAAANJw/1iohmMbGBXE/s400/S7009918.JPG* (cała ścieżka jest poprawna gdy zlikwidujesz gwiazdki, nie mogę tego zrobić bo mi się obrazek wyświetli) obrazek musi się zawsze rozpoczynać komendą tu wklejasz ścieżkę dostępu musi się zaczynać http:// a kończyć .jpg a kończy łatwiej będzie czytać Twoje posty i obserwować jak Twój dom się zmienia. Pozdrawiam Uliar
  15. Cześc Liwko (liwko liwko skocz po piwko, zacytował bym baton ale nie dam rady ) Jeśli chodzi o kominek to dostaliśmy opinie od kilku bodajże z 7 różnych fachmanów, którzy stwierdzili ze 8KW będzie za mało, ponieważ już na etapie budowy kominka jest dołączony płaszcz do rozprowadzania ciepła to mamy nadzieje że ciepło pojdzię do rur a nie do salonu, bo nas po prostu ciepło wygna z salonu. Co do Twojego projektu to rzeczywiście jest oparty na takich samych podstawach jak nasz, z tym że my nie chcieliśmy aterosli z powodu tegoż że uważamy to z praktycznego punktu widzenia kompletnie nie praktyczne. Ot za cene pewnej elegancji czy przestrzeni część domu nie nadaje się do użytku (mówie tu o pokoju, łazience czy innym pomieszczeniu który w tej przestrzeni nie powstanie). Ceretilla to ostra babka, na priwie z regóły idziemy na noże tu na forum łagodnie się wymieniamy w poglądach na których wspólnego mianownika nie ma i być nie może ? Jeśli chodzi o cene za rekuper oraz pompe ciepła to dość tanio zapłaciłaś mogła byś podać detale tych urządzeń (ile wywiewów ile wwiewów, jaka moc pomy ciepła itp itd). Pozdrawiam
  16. Czesc Liwko, w projekcie jest przewidziany gaz, jest wersja z piecem na węgiel, drewno czy coś innego http://projekty.lipinscy.pl/Hudson_IV/ to jest projekt, Jednoczesnie niektórzy (np. my) rozprowadziliśmy ciepło uzyskiwane przez kominek. Kominek daliśmy 14 KW, z rozprowadzeniem na 4 pomieszczenia na I pietrze. Jeśli chodzi o kwote za m2 wylewki, tu parter był zrobiony przy fundamencie. Pierwsze piętro będzie nasz kosztować 10 zl za 1m2 + sami mamy dostarczyć materiały jakie tam chcemy, steropiań, siatka, beton itp.
  17. Cześć zet1, jeśli chodzi o wylewke na drugim piętrze, to według projektu cały strop ma mieć grubość 23 cm, wliczając całą podłoge która ma 9 cm całość wyniesie 32 cm. I w tych 32 cm mamy - 1,5 cm tynk cementowo - wapienny - 23 cm strop poroterm - 3 cm styropian - 0.1 cm folia - 4,5 cm gladz cementowa - 1,5 panele czy cos innego tyle teori a w praktyce wyszlo tak że, wylewka musi miec około 12cm aby zatopic rekuperator oraz rozprowadzanie ciepla. Problem bedzie przy pierwszym stopniu schodu w dół, poniewaz wyjdzie duży w stosunku do pozostałych schodów, jednak można tą rożnice zgubic. Zgubić ją można dodajac po 0,5 cm na każdy schod tak aby różnica górna zostala zniwelowana - można to także zrobic przy obróbce schodów w drewnie (zniewelować różnice). Zamiast 9 cm wylewki (jak w projekcie) będziemy mieli około 12-15 cm + panele podłogowe/czy coś innego. Wylewka będzie większa o jakies 5-7 cm, czyli raczej nie powinno być problemów z odległościami do okien, parapetów itp.
  18. Cześć, na naszej budowie kolejny etap budowy, a mianowicie, kanalizacja, woda, centralne ogrzewanie, elektryka (w tym TV, satelita, internet, alarm), kominek a także z ostatnich chwil tynki. Parę zdjęć na temat wyżej wymienionych instalacji ale chciałbym na chwile zatrzymać się nad kominkiem. W jakiś sposób jesteśmy skazani na ogrzewanie gazem, żeby chociaż minimalnie od uzależnić się od gazu postanowiliśmy zbudować kominek z rozprowadzaniem ciepła. Generalnie koszt takiego rozprowadzenia jest nieduży jakieś 10% wartości kontraktu całego kominka, za to jest możliwość (przynajmniej teoretycznie) ogrzewanie kominkiem całego domu. Fakt jest bezsporny że salon zamieni się w kotłownie ale czy to nie potrzeba jest matką wynalazku? Generalnie proponuje rozważyć tym którzy mają rozprowadzanie ciepła przez kominek, koszty niewielkie a w przyszłości może być świetna alternatywą dla gazu. Czas pokaże jak często będziemy korzystać z owego kominka. Tak wygląda rozprowadzenie ciepła do 3 pomieszczeń na pierwszym piętrze. http://lh6.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TGZ77lxpZWI/AAAAAAAAMxs/TQVfKwjJDXk/s800/IMG_2176.JPG Tak wygląda klatka rozprowadzenia ciepła kominkowego, obok jest odnoga rekuperatora. http://lh6.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TGZ8TG3nPCI/AAAAAAAAMyU/lTsfUXph9tI/s800/IMG_2184.JPG Tak wygląda odkurzacz centralny oraz część elektryki oraz kanalizacji/wody. http://lh5.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TGZ-YIriE7I/AAAAAAAAM2E/Vr5942Z9PG4/s400/IMG_1988.JPG Poniżej nasi mile widziani lokatorzy http://lh6.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TGZ_qvmRyzI/AAAAAAAAM4c/1L2A41indgk/s400/IMG_2018.JPG To już ostatnie zdjęcie tynki http://lh4.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/THlvM6M_NkI/AAAAAAAANA4/ymMo3whD6oY/s400/S7009804.JPG
  19. Cześć Tedasss, odkurzacz centralny w naszym przypadku był zaplanowany na etapie projektu. I tak nie mam dobrej odpowiedzi na temat ile i gdzie mają zrobione być gniazda. Jednakże jest spore prawdopodobieństwo ze wystarczy na parter 2 gniazda odkurzacza, w okolicach schodów (dostanie do gabinetu, pomieszczenia gospodarczego, przedpokoju, schodów oraz części salonu) oraz w kuchni (dostanie do salonu, kuchnia, wiatrołap). Jednakże sami mamy aż 4 gniazda odkurzacza centralnego na parterze. Z czego 2 gniazda to zmiotki. Jedna zmiotka jest umieszczona w kuchni, druga zmiotka jest umieszczona koło kominka. Jeśli chodzi o gniazda to tu kontrowersji nie ma, jeśli chodzi o zmiotki to niektórzy instalatorzy twierdzą że zmiotki to zbędny wydatek (jedna zmiotka kosztuje około 300 zł, gniazdo kosztuje - podstawa do gniazda około 35 zł, samo gniazdo 50 zł). Jeśli chodzi o piętro to mamy jedno gniazdo wyprowadzone do środka korytarza na pierwszym piętrze (zasięg wszystkie pokoje oraz łazienka oraz korytarz i schody). I teraz tak różnie wołają jeśli chodzi o koszty. Jeśli cokolwiek znasz się na kanalizacji (bardzo podstawowa zasada) to najlepiej jeśli sam zrobisz instalacje odkurzacza. W moim przypadku, koszty instalacji są (będą)w mojej ocenie duże. Same 4 gniazda (2 gniazda, 2 szufelki - położenie rur samych) to wydatek 800 zł, 2 szufelki to 600 zł, 3 gniazda to jakieś 210 zł. Jednostka centralna to około 2 500 zł. Więc posiadanie takiego cacka jakim jest odkurzacz centralny może wynieść około 4 000 zł. I teraz drodzy czytelnicy możecie sobie podzielić jakie super hiper fajne odkurzacze można za takie pieniądze kupić. Z tym że nie o to chodzi w odkurzaczu centralnym ile się wyda na instalacje ale o wygodę, szybkość oraz praktyczność owego urządzenia. Na obrazku poniżej to niebieskie to właśnie odkurzacz centralny który ma być zmiotką do kominka. http://lh4.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/S50XgE2q9VI/AAAAAAAALmU/2ejk7TkhJv8/s144/IMG_8467.JPG
  20. Cześć wszystkich, chcielibyśmy usłyszeć wasze komenatrze na propozycje kuchni poniżej, to jest link do projektu naszego domu: http://projekty.lipinscy.pl/Wenecja/ To nasz projekt, miło będzie usłyszec różne opinie http://lh3.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TEsseRyWBaI/AAAAAAAAMwg/gIAvNzepv80/s144/propozycja%20kuchni%20projekt%20wenecja2.jpg http://lh5.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TEsseGX1DwI/AAAAAAAAMwc/yTL1fx-RVyk/s144/propozycja%20kuchni%20projekt%20wenecja.jpg http://lh4.ggpht.com/_BD05wfWqJZg/TEssd5XJGgI/AAAAAAAAMwY/Mo7gy3U38Gk/s144/propozycja%20kuchni%20projekt%20wenecja3.jpg pozdrawiam i dziekuje za komentarze Uliar
  21. Pewnie niektórzy tą informacje już posiadają, ale może ktoś skorzysta. Otóż ruszył nowy program dopłat do kolektorów słonecznych. W myśl programu można uzyskać do 45% dotacji do zakupu, montażu kolektorów słonecznych. Nasz domek już w fazie projektów ma kolektory, toteż warto z tego programu skorzystać. Sami jesteśmy na etapie przygotowan do ów programu. Jeśli ktoś ma juz jakomś wiedzę na temat wnioskowania dotyczące kolektorów to niech się z nami podzieli. Poniżej link: http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,186,kup-kolektor-z-45-doplata.html
  22. Tak żem sobie myślał wracjac do ścian działowych. Zastanów się nad tym kominkiem bo teraz możesz cokolwiek zmienić, później jest trudniej. Pozdrowienia Uliar
  23. Czesc Tedasss Fajne foty, moge zapytac dlaczego do końca ściany działowe nie są zamurowane? Oraz w jaki sposób oraz jaki, chcesz zrobić kominek. Teraz masz wyczystke oraz kanał kominowy w jednym pionie to spowoduje że albo kominek będzie taki że dostęp do wyczystki będzie w miare swobodny ( kosztem kominka), albo ją zamurujesz, albo po prostu koze postawisz. Sam nie wiedziałem o tym tylko Robert D. mi o tym powiedział, teraz wykonawca kominka miał duze problem z postawieniem kominka. Dlatego warto kominek już rozplanowac na etapie projektowania. Ponieważ nasz salon nie jest duży to jeśli postwisz go przed kanałami kominowymi/wętylacyjnymi to wyrośnie Ci potężny kominek który przytłamsi salon. Jeśli jeszcze będziesz chciał rozprowadzenie ciepłego powietrza to to po prostu może być super duży gabaryt w środku salonu. Ciesz się że zostawiłes przeszkelnia (waydaj się) jak w projekcie, bo one są duuuże ale po ociepleniu elewacji "zmaleją" dzięki czemu będzie sporo światła w przedpokoju, a dom podkreśli swoją symetrie. Cena za wieźbe i robocizne wygląda ok, czym będziesz kryl dach? Robert
×
×
  • Dodaj nową pozycję...