Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

plukker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

plukker's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ze śledztwa przeprowadzonego na własną rękę wyszło mi, że producentem wszystkich tych wymienionych i jeszcze innych niewymienionych powyżej jak Husqvarna WDC325L jest Nilfisk który faktycznie posiada fabrykę na Węgrzech. Model który wszyscy brandują sobie na potęge według uznania to Nilfisk Aero 26 (4 warianty).
  2. Witam, Oglądając kilka odkurzaczy warsztatowych zauważyłem, że są one praktycznie takie same natomiast cenowo potrafią się różnić dosyć znacznie. Jak się człowiek wcztyta w szczegóły to one wszystkie są zrobione na Węgrzech i mają moc P(EIC) = 1000W. Niektórzy producenci dodają sobie że P max = 1200 W albo 1250 W ale papier wszystko przyjmnie. Akcersoria jeśli nie takie same to łudząco podobne. Lista modeli: Makita VC2512L (około 600zł) Metabo ASA 25l Hikoki RP250YDL Milwaukee AS 2-250 ELCP (około 1200zł) Stihl SE 62 E Czy one czymś się różnią poza kolorem i naklejkami? Czy nie ma co się zastanawiać i wziąć najtańszą Makitę?
  3. Parkieciarza już odwiedziłem więc sprawa jest już w toku. Z tego co udało mi się ustalić ze sprzedająca, która swoją drogą jest dobrze zorientowana w temacie chemii, wynika, że oni nigdy na pierwszą warstwę lakieru nie dają lakieru wodnego bo raz zrobili próbę (nie na jesionie thermo) i wyszło prawie coś takiego jak na obrazku 2 posty wyżej. Jak mi powiedziano to na trudne parkiety (te obrabiane termicznie i egzotyki) dają zazwyczaj Exotengrunt a potem dopiero wedle życzenia 2kpu L62 czy co się chce. Muszę powiedzieć ze spore zdziwienie zrobiło to zdjęcie bo było przekonujące i bardzo zmusiło do myślenia. Cała sprawa ma jeszcze zostać skonsultowana z kładącym na codzień parkiety. Przekazałem oczywiście pomył z Uno + 2kpu ale jakoś nie wzbudził nadmiernego zainteresowania poza stwierdzeniem ze pomysłodawca zna się na chemii i wybrał stosunkowo drogie rozwiązanie. Jak mówię sprawa jest rozwojowa i więcej bede wiedział wkrótce. czy Exotengrunt + 2x 2kpu nie byłoby wystarczające? Drugi wariant to FK Gelb + 2x Uno (tu zaznaczono ze robią z pewna taką nieśmiałoscią bo skleja ścianki boczne) Czy któryś z pomysłów "od reki" jest do zaakceptowania? A tak w ogóle to Uno nie jest takie tnie bo wypada tak pomiędzy L62 a 2kpu.
  4. No faktycznie, dobrze to nie wygląda. Zwrócę na to na pewno uwagę. Dzieki za szczegółowe info. Odezwę się wkrótce
  5. No to zobaczymy co mi na to powie parkieciarz. Będę tam niedługo bo muszę wziąć jedna klepkę ma wymiar dla gościa od wykończeń co by mi płytki położył na dobrej wysokości w stosunku do parkietu. A mogę zapytać skąd taka ogromna wiedza o parkietach, jeśli to nie tajemnica? Jak już przekaże parkieciarzowi informacje to jego wizję ułożenia jesionu termo zamieszczę. Nie mam prawa wątpić w jego wiedzę bo jak do tej pory to jeden z bardziej profesjonalnych parkieciarzy jakich spotkałem. Zresztą z tego co wiem to zrzeszony w jakimś Stowarzyszeniu...
  6. A ile więcej może mnie to kosztować skoro za umówioną kwotę 105 mam mieć : grunt, klej, fuga, szpachla, 2x lakier 2kpu. Czy dojdzie mi tylko jedna dodatkowa warstwa lakieru? Tak w ogóle to o lakierze uno nie mam niestety na umowie napisane. W wersji tańszej może być L62 Eurotop i EcoGold. Coś się zasugerowałem tym Uno z ich strony bo nie miałem przy sobie umowy. Myślę, że jakby trzeba było Uno to pewnie też maja.
  7. Dosyć to skomplikowanie wygląda :/ Ile jest w końcu tych lakierowań, cztery? 1x duo i 3x 2kpu? Jeśli musiałbym wybierać wersję standardową czyli 1 lakier a nie duo + 2kpu to co z Bergera będzie najlepsze na ten jesion. Coś mi się wydaje że parkieciarz może mnie z tymi pomysłami przestać lubić i wtedy trzeba będzie się z nim jakoś porozumieć. Oj, zamiast kupić orzecha, który jest trudny w użytkowaniu, kupiłem jesion trudny do położenia, ehh
  8. Jeszcze jedno ..ostroznie z lakierami wodnymi na tejze posadce..czym chciałbyś ja wykończyć?? Z tego co pamiętam to ma to być wykończone lakierem Berger-Seidle 2K-PU lub też jeśli będe chciał taniej to L 62 Eurotop lub Uno tej samej firmy. Ta krakowska firma stosuje prawie zawsze te lakiery. Chyba samemu producentowi chemi zarzucić nic nie można. Czekam na propozycje bo kwestia lakieru jeszcze nie zdecydowana.
  9. udało mi się w końcu znaleźć taki parkiet a dokładniej deskę jak szukałem, fakt trochę to drogie. A czy orzech jest dużo mniej stabilny niż jesion? Czy orzech jest w ogóle dobry na parkiet? Jak wypada jeśli by porównywać go z dębem, który każdy gdzieś widział? Orzech amerykański wygląda pieknie na podłodze jednak jest nie tak twardy jak dąb. Jest równie spokojny jak dąb ale nie tak jak merbau czy afzelia. Jego zdolność do pęcznienia i skurczu jest podobna jak dębu i wynosi około 11% utraty szerokości deszczułki w zakresie wyschnięcia od wilgotności 10% do 0%. Z kazdym procentem przyrostu wilgotności (przyjmując 10% wilgotność deszczułki) schnie lub porzerza się o 0,25% Po trzech latach zaczyna lekko zatracać wyrazistość kolorystyki usłojenia-blednie. Ze względu na wyjątkowo niekorzystny stosunek szerokości desczułki do jej grubości może bardzo szybko dojść do wyłódkowania parkietu. Dlatego warto pomyśleć o drewnie termicznie modyfikowanym który cechuje wyjątkowa mała wrażliwość na zmiany klimatyczne otoczenia. Propozycja ghosta34 nie jest pozbawiona sensu. _______________________________________________________ vanitas vanitatum et omnia vanitas Dziękuje za cenne uwagi. Jest dokładnie tak jak pisaliście. Na żywo, jak porównywałem oba drewna, to wyszło ze w praktyce ciężko je odróżnić. Dwie na 4 klepki były na oko identyczne. Wybrałem wiec jesion bo różnica w cenie spora. Sporo pieniędzy udało się przez to zaoszczędzić
  10. udało mi się w końcu znaleźć taki parkiet a dokładniej deskę jak szukałem, fakt trochę to drogie. A czy orzech jest dużo mniej stabilny niż jesion? Czy orzech jest w ogóle dobry na parkiet? Jak wypada jeśli by porównywać go z dębem, który każdy gdzieś widział?
  11. Witam, pozwoliłem sobie odświeżyć nieco ten temat bo jest on dla mnie interesujący. Zainteresowany jestem dosyć poważnie parkietem z orzecha amerykańskiego. Interesuje mnie zdecydowanie ta ciemna wersja tego parkietu. Jak już zdążyłem się zorientować w salonach z parkietem, we wszystkich z nich orzech amerykański był drzewem jasnym bardzo zbliżonym do orzecha z Europy. Ja natomiast szukam orzecha amerykańskiego czarnego (Black Walnut). Jak to jest naprawdę z tym orzechem amerykańskim? Jaki jest jego prawdziwy kolor? Czy ti co jest w salonach z parkietem jest naprawdę orzechem amerykańskim. Jeśli w google wpisze się słowo walnut to w rezultacie wyszukiwania można zobaczyć sporo obrazków z orzechem jednak żaden z nich nie jest taki jak orzech amerykański sprzedawany w Krakowie. Czy ktoś spotkał w salonach z parkietem taki ciemny amerykański orzech? Jaka jest cena m2 takiej podłogi. pozdrawiam Aleksander
×
×
  • Dodaj nową pozycję...