Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

colin23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

colin23's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Latem 1-2 dziennie. Zimą 7-10. Temperatura grzejników zależna od temp. zewnętrznej bo jest podpięty jakis czujnik i sam mogę też regulowac krzywa temperatury. Ale próbowałem różnych wariantów od 40 do 50kilku stopni.
  2. No i wczorajszy wieczór i noc to była taka sytuacja na którą nie mam pomysłu: Na dworze 6 stopni i wilgotność 85%. W domu wieczorem 20,5 i wilgotność 63-65%. Jak wietrzyłem to potrafiłem zejśc do 61. Rano wszystkie okna mokre. Przecież nie ustawię w nocy 22 stopni żebym sie udusił z gorąca Przy okazji takie pytanie: w jaki sposób można zbadać skąd pojawia się wilgoć? Wiadomo że główny generator to np. mokre pranie, korzystanie z łazienki. Ale może cos sie dostaje za bardzo z zewnątrz?
  3. Chwilę mnie nie było i wracam z wymiarami . Kocioł kondensacyjny Ariston Cares Premium 24 EU. Mieszkanie ma ok 75m2. Grzejniki: 1. szer.80/wys.60/głebokość10 2. 90/60/10 3. 60/60/10 4. i najwiekszy 90/60/16 5 dodatkowy w łazience 50 szeroki mający 22 poprzeczne żeberka Wracam do pytań: Po pierwsze czy do pieca dobrze dobrane są grzejniki, po drugie czy jest sens ich powiększenia i czy powiększając np. grzejnik o 20%, zużycie gazu wzrośnie proporcjonalnie czy niekoniecznie?
  4. Tak robię. Tylko co w przypadku jak będzie za chwilę poniżej zera? Ocieplenie powietrza mnie zrujnuje I dlaczego wieczorem wzrasta ta wilgotność? Czy wilgoć technologiczna może trwać rok po wprowadzeniu się? Co z tymi nawiewnikami? Jak ustawić? Bo pamiętam że zimą jak było -10 to strasznie mocno wychładzało mi sie mieszkanie jak miałem wszystkie otwarte? mieszkanie ok 70m - 4 okna dachowe i trzy okan duże balkonowe z nawiewnikami u góry.
  5. Hmm częściowo rozumiem Tylko czy to normalne że w domu sa takie skoki wilgotnosci? Teraz mam w domu 20stopni i 47% a wieczorem będzie identyczna temp. i 60%. Mimo że w międzyczasie nie ma mnie w domu więc nie wpływam czynnikami takimi jak gotowanie, mycie, pranie, itp. Skąd więc tak szybkie skoki wilgoci? Wentylacja sprawna bo ciąg mocny. Jakieś pomysły? Kupiłem na początek wczoraj taki średni osuszacz powietrza: http://www.my-concept.pl/neweshop/?cls=stoitem&stiid=25034 Dziś w nocy wyciągnął mi z powietrza jakieś 250ml. Pytanie co z tymi nawiewami okiennymi? Otworzyć wszędzie? Zamknąć? Zrobić 30%?
  6. Latem było sucho i nie ma problemu. bardziej chodzi mi o to co teraz. Dziś np. teraz jest słonecznie. Wilgotność na zewnątrz 45%. Wewnątrz 49%. Ale wczoraj wieczorem ok.20 na dworze było juz ok.70% a około 23 juz prawie 80%. I w mieszkaniu wieczorem zbliżam się do tych 65% (nie mówiąc że np. mogłem też więcej gotować, cos tam np. suszyć pranie, itp). I teraz czy wietrzenie lub otwarcie wywiewników ma wtedy sens?
  7. Odgrzewam trochę temat bo potrzebuję podpowiedzi. Pisałem już o tym że pierwszej zimy pojawiała mi się na ścianach wilgoć. Teoretycznie budynek poprawnie ocieplony, od dachu też jest ok. Ale myślę że problemem jest tutaj wilgotność i to że w domu nie lubię wysokich temperatur. Otóż jeśli na zewnątrz jest np. 50% wilgotności to w mieszkaniu też mam taki poziom. Latem jak było gorąco i było 20-30% na zewnątrz to nigdy w środku nie miałem powyżej 40-50%. Zaczyna się teraz. Na dworze wieczorem jest już 75% i ok.5 stopni to w domu zaczyna wzrastać wilgotnośc do 60-65%. W tym momencie okna dachowe są bardzo mokre. Teraz pytanie numer jeden: czy jeśli na dworze jest powyżej 65% to warto mieć otwarte nawiewniki w oknach? Czy lepiej wszystko pozamykać i włączyć osuszacz powietrza? Na chłopski rozum wtłaczanie z zewnątrz powietrza o takiej wilgotności nie zmniejszy mi go w domu? Dobrze rozumuje czy nie? No i problem pogłębi sie zimą gdzie będzie np.-5 stopni i spora wilgotność. Wtedy ściany zewnętrzne są dośc zimne i właśnie w tych miejscach przy wilgotności wewnątrz na granicy 65% pojawia się wilgoć. Teoretycznie wyjściem z sytuacji jest większe grzanie? Tyle tylko że to takie błędne koło: Będę grzał mocno aby wytworzyć np. temp. 24 stopni po czym uchylał okana i wszystkie nawiewniki aby otrzymać temperaturę jaką lubie czyli 20-20,5 stopnia. Trochę dużo tych moich wypocin ale czekam na jakieś rozwiązania Dziekuję.
  8. O ile model pieca znajdę łatwo, to proszę o podpowiedź jak odczytać lub podać moc grzejników jakie mam aby sprawdzić czy powinienem coś zmienić.
  9. Mam takie pytanie bo mieszkanie jest nowe i za mna dopiero częśc jednej zimy. Zauważyłem jednak że jak było na dworze ok.-10 stopni to aby utrzymać żądaną temperaturę np.21 stopni, piec włączał się i podgrzewał wodę do kaloryferów praktycznie co chwilę. Czy jeżeli zamontuję większe grzejniki, zwiększy się zużycie gazu? Teoretycznie zwiększam moc grzejnika, pomieszczenie szybciej osiąga zadaną temperaturę (np. 21stC), piec się wyłącza - czyli teoretycznie zużycie gazu może nawet zmaleć? Czy to tylko teoria? Lepiej mieć większe i mniej zużyje gazu podgrzewając je mocniej i rzadziej czy kaloryfery takie jak teraz a piec dogrzewa je mniej ale częściej?
  10. No właśnie on jest skory do naprawy ale jakoś ciężko mi go przekonać aby robił to od zewnątrz. On twierdzi że głównym problemem pocenia się ściany jest za niska temperatura jaką utrzymuje w mieszkaniu. Czy to jest jego wymysł? Zapytam tak: czy np. zostawiając w mieszkaniu np. 17 stopni gdzie mnie nie będzie w nim przez 2 tygodnie, przy temp. na zewnątrz -10, po powrocie mogę mieć mokre ściany? Wydaje mi sie że to nie jest ekstremalna temperatura. A u mnie się to pojawia gdy w mieszkaniu mam 19-21 stopni. Nie uśmiecha mi się grzać do 23 skoro nie jest to dla mnie komfortowe.
  11. na pewno na gwarancji bo oddany rok temu. Czy zrobiony zgodnie z projektem to nie mam pojęcia bo pewnie musiałbym zrobić ekspertyzę. Nie chcę na razie ponosić kosztów ekspertyz skoro deweloper jest skłonny do naprawy. Zrobiona była tylko inspekcja termowizyjna + jej opis. Jakby co mogę go tu wrzucić. Tylko zasugerował docieplenie od środka. I szczerze mówiąc nie podoba mi sie to. Nie podejmowałem jeszcze rozmów ostatecznych ale chciałbym go przekonać żeby zrobić najpierw od zewnątrz. Tylko boje sie że im sie po prostu nie chce tego robić bo jest trudniej.
  12. Nikt nic więcej nie podpowie jak sie najlepiej do tego zabrać?
  13. Oni mają ponosić koszty. Twierdzą jednak że od zewnątrz jest to niewykonalne. Ale chyba będę musiał mocno o to powalczyć. Argument jest taki że na piętrze są cztery mieszkania i tylko ja mam problem Tyle że np. pozostali sąsisedzi lubia mieć w domu zimą 23/24 stopnie a ja lubie 20/21. Ale przecież nie może być tak że będę grzał do 24 stopni i otwierał okno
  14. Witam Potrzebuję porady: blok nowy 3 piętrowy i wyszła po pierwszej zimie sytuacja gdzie zewnętrzne ściany w dwóch pokojach są niedocieplone i w narożnikach sie czasami pocą. Zrobiona została inspekcja kamerą termo i ewidentnie widac miejsca gdzie ściany są za zimne. Przy temperaturze -5/-10 na ścianie wewnątrz skrapla sie woda. Oczywiście wykonawca potwierdził problem i jest skory do naprawy ale teraz nie wiem jak sie do tego zabrać aby było dobrze i najmniej inwzyjnie bo mieszkanie jest zrobione już na gotowo i nie chciałbym mieć znów pola budowy w domu. Generalnie nie ma za bardzo możliwości docieplenia tego od zewnątrz. Więc trzeba będzie pomyśleć jak zrobić od środka. Z tego co proponuje wykonawca i to co podpowiada mi ekipa robiąca mi malowanie są dwa wyjścia: 1. od wewnątrz dwie ściany które się pocą i gdzie była niska temperatura to ściany z płyty gipsowej. Jedni proponują żeby kosztem kilku cm w domu przykleić do niej jakieś ocieplenie i weleić ściankę. Pytanie tylko czy to nie będzie tak że ta wilgoś będzie gdzieś gdzie teraz i za kilka lat między tymi ściankami nie będzie grzybu? 2. drudzy proponują aby tą ściankę wyciąć w całości, pod spód wszędzie wypełnić ilozacją i wkleić ją z powrotem. Tyle że tu mnie przeraża inwazyjność. W tym momencie mam do malowania cały pokój 3. Słyszałem o czyms takim jak ocieplanie pianką PUR. Co sądzicie o tym? Czy jest możliwośc np. delikatnego odwiertu w ścianie i wpuszczenie w środek takiej pianki? Z góry dziękuję za porady i podpowiedzi
  15. A jak to działa bo w tej chwili przy odkręconych kaloryferach na maxa temperatura w salonie z aneksem kuchennym mam przykładowo 21 stopni, a w tym samym momencie w drugim pokoju 19,3. Jak w takim razie wyrównać temp. Aby wszędzie było np.20,5?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...