Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bowess

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 988
  • Rejestracja

2 obserwujących

O bowess

  • Urodziny 11.12.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    co by tu jeszcze...

Dane osobowe

  • Miejscowość
    TG
  • Województwo
    dolnośląskie

Converted

  • Tytuł
    najpożyteczniejszy forumowicz od zawsze, najlepszy doradca na tym forum

bowess's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Temat do ogarnięcia. Najwięcej masz do wykonania pracy koncepcyjnej - bo Ty sam najlepiej wiesz jakie wykonujesz w domu czynności, ile masz ubrań, ile książek, jak kupujesz i przechowujesz żywność itp. Dla przykładowych 36m2 - są gotowce, więc może da Ci to jakieś wyobrażenie o możliwościach urządzenia takiej powierzchni. Osobiście poszłabym w prostą bryłę, energooszczędność i miejsce na dwuosobowe łóżko. http://www.tooba.pl/projekt-domu-Managua-TPH-675 http://www.tooba.pl/projekt-domu-Bazylea-TBB-728 http://www.tooba.pl/projekt-domu-Belo-Horizonte-TGQ-875
  2. Nie potwierdzam przechodzenia zapachów przez WM. Wychodząc z domu mam zaskoczenie całkowite, jeżeli coś śmierdzi na zewnątrz. Nie wiem, na czym polegałaby ta solidność WM za 30-50 tys. Mam orientację tylko w kosztach materiałów, bo robocizna była we własnym zakresie, ale ten przedział cenowy jest zdecydowanie zawyżony. Przedmówcy podają realne koszty z robocizną.
  3. To jest Edward/Edek (projekt ma sześć wersji) z Archipelagu. Okrągłe okienko prawdopodobnie dodano w ramach adaptacji, ale w sumie to ono mnie naprowadziło na biuro. Link do Edwarda G2 https://www.archipelag.pl/projekty-domow/edward-g2?AreaMax=288&AreaMin=118&Garage=2&List=Size3&RoofType=4&SearchForm=1&Type=2 Poniżej nazwy są kolejne wersje do klikania. Elfir - nie doceniasz inwencji biur od gotowców.
  4. Podoba mi się część dzienna, obsługa tarasu kuchni duże przeszklenia (ale to będzie dość kosztowne). Ogólnie dom jest dobrze dopasowany do południowego wjazdu. Lewy bok uważam, że powinien być na zachód, odbicie lustrzane spowodowałoby, że salon popołudniami byłby mało słoneczny. Minusy - oba prysznice pod skosami. Na parterze to taki raczej schowek na środki i przybory do sprzątania, bo pod 6-7. stopniem jest zdecydowanie za nisko, aby był to wejście pod prysznic. Na poddaszu kolankowa ma 140 cm w łazience i sypialni 3, w pozostałych tylko 102 cm. Pomieszczenia poddasza są ciasne, zważywszy na skos 8, 5 i 4 to będą kliteczki. Drzwi wejściowe lepiej byłoby otwierać na zewnątrz.
  5. A ja się zgadzam w całej rozciągłości co do grzania, kominów i przesadnych konstrukcji. Specjalnie wybrałam projekty, które mają pomieszczenie gospodarcze, bo nawet w małym domu a może zwłaszcza w małym domu jest potrzebne.
  6. Różne są w życiu sytuacje i mogę sobie wyobrazić, że i osiadły singiel chce mieć mały dom. W takim przypadku myślałabym raczej o projekcie indywidualnym, żeby dom był maksymalnie funkcjonalny i w miarę lekki konstrukcyjnie. Małe gotowce niestety nie idą w tym kierunku - ciężkie stropy, rozpiętości takie, że i ściany nośne w środku. Często w gotowcach wciśnięty jest dodatkowy pokój, a brak jakiegokolwiek pomieszczenia gospodarczego, większych szaf czy schowka. W gotowcach powtarzają się również maleńkie kuchnie i małe łazienki - moim zdaniem to kalka z domków letniskowych, gdzie w kuchni jest tylko kilka szklanek i talerzy, nie ma potrzeby wygospodarowania miejsca na chociażby singlowski zapas produktów spożywczych, nie przewiduje się miejsca na pralkę. Subiektywny wybór do pooglądania: Filemon II , trochę większy Piękny , Z262, Biedronka, Cavalino.
  7. W takim razie przepraszam. Niestety dużo wpisów reklamowych ostatnio na forum. Zależy, który projekt i jaka funkcjonalność wnętrza. Cena za deweloperski dla 80 metrów taka sobie. Na plus szybkość budowy i jeden wykonawca.
  8. Poważnie pytasz, czy reklamujesz firmę? Ja w cenniku widzę, że deweloperski to 243.530zł netto - ze stolarką. Do tego system grzewczy: 4.920 grzejniki i 22.860 instalacja. Jako opcja podłoga osb na strychu za 4.360. Czyli prawdziwy deweloperski wyjdzie (już liczmy bez tej podłogi na strychu) 271.310 netto, czyli jakieś 293 tysiące do zapłaty.
  9. Mam długie biurko czy bardziej stół do pracy w gabinecie. 2,75 albo 2,8 m długości, 80 cm szerokości. Grubość płyty 28 mm. Stoi to na sześciu nogach meblowych, jest ciężkie jak piorun. Nie dziwię się, że firmy nie chcą się podjąć, bo to musiałoby być coś prawie jak mocowanie stopni schodów jednym bokiem do ściany. Raczej nośnej. Wizualizacja przypomina mi bardziej konstrukcje regipsowe o stosunkowo małej głębokości - po krześle widać, że do blat od ściany odstaje na niecałą głębokość siedziska. Obstawiam blat 30 cm, półki 25.
  10. Najwyraźniej w podobających Ci się wizualnie domach są właśnie takie rozpiętości i spady dachów, że pojawiają się słupy konstrukcyjne. To nie jest tak hop siup usunąć albo przesunąć, jeżeli połać faktycznie wymaga podparcia. A że często poddasze zaprojektowane jest słabo to się zgadzam. Też w wielu projektach zwróciło moją uwagę to, że taki słup wypada w pomieszczeniu po prostu idiotycznie. Czytałam swego czasu artykuł o fenomenie projektów gotowych w Polsce i faktem jest, że projekt sprzedaje się na podstawie fajnych wizualizacji. Rozmieszczenie słupów na poddaszu, położenie drzwi lub okien (decydujące często o tym, czy pomieszczenie będzie "ustawne"), wysokości ścianek kolankowych i kondygnacji to już są michałki, na które zwrócą uwagę tylko bardziej świadomi klienci, a tacy z kolei często po przejrzeniu oferty gotowców decydują się na projekt indywidualny.
  11. Classic HP ma w opisie, że biobójczy i do elementów na zewnątrz. Pewnie ma w składzie trochę cięższej chemii i diabli wiedzą ile czasu mebel siałby w domu toksyny lotne. Do mebli używanych we wnętrzach są lakierobejce tej samej firmy, dlaczego więc sprzedawca polecił ten produkt, nie mam pojęcia. Meble pozostawiłabym na zewnątrz na powiedzmy trzy tygodnie, żeby się ulotniło ile da radę się ulotnić, a później lakier bezbarwny. Impregnaty można zalakierować. Konkretnej marki lakieru nie wskażę, bo nie mam za dużego porównania. Ważne, żeby był do stosowania we wnętrzach.
  12. Hello! Przepraszam za długą nieobecność. Kocioł gazowy nasz to Zeus Victrix Superior. 26 kW, wbudowany zasobnik ciepłej wody (54 l). Myślę, że do podobnego domu w takiej lokalizacji jak teraz zapewne też wybralibyśmy ogrzewanie gazowe, ale jak sobie czasem rozmawiamy o jakiejś budowie domu "na stare lata", czyli o parterówce dla dwojga, to już raczej myślimy o innych rozwiązaniach - częściowym schowaniu w ziemi, zielonym dachu, zeroenergetyczności. Czyli tylko prąd, najlepiej własnej produkcji. Z otwarciem na nowości - np. dziś w tv widziałam okna produkujące prąd. Jak dla mnie super sprawa.
  13. Imbir ma prawie 130m2 po podłogach, a Oceania ponad 146. Licząc skromnie po 2,5 tysiąca za m2 wychodzi odpowiednio 325 i 365 tysięcy. Jednak do zamieszkania to będą za małe kwoty. Na taki typ budynku (rozłożysta parterówka z dużą powierzchnią dachu, ciężkie stropy, dużo mb fundamentów i ścian nośnych, potężne tarasy i podesty wejściowe ciężkiej konstrukcji, 3 kominy w Oceanii) zwykle potrzebne są kwoty bliższe 3 tysiące za m2. Jeżeli za 350 chcesz zamieszkać to szukaj wśród projektów, które mają maksymalnie 115 m2 po podłogach, może być ewentualnie tych metrów więcej, ale konstrukcja budynku musi być prostsza. Jeżeli 350k to ma być stan deweloperski, to na pewno wystarczy na realizację Imbiru, a i na Oceanię powinno wystarczyć. A jakie ogrzewanie planujesz? W Oceanii kotłownia jest mała, w Imbirze może być kocioł na paliwo stałe.
  14. Pozdrawiam z wentylowanego mechanicznie domu zbudowanego za 200k. Do tego kocioł kondensacyjny. Policz na chłodno, weź pod uwagę przyszłe koszty utrzymania, czas poświęcony na obsługę pieca. A gadanie "szczęśliwych" posiadaczy obsługowych kotłowni, zdziwionych pracowników hurtowni ("Wełna 20 cm na ściany? Nigdy czegoś takiego nie mieliśmy."), fachmanów z poprzedniej epoki puszczaj mimo uszu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...