Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tom-inst

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Tom-inst's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tylko ryzykant może podpisać papier nie widząc instalacji. Jak nie ma pomiarów to nikt nie podpisze się pod takim papierem. Można skończyć na dywaniku u prokuratora jeżeli coś się stanie.
  2. Stosuje zwykłe peszle jakie można dostać w każdej hurtowni elektrycznej. Średnica od 2cm w górę zależnie od ilości kabli jaką mamy zamiar umieścić w peszlu plus zapas na 2 przewody.Najważniejsze jest umiejętne położenie peszla a nie jego jakość,chociaż im grubszy peszel(w ściance)tym lepiej. Co do pani z Dipola która odebrała telefon to chyba była sprzątaczka bo całkiem inne porady można przeczytać na ich stronie internetowej. Cytat Dipol. Instalacja "Przede wszystkim powinna mieć ona możliwość podłączenia zarówno sygnałów telewizji naziemnej, jak i kablowej czy satelitarnej. Należy wykonać ją tak, aby ewentualna wymiana elementów nie wymagała remontów budowlanych (może to być konieczne w związku z rozwojem techniki cyfrowej i światłowodowej). Wewnętrzna instalacja powinna być tak zaprojektowana, by w każdym wybranym pomieszczeniu znajdowało się gniazdko umożliwiające odbiór lub nadanie sygnału. Należy unikać ciągnięcia gołych przewodów pod tynkiem. Każdy przewód ma określoną żywotność, może też ulec uszkodzeniu mechanicznemu (np przy wykonywaniu otworu w ścianie) i wówczas jego wymiana będzie bardzo kłopotliwa. Jeżeli jednak instalacja elektryczna wykonywana jest metodą tradycyjną, do prowadzenia przewodu należy użyć rurek Peschla." Wybór prowadzenia przewodów to kwestia indywidualna.Jedni kładą peszle inni nie ale jak się to robi dla siebie to tym bardziej róbmy to dobrze.
  3. Wszystko się zgadza. Można coś zrobić drożej a dobrze lub tanio i byle jak a co będzie za parę lat to już inna sprawa.
  4. Z całym szacunkiem ale nie w każdym przypadku można wciągnąć dodatkowy kabel do istniejącego peszla.Po pierwsze peszel musi mieć odpowiednią średnicę i podstawowa sprawa wyciągamy istniejący przewód mocując na jego końcu drut,który posłuży nam później do wciągnięcia dwóch przewodów na raz.Poza tym prawda jest że przeciąganie kabli w instalacji której się samemu nie robiło jest dość ryzykowne bo nie wiadomo jak peszel został położony.
  5. Przy dłuższych odcinkach stosujemy peszle z linką w środku,w takim peszlu można przeciągnąć naprawdę długie odcinki kabla. Nie zaginajmy peszla pod ostrym kątem,stosujmy dość łagodne łuki.Bruzdownica i tak nie pozwala na stosowanie ostrych łuków. Właściwie to są dość oczywiste rzeczy. Przepraszam że wprowadziłem trochę zamieszania ale niektóre rzeczy są dla mnie nie do zaakceptowania.Nie zostałem skażony pracą w komunistycznym systemie i nie idę na skróty.
  6. Nie bardzo rozumiem problem z kładzeniem peszla w ścianie.Wycinamy rowek i wkładamy peszel.Peszel nie wystaje poza ściany .Jeżeli jest położony z głową to przeciągnięcie 20 m kabla to też nie problem. To urządzonko o którym wspominasz kosztuje 400zł a jego jakość pozostawia wiele do życzenia.Chyba nie ma na nie 1 roku gwarancji. Pamiętajmy o tym że cały czas technika idzie do przodu i nie wiadomo jakie kable,urządzenia będziemy stosować za parę lat. Kiedyś nie było możliwości korzystania z kilku dekoderów(oglądania różnych programów kodowanych) płacąc jeden abonament w platformach C+ czy Cyfrowego Polsatu.Właściwie mało kto wie że uprawnienia z karty CP można podzielić ale niestety potrzebny jest dodatkowy kabel do takiej instalacji.Jeżeli w ścianie jest peszel to mamy problem z głowy. Reasumując na pewno bez peszla jest dużo szybciej wykonać instalacje antenową ale możemy później żałować że nie ma możliwości szybkiej modernizacji(bez kucia ścian). Bez urazy ale nie spotkałem jeszcze osoby która tak przesadza. PS.Każdy robi jak uważa ale też jest takie coś jak odpowiedzialność zawodowa i wszyscy odpowiadamy za swoją robotę.Dlatego zawsze zabezpieczam kabel przed uszkodzeniami i niekorzystnym działaniem substancji chemicznych zawartych np w zaprawach budowlanych. Jak kładziesz kabel w tynku to kładź dalej ale nie pisz że to jest bardzo dobra metoda. Do jednego gniazda RTV-SAT można podłączyć jeden lub dwa koncentryki.Na wyjściach gniazda uzyskujemy w ten sposób cztery osobne sygnały.1 radio,1 tv naziemna i 2 sygnały satelitarne(gniazda z podwójnym sat).Oczywiście wcześniej musimy te sygnały zsumować za pomocą odpowiednich zwrotnic lub multiswitchy.
  7. Firma DOMINSTAL w Częstochowie. Wykonujemy instalacje : Elektryczne, także pomiary elektryczne. Antenowe tv-sat (nowoczesne rozwiązania). Instalacje alarmowe. Automatyka bram. Video/domofony. Sieci komputerowe lan/wlan. Inne. Częstochowa i okolice Kontakt 790369995 790369996 http://elektryczne-instalacje.com dominstal(małpa)o2.pl
  8. Nie kładziemy kabli bezpośrednio w tynku. Zawsze trzeba stosować peszle. Mamy wtedy możliwość wymiany kabla lub dołożenia następnych(tunery TWIN) i poza tym kabel położony w tynku szybciej się starzeje. Często poprawiam instalacje antenowe po elektrykach którzy zapominają że kabel antenowy to nie to samo co kabel stosowany w instalacjach elektrycznych. Nie tak dawno miałem taką sytuacje u klienta,"fachowcy" położyli mu kable w tynku do 6 punktów i jak się później okazało 2 kable były uszkodzone.Oczywiście nie było możliwości wymiany kabli tym bardziej że domek już był praktycznie wykończony. Ostrzegam przed takimi oszczędnościami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...