Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Andrzejzs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    108
  • Rejestracja

Andrzejzs's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Sądzę że przynajmniej 3/4 ekip w ten sposób realizuje zlecenia. Jednego dnia na budowie jest 5 fachowców innego 2 a czesem nie ma nikogo Fachowcy łapie naj najwięcej zleceń a potem kombinują jak się wyrobić. Niestety taki jest los inwestora.
  2. A czemu nie kondensat. Wiem że nieco droższy ale ale koszty sie zwrócą
  3. Zastrzegam że nie jestem fachowcem ale w trakcie budowy energetyka załozyła mi skrzynkę z przydziałem 10 kw. Wrzystko byłoi dobrze do momentu podłączenia spawarki. Często bezpiecznik wyłączał napięcie i prace stawały. Docelowo mam 26 kw bo w naszym kraju nie sposób przewidzić w jakie ogrzewanie inwestować być może za jakiś czas okaże się że ogrzewanie prądem będzie bardziej ekonomiczne niż np olejem. Wtety nie trzeba będzie wymieniać okablowania. u nas jest wszystko możliwe
  4. Budowę zacząłem od postawienia płotu (stemple + jantańsza siatka z Castoramy w promocji) Bramę zbiłem z desek. Taki płot ma ta zaletę że podczas kopania rowów pod płyłącze można bez problemu wyciągnąc stempel z ziemi i zdjąć fragment siatki. Podobnie jeśli były manewry ciężkim sprzętem. Z punktu widzenia prawnego budowa powinna być zabezpieczona przed wejściem osób niepowołanych. Jeśli jakiemuś "turyście" cokolwiek złego wydarzy się na twojej budowie a nie dałeś płotu to niestety możesz być pociągnięty do odpowiedzialności tzn do wypłaty odszkodowania
  5. Nie wpadło mi do głowy żeby mieć pomysł wstawienia kotła do sypialnie lub salonu
  6. Uważam że tempo budowy ma jednak wpływ na jego stan. Budowałem dom przez 2 lata. W pierwszą zimę odczuwało były miejsca wilgotne choć grzyb sie na szczęście nie pojawił. Poza tym w niektórych miejscach powstały drobne pękniecia na tynkach co jest związane z osiadaniem domu. Więżba też wysychała, przed jej ociepleniem i obłożeniem płytami kartonowo-gipsowymi na połączeniach śrubowych powstały wyraźne luzy. Na szczęscie był czas żeby je skasować. Wprawdzie nie jestem zwolennikiem długo trawjącej budowy ale zbyt szybkie budowanie ma swoje wady.
  7. Zgadzam się z Talbotem. Standardowy kociał kondensacyjny z zamkneta komorą spalania można umieszczać w róznych pomieszczeniach nawet w kuchni czy w łaznience.
  8. Problemem mogą być rzeczywiście ptaki i owady. Myślę że najbardziej niebezpieczny okresem jest wiosna i okres zakładania gniazd. Nie miałem podbitki przez ok 3/4 roku i niec sie nie stało, ale ominąłem wiosnę
  9. A nie możesz wsadzić rury 80 do kanału wentylacyjnego. Jeśli kanał wentylacyjny jest większy od 120 to wsadzasz rurę 80 z pieca do kanału wentylacyjnego którym ciągniesz wzrotnie powietrze do kotła. To stosowane rozwiązanie.
  10. Eksploatuję od pół roku i jestem bardzo zadowolony. Brak zapachów i jakichkolwiek problemów polecam!
  11. Groźne dla styropianu są rozpuszczalniki, a nie suche lepiki w papie. Możesz spokojnie kłaść, sam tak robiłem i nic się nie stało. Folie dałem jako warstwę poślizgową.
  12. Wydaje się że styropian w tym przypadku czy frezowany czy nie- nie ma większego znaczenia pod warunkiem przyzwoitego wykonawstwa. Ewentualne szpary są i tak zamykane od zewnatrz. Czyli wypełnia je powietrze, które jest najlepszym izolatorem. Największe straty ciepła są związane z wentylacją, oknami, dzweiami i kominem.
  13. W przypadku podłogi na gruncie pokrytej betonem potem papą możesz dać stropian, ale pod warunkiem umieszczenia warstwy folii budowlanej między stropianem a papą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...