Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mihota

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mihota's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. W tej chwili to poddasze jest jeszcze niewykończone ale docelowo będzie użytkowane jako normalne pokoje z wentylacją mechaniczną (rekuperator), połać dachową pokryję płytami gk, co do izolacji to mam około 16-17 cm grubości wełny i żółta (ponoć dobra) folia dosyć szczelnie łączona ale rzeczywiście przy oknach dachowych jest jeszcze nie uszczelnione, choć nie wiem czy to akurat ma wpływ ponieważ wilgoć kondensuje się na całej powierzchni a budynek nie jest jeszcze użytkowany aczkolwiek zimą ogrzewany, dlatego też raczej wilgoć wewnątrz nie występuje. Bardzo dziękuję za dyskusję - szczerze mówiąc bardzo pocieszył mnie Andrzej, osobiście myślę że jak latem się dach wygrzeje to wilgoć z desek i wełny zostanie wydalona wywietrznikami, jednak tak czy inaczej muszę dokładnie przyjrzeć się szczelności foli. Mam nadzieję że ten wątek jeszcze będzie rozwijany, przecież nie tylko ja mam dach pokryty gontem
  2. witam, Mam taki problem, jesienią ociepliłem dach (deska papa) wełną mineralną z uwzględnieniem wentylacji - ok 1-2 cm między wełną a deskami i całość zaizolowałem od dołu folią paroszczelną. Zimą wszystko było ok, ale teraz wiosną kiedy słonko oparło się o dach nad folią skrapla się woda i to w znacznych ilościach. trochę mnie to dziwi bo ma wentylację w kalenicy która działa prawidłowo, ponieważ widać nawet ja cała powierzchnia pracuje jak płuco - oddycha co jest szczególnie zauważalne podczas wiatru. Tłumaczę sobie to tym że deski może jeszcze trochę są wilgotne od impregnacji którą dodatkowo robiłem w ubiegłym roku przez natrysk. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie bardzo proszę pomóżcie rozwiać moje wątpliwości bo boję sie podwieszać płyty gk.
  3. Witam, Również zdecydowałem się na mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła (energia coraz droższa). Instalacja "z półki" jest bardzo droga dlatego chcę sam coś zmajstrować jednak sam wymiennik planuję zakupić od http://www.siwicki.pl, mam nadzieję że to dobre rozwiązanie. Nurtuje mnie jednak kilka kwestii po pierwsze hałas i tu mam pytanie do szanownych doświadczonych już forumowiczów czy zwykły kanał wentylacyjny o przekroju kwadratowym bądź okrągłym powoduje jakiś dodatkowy szum czy musi to być powszechnie w wentylacji używany kanał elastyczny w otulinie z wełny min. czy czegoś tam, zdaje się SONODEC. Drugi problem to dmuchawa nawiewna i wywiewna, czy może ktoś ma namiary na dobre (może kanałowe), ciche dmuchawy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...