Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dudezm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

dudezm's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sam ostatnio dużo nad tym myślałem, choć dom jeszcze tylko na papierze. Jak masz możliwość (np. znajomi, rodzina) to obejrzyj salon z płytkami "na żywo". Popytaj właścicieli o wrażenia z użytkowania latem, zimą ale przede wszystkim w okresach przejściowych, kiedy już/jeszcze podłogówka nie grzeje, a wieczorem lub rano robi się dość chłodno. Bez wątpienia najtrwalszy będzie gres. Tym niemniej są wątki na forum o drewnie na podłogówce i nie wszyscy narzekają. Poszukaj, poczytaj. Ktoś chwalił panele firmy Kahrs (lub jakoś podobnie).
  2. dudezm

    Obliczenia w OZC

    Jeszcze raz ja. 1. Jak wpisywać skosy na poddaszu? Jako przegroda typu "dach"? 2. Czy kąt nachylenia połaci ma znaczenie? Gdzie go wpisywać? 3. Co wpisać w polu "L lub A" - powierzchnię skosu?
  3. dudezm

    Obliczenia w OZC

    Z tą kolejnością wprowadzania przegród to nie doczytałem... Leciałem jak popadnie, a jak się zastanowić to przecież to proste - aby program dobrze dobrał mostki termiczne musi dostać dane wg jakiegoś schematu. Co do przenoszenia danych między wersjami, to ja przesiadałem się z 4.0 demo na 4.0 purmo i właśnie w tym "demo" był problem.
  4. dudezm

    Obliczenia w OZC

    Hmm, pomysł dobry ale już zacząłem wprowadzać od nowa, trochę pozmieniałem oznaczenia i sypie błędami przy próbie wklejania. Wpiszę jeszcze raz ręcznie, może jakieś byki przy okazji znajdę i poprawię.
  5. dudezm

    Obliczenia w OZC

    Dzięki RAPczyn! Dawno nie sprawdzałem nowych wersji, ja miałem audytor 4.0 demo. Widocznie problem z mostkami to jedno z wielu ograniczeń tej wersji. Zainstalowałem PURMO i wszystko śmiga. No prawie, bo nie można otworzyć pliku z wersji demo, wszystko muszę wpisywać od początku.
  6. dudezm

    Obliczenia w OZC

    z mostkami dalej nie wiem co i jak, na razie wybrałem metodę liczenia automatycznego, uproszczonego. tam już nie trzeba ręcznie wybierać poszczególnych mostków. Mam jednak wątpliwości, na ile poprawnie są one wyznaczane przez program.
  7. Zachęcony wypowiedziami Forumowiczów też zamierzam sam zaplanować i wykonać instalację wentylacji. Pomysł miałem podobny jak michalwdowski ale po odpowiedzi Adama_mk sam już nie wiem, pewnie rozważę kilka wariantów. Ze skrzynkami rozprężnymi i bez. Dom z poddaszem, 135m2 użytkowej, kubatura 350m3. Na razie policzyłem nawiewy i wywiewy ( wg norm higienicznych ,następnie przeskalowane do kubatury). No i mam kilka wątpliwości: na poddaszu są 3 sypialnie i łazienka. Łączny nawiew po przeskalowaniu 40+40+80=160m3/h. Wystarczy do tego jeden wywiew w łazience? Przy maksymalnych obrotach przez szczelinę w drzwiach do łazienki będzie przelatywało 160m3/h. Myślę że może trochę "ciągnąć po gaciach". Tu wpadłem na pomysł, żeby dać drugi wywiew nad schodami. Co o tym sądzicie? Aby jeszcze ulepszyć, a może pogorszyć? dzieło wprowadziłem różnice w wymianach między parterem a poddaszem. A oto efekt końcowy, w m3/h: Nawiew parter: salon - 130 gabinet - 40 wiatrołap - 20 razem 190 Nawiew poddasze: syp. podw. - 80 sypialnia 2 - 40 sypialnia 3 - 40 razem 160 Wywiew parter: kuchnia - 110 łazienka - 70 nad kominkiem - 30 wiatrołap - 20 razem 230 Wywiew poddasze: łazienka - 80 nad schodami - 40 razem 120 Łącznie wywiew = nawiew = 350 Jak sądzicie, zadziała toto? Wszelkie komentarze, w tym konstruktywna krytyka mile widziane Pozdrawiam Dudezm
  8. dudezm

    Obliczenia w OZC

    A ja mam pytanko co do Audytora 4.0 demo. Wybierając mostki termiczne nie wyświetla mi poprawnie obrazków. W instrukcji jest przykładowy zrzut ekranu, na którym wszystko widać cacy, natomiast u mnie wygląda to tak: http://lh3.ggpht.com/dudezm/SP5Wf22RwfI/AAAAAAAAArI/iUtI0QMmbQE/s400/ozc.JPG W lewym okienku nic nie ma, a prawe pokazuje czerwone prostokąty "brak bloku". Ktoś miał już podobny problem albo wie jak sobie z tym poradzić?
  9. Niestety tak pięknie nie jest CZekamy na warunki zabudowy (które powinny być w tym tygodniu). Jak będzie wszystko ok to zamawiamy projekt i pod koniec października do architekta po adaptację.
  10. Już trochę straciłem nadzieję że ktoś się odezwie Nie wiem czy widziałaś osiedle Parkowe Wzgórze w Krakowie - znajdź ich stronę - mają sporo fotek. Stylistycznie bardzo podobne. Co do wyglądu elewacji to obkładanie całości płytką elewacyjną nie bardzo mi się podoba. Dużo lepiej wyglądają te domki otynkowane i pomalowane, no ale to nie problem zrobić.
  11. U mnie działka od rodziców, trochę udało się odłożyć z pracy za granicą a drugie trochę będzie z kredytu. Jak braknie to nie wiem - może pójdę w politykę?
  12. Ja rozważałem wiele opcji, od jednej kabiny prysznicowej na górze począwszy. Poczytałem, pomyślałem i koniec końców stawiam na prysznic na dole oraz wanna + prysznic na górze. Nie mam natomiast przekonania do prywatnych łazienek przy sypialniach. To dobre do hoteli albo pensjonatów, gdzie nie wiadomo na kogo trafisz na holu. Ale we własnym domu?
  13. Podciągam Może ktoś podpowie, jaki dach będzie łatwiej wykonać, taniej i "cieplej". Taki jak w oryginale pojektu, ze ścianą szczytową wyniesioną ponad połać dachu czy może taki jak na zdjęciu poniżej (zdjęcie z dziennika Irmy, mam nadzieję że się nie obrazi) http://lh4.ggpht.com/dudezm/SL-4EoR-xmI/AAAAAAAAAqQ/hStyoLIjjU8/s400/elewacja.jpg
  14. Dziękuję za szybką odpowiedź. A zatem lepiej będzie zostawić to tak jak jest i zwrócić uwagę na dobre wykonanie ocieplenia słupka: http://lh4.ggpht.com/dudezm/SLxtTcsODXI/AAAAAAAAAoQ/7HI7zCKrpLE/s400/okno.JPG A w elewacji wyglądałoby to tak: http://lh3.ggpht.com/dudezm/SLxtvhNAQYI/AAAAAAAAAoY/2O34U455df4/s400/alter_ego_709_zoom.jpg
  15. I ja dołączam do próśb o ten cudowny kalkulator. dudezm@wp.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...