Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kinghah

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

kinghah's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. a ja wrócę z uporem maniaka do mojego 2 pytania: jakie są optymalne ustawienia pieca (z waszego doświadczenia raczej niz porad serwisanta;-) takiego jak mój: BUDERUS LOGAMAX GB022 JEDNOFUNKCYJNY Z ZASOBNIKIEM 120 L? Wierzę, że parę osób go ma, więc z pewnością sprawdzało parę opcji i pragnie się ze mną podzielić doświadczeniami...
  2. Przez ostatnia dobę poszło 7, właśnie od wczoraj spisuje licznik;-)
  3. Kurcze. Może zaznaczę, że do końca grudnia dom był rzeczywiście przegrzewany (a był tylko 1 tydzień mrozu konkretnego, czyli -15 stopni), a od początku stycznia jest ok, w domu ok. 21 max (noc 20). No i pół stycznia to mrozy po -20 stopni, a i w lutym było podobnie...
  4. Witam, Dom 2006r, 105 m2, parter z poddaszem, ocieplony, podłogówka 2xkorytarz i 2xłazienka, kaloryfery regulus, piec kondensat buderus logamax GB022 jednofunkcyjny z zasobnikiem 120l, PIERWSZY SEZON GRZEWCZY. Grzejemy od końca wrzesnia, zuzycie (grzanie plus woda) do końca grudnia: 973m3, grudzień do dziś: 667m3, w sumie: 1640m3. I tu pytanie 1: czy to duzo? Dodam, że dom był wykańczany w 2009 roku (malowanie, płytki, podłogi), więc jest swieży. Pytanie 2: jakie jest optymalne ustawienie pieca, tj. jaka zadać mu max temp. pracy przy -20 stopniach (wejście serwisowe)? Lepiej dać 50 stopni (tak jest od końca grudnia, piec pracuje mniej więcej na 40 stopniach non stop) czy 75 stopni (tak było ustawione przez hydraulika do końca grudnia, ale dom był przegrzewany, no i czy ma sens to przy kondensacie?) Dziękuje za rady.
  5. Witam, Jak w tytule - dom w Nowym Sączu, taras drewniany z drzewa krajowego lub egzotycznego. Kontakt: tel. 604 208 620.
  6. ok, ale rady dot. zakupu słabszych pieców pojawiaja sie glownie przy zwyklych piecach gazowych kondensacyjnych, a nie pompach ciepla. badzmy szczerzy - ile osob stac na PC? a kondensat to juz powoli standard.
  7. witam, czytam Was i gubię się przy jednej, chyba najistotniejszej, rzeczy: jedni doradzają piece o mocy np. 24kw, inni twierdza, ze dla tego samego domu to o połowę za dużo (co za tym idzie, jak się domyślam, nie ma sensu przepłacać za piec i kaloryfery?). Mam 2 pytania: 1) Jak to naprawdę jest? Domyślam się, że tą dużą moc to liczą w tradycjonalny sposób, a tę oszczędniejszą wersję to w sposób nowy, pytanie skąd tak duża różnica mocy? i czy można to określić samemu? 2) Ilu jest na forum użytkowników, którzy poszli za radą wersji nowatorskiej i kupili słabsze piece i mniejsze kaloryfery i się sprawdziło (czyli za nimi przynajmniej 1-2 sezony grzewcze)?
  8. to ja poprosze.... strasznie Pan tajemniczy
  9. skoro sie Pan zna, to ja poprosze o wyjasnienie mi, czy to ostatnie urzadzenie z podanego linka pracuje samo, czy to tylko element jakiegos ukladu??? http://www.robmex.com.pl/?s=pomp_cennik bo szczerze powiedziawszy, nie rozumiem, jak pompa ciepla ma byc tansza niz kolektory (w liczbie wystarczajacej tylko do grzania wody), instalacja pompy ciepla to przeciez koszt rzedu kiluset tysiecy, czy sie myle...?
  10. juz wiem, że: z jednej skrzynki z listwą rozdzielacza w kotłowni jak widać są połączone kaloryfery a z drugiej takiej samej pętle podłogówki, zawory rtl, instalacja pex, typ instalacji zamkniety ciśnieniowy
  11. przylacz gazu do domu to u mnie koszt ok. 3 tys (gaz przy granicy, ale kotłownia po drugiej stronie działki, w domu ciągnięcie rury odpada bo potrzebuje tylko do kotłowni) a piec kondensacyjny ok. 7 tys (wszystko liczone bez robocizny instalacji gazowej wewnatrz i zalozenia pieca). czytałam o PC, ale koszt wydał mi sie kosmiczny, bynajmniej nie 10 tys wiecej,a 20-30 tys minimum. moze sie myle, chetnie posłucham innych? i jakie sa potem koszty eksploatacji? PC ogrzeje dom w zimie czy tylko wode (jak kolektory słoneczne)?
  12. Ogrzewanie podłogowe ma sterowanie w pokoju i wychodzi do kotłowni, grzejniki sa osobno i wychodzą drugim wejsciem w kotłowni. Jaki wiec piec?
  13. Kinghah -> zastanów sie dobrze nad wyborem - skoro będziesz mieszkać w domu który jest w stanie deweloperskim to znaczy że wykonanie ogrzewania podłogowego odpada - będziesz skazana na grzejniki . Największą wydajność i największe oszczędności da Ci kondensat przy niskotemperaturowym systemie grzewczym - ogrzewanie podłogowe jest właśnie takim systemem - ale w twoim przypadku niewykonalnym . Można również zaprojektować ogrzewanie grzejnikowe jako niskotemperaturowe ale to już większe koszta zakupu odpowiednio przewymiarowanych grzejników . Kondensat daje największe oszczędności gdy temperatura wody na jego wyjściu nie przekracza 50 stopni - więc aby wykorzystać maksymalnie taki kocioł musisz zaprojektować grzejniki do temperatury 50/40 lub 55/45 , a to już determinuje zakup grzejników ca 1,5 - 2kW dla pomieszczeń o średniej powierzchni 15m2 - wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło danych pomieszczeń - jeżeli takie znasz to łatwo przeliczysz sobie jakie moce grzejników będą Ci potrzebne - potem dobierzesz grzejniki do danych mocy i zobaczysz ile za nie zapłacisz i jakie będą miały gabaryty - im większa moc grzejnika przy niższej temp zasilania - tym musi on mieć większą powierzchnię wymiany - czyli musi być większy gabarytowo ... Zastanów sie jeszcze raz i wszystko przelicz czy jest sens zakładać kondensat do Twojego systemu grzewczego , bo może się okazać że to przerost formy nad treścią ... ogrzewanie podlogowe mam gotowe w przedpokojach i lazienkach, czyli ok. 1/3 pomieszczen, natomiast w pokojach nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...