Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michaell

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

michaell's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, zostało mi 700szt. silikatów N18 z Grupy Silikaty, oddam po 1,40pln za sztukę, woj. świętokrzyskie, okolice Kielc. Część jest na paletach zafoliowana, a część palet już "napoczęta", transport po stronie kupującego, mogę pomóc w załadunku. Tel. 506-052-950
  2. Ok, dzięki za odpowiedzi.
  3. Czyli w pustaki keramzytowe od systemowych włożyć bez ocieplenia wspomnianą rurę ze stali 1.4404? I mam jeszcze jedno pytanie, w związku z tym, że domek będzie parterowy, a rzeczony komin byłby wg w/w konstrukcji, to czy dawać laną betonową stopę jako fundament pod komin? Zaznaczę, że komin będzie pośrodku i jego fundament nie będzie związany z żadną ścianą fundamentową.
  4. Witam, przede mną również dylemat kominu do kominka, i zastanawiam się, czy nie zrobić czegoś takiego, że w pustaki systemowe (zamiast wełny i ceramiki) włożyć coś takiego http://twojkomin.pl/rura-slim-1-0m.html Co Wy na to?
  5. Dziękuję bardzo za odpowiedź Pozdrawiam.
  6. Witam, bardzo ładny domek. Jaka firma robiła Wam wiązary dachowe, i jaką macie powierzchnię dachu? Aha, zapomniałbym jeszcze, jeśli możecie, napiszcie jakie są koszty tych wiązarów? Mój domek również będzie parterowy bez użytkowego pddasza (bardzo zbliżony wymiarami do Waszego) i też się zastanawiam nad gotową więźbą. Pozdrawiam.
  7. A Ty nigdy nie narzekałeś na to, że niestety materiały i usługi budowlane też w naszym kraju są za drogie w sotsunku do zarobków, i żeby człowiek się wybudował, albo kupił własne mieszkanie, to wydaje bez mała 90% swoich dochodów a nawet więcej, jeśli bierze kredyt? Z matematyką to u Ciebie na bakier. Sławek9000 ma rację, a Ty pleciesz jakieś niestworzone rzeczy jak bezmyślny słuchacz Radia Maryja. Jak się człowieku nie znasz na podatkach to nie zabieraj głosu. Poza tym, nie patrz tylko na nasze podwórko, bo takie same triki są stosowane też w innych krajach. Takie, a nie inne zachowanie jakie przestawił autor tego tematu jest spowodowane marnymi zarobkami w naszym kraju w stosunku do cen towarów i usług na rynku, i każdy zdrowo myślący inwestor, i potrafiący liczyć wie, że bardziej mu się opłaca brać f-ry na jakąś firmę i mieć materiały w cenie netto (a może nawet jeszcze po innych rabatach, bo firmy budowlane mają większe rabaty niż detaliczny inwestor), niż prosić się i czekać na zwrot RÓŻNICY VAT-u (23-8 ) od Państwa (dodatkowo na wybrane materiały budowlane, a nie wszystkie). Gdyby nadal obowiązywały ulgi budowlane i możliwość odliczenia odsetek od kredytów (tak jak to było kiedyś) to wątpię, aby taka praktyka była stosowana. Ale niestety zbyt duże obciążenia fiskalne niejako wymuszają oszustwa podatkowe. Tak niestety było, jest i będzie, wszędzie, nie tylko w Polsce. Pozdrawiam.
  8. Marcinie, na wstępie dziękuję za maila, lecz mam jeszcze w zasadzie chyba formalne pytanie. Mianowicie, jaką masz moc przyłączeniową do sieci elektrycznej? U mnie będzie zwykłe 12kW i chyba powinno spokojnie wystarczyć. Pozdrawiam.
  9. Czy ja również mógłbym prosić o te wyliczenia? Jeśli byłaby możliwość czy mogłbyś podać z jakiego programu OZC korzystałeś lub jakiś link do jego pobrania? Też zamierzam u siebie zrobić ogrzewanie elektryczne akumulacyjne. Napisz jeszcze proszę jakie odstępy kabli zastosowałeś u siebie? michalck81@gmail.com Gratuluję efektu i pozdrawiam.
  10. adam-mk No i teraz to rozumiem, konkrety. Odpowiadając na Twoje pytania i zagadnienia, jakie postawiłeś: - taki metraż domku uważam za totalnie dla mnie wystarczający - tak jest usytuowana działka, Pn-Pd. - nie planuję żadnego osobnego budynku technicznego. - materiał na ściany konstrukcyjne - na dom parterowy myślę, że nie są tragiczne, wszak inaczej chyba nie byłyby dopuszczone do tego typu stosowania. Beton komórkowy dopuszczam jako ewentualność, a bardziej skłaniam się w kierunku silikatów. Prawda jest taka, że każdy materiał ma wady mniejsze lub większe, a ideału chyba brak... - co do stropu, przewiduję prefabrykowane wiązary dachowe stanowiące jednocześnie konstrukcję stropu drewnianego. Cena takiej więźby razem z transportem i montażem jest taka sama jak wykonanie tradycyjnej więźby, a odchodzi mi użeranie się z "fachowcami". Uważam, że nie ma sensu obciążanie konstrukcji ciężkim monolitem lub innym wynalazkiem typu terrivy itp. (które do tanich też nie należą), a tym bardziej, że strych nad częścią mieszkalną praktycznie do niczego nie będzie wykorzystywany. - płyta fundamentowa, przy Twoich argumentach jest warta co najmniej zainteresowania i rozważenia "za" i "przeciw". Ponadto póki jestem zdrowy, młody, mam chęci, zapał i pewne doświadczenie zdobyte przy budowie już jednego domu (a w zasadzie 1,5 domu - jakkolwiek by to nie brzmiało), większość prac będę wykonywał samodzielnie, więc nacisk na dokładność będzie na możliwie najwyższym poziomie. PS. tak odbiegając od tematu... może jest ktoś chętny na zweryfikowanie moich wyników zapotrzebowania na ciepło dla takiego domku? Pozdrawiam.
  11. No tak an-bud, tylko wiesz, adam_mk raczył użyć sformułowania "ostro spieprzone", więc byłbym rad, gdyby to w jakiś zrozumiały dla mnie sposób wyjaśnił. Natomiast chciałbym, aby ktoś zweryfikował dane jakie podałem w poprzednich postach, bo moja wiedza nie jest na tyle duża w tej kwestii, abym sam sobie z tym poradził. Poza tym, ewentualna poprawna weryfikacja moich obliczeń przyda się do odpowiedniego doboru kabli grzewczych (mocy na 1m2) lub innej formy podłogówki. Pozdrawiam.
  12. Cóż, dzięki adam_mk za zainteresowanie tematem, natomiast nie sztuka powiedzieć, że jest źle, ale jeśli byłbyś tak uprzejmy i może dodał trochę szczegółów co jest źle, co należy poprawić itp., byłoby mi bardzo miło. Jak zaznaczyłem na samym początku, nie specjalnie oriętuję się w programach OZC i postanowiłem założyć temat na tym forum, aby uzyskać POMOC. Więc może adam_mk rozwiniesz swoją tajemniczą, przynajmniej dla mnie, wypowiedź, aby i mnie "oświeciło"...
  13. Czy ktoś pomógłby mi w interpretacji tych wyników? Dodam jeszcze, że wg tego kalkulatora "Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania" wynosi 4939 kWh/rok, co daje odpowiednio 21,5 kWh/m3*rok oraz 58,8 kWh/m2*rok. A tak po "polskiemu" co to oznacza? Pozdrawiam.
  14. Nie upieram się przy kominku, szczerze mówiąc, to też się zastanawiałem nad kozą z tej przyczyny, że w razie nagłej potrzeby dogrzania domu/pomieszczenia koza zrobi to w mgnieniu oka praktycznie. Lecz dogrzanie pozostałch pomieszczeń nie będzie już tak efektywne przy kozie, tak mnie sie przynajmniej wydaje. Natomiast DGP poprowadzę do wszystkich pomieszczeń. Orko, skąd te liczby? 0,8 wiem, ale 10^6/3600? EDIT: Już chyba rozgryzłem OZC, ale uprzedzam, że mogę walnąć głupotę... Wg kalkulatora OZC Zapotrzebowanie mocy grzewczej (tak jest napisane w tym kalkulatorze) wychodzi 2,4kW, natomiast w rubryce oznaczonej jako "Rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło Q do ogrzewania w kWh/rok" wynosi np. dla drewna 8866, dla prądu 5736, a dla GZ50 6403. Pozdrawiam.
  15. Więc może pójść właśnie w kierunku obranym przez j-j (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?146761-M%C3%B3j-dom-pasywny-(-)-w-praktyce-ju%C5%BC-go-u%C5%BCytkuj%C4%99), który w zasadzie mnie zainspirował do budowy domu jak najbardziej energooszczędnego, i zastosować wspomaganie w postaci podłogówki opartej na kablach elektrycznych? Wartości podane przez mpoplaw 2,5kW oraz kbab 30kW/1m2, właśnie tego nie wiem skąd one się biorą? Być może zadaję proste z pozoru pytanie, ale jak babcię kocham, nie bardzo wiem... Jak obliczyć te wartości? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...