Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artur_b

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

artur_b's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Sylwestrowo, Poszukuję sprawdzonej ekipy do kompleksowego ogrodzenia: - podmurówka - klinkier - brama, furtki - sztachety Z góry dzięki, Artur
  2. Witajcie, Chodzi dokładnie o wyłączanie całego światła w wiatrołapie przy wychodzeniu z domu. Analogicznie gaszenie parteru z poddasza. Czy waszym zdaniem warto iść w tym kierunku, co wymaga zbudowania całego oświetlenia opartego o bistabilne czy dać sobie spokój i zamontować je tylko tam, gdzie rzeczywiście wymagane jest włączanie/wyłączanie światła z kilku punktów (garaż, schody, salon...) bez zabawy w krzyżowe/schodowe. A.
  3. Witam, W jaki sposób zrealizować centralny wyłącznik oświetlenia w domu. W przypadku oparcia całej instalacji oświetleniowej na przekaźnikach bistabilnych nie powinno to stanowić większego problemu. Co w przypadku instalacji mieszanej: konwencjonalna i bistabilna. A.
  4. Poszukuję opinii bardziej doświadczonych forumowiczów odnośnie koncepcji wykonania całości instalacji oświetleniowej w nowym domku opartej na przekaźnikach bistablinych + wyłączniki dzwonkowe. Wszystkie przewody sprowadzone i spięte w rozdzielni. Takie rozwiązanie umożliwi np. bardziej elastyczne sterowanie obwodami oświetleniowymi przy wykorzystaniu modułu I/O centrali alarmowej. W tym przypadku będzie również możliwość zainstalowania centralnego wyłącznika światła – choć jak się zdążyłem zorientować, w przypadku instalacji tradycyjnej również jest taka możliwość. A.
  5. artur_b

    schemat oświetlenia

    Chyba, aż tak dużej różnicy w kosztach nie będzie. Aktualnie cena standardowego przekaźnika bistabilnego oscyluje w granicach 40-50 zł. Fakt, że w tym przypadku wymagana jest trochę bardziej skomplikowana instalacja. Plus włączniki dzwonkowe - chyba, że skorzystam ze spreżynek Cały czas zastanawiam się w jakim iść kierunku. Może uniwersalnym rozwiązaniem będzie zbudowanie instalacji mieszanej np. salon, schody i oświetlenie zewnętrzne na bistabilnych a reszta układów oświetleniowych standardowo. Nie mam pojęcia jak taki mix sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.
  6. artur_b

    schemat oświetlenia

    Co myślicie o koncepcji wykonania całości instalacji oświetleniowej opartej na przekaźnikach bistablinych? Wszystkie przewody sprowadzone i spięte w rozdzielni. Z tego co się orientuję, takie rozwiązanie np. umożliwi bardziej elastyczne sterowanie obwodami oświetleniowymi przy wykorzystaniu modułu I/O centrali alarmowej. W tym przypadku będzie również możliwość zainstalowania centralnego wyłącznika światła. Za wszelkie opinie i pomysły z góry dzięki.
  7. Obie koncepcje rozważałem, tzn. szlifierka oraz rozwalenie całości i wylanie od nowa. Obawiam się, że w przypadku nacinania szlifierką z tarczą diamentową głównym rezultatem będzie tuman pyłu w płucach. Co do propozycji numer 2 musze podliczyć co wyjdzie taniej.
  8. Poszukuje skutecznej metody w jaki sposób w jednym z pomieszczeń skuć 5 cm chudziaka. Grubość podkładu 15 cm. Planowałem ponawiercać otwory na głębokość 5 cm i dalej skuwać młotem. Potem jakaś wylewka samopoziomująca. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś lepszy pomysł ew. doświadczenia w podobnym temacie. A.
  9. o Topazie: http://forum.muratordom.pl/projekt-topaz-mgprojekt-prosze-o-opinie,t126110.htm?highlight=topaz
  10. Mam pytanie do użytkowników bramy garażowej o szerokości 4,5 m. Czy taki rozmiar jest wystarczający i zapewnia wygodne korzystanie z garażu dwustanowiskowego? Teoretycznie, im szerzej tym wygodniej. Od pewnego czasu zastanawiam się czy warto zawracać sobie głowę i próbować wycinać te dodatkowe 25 cm - na 4,75m. Różnica nie będzie aż tak znaczna - przynajmniej tak mi się wydaje.
  11. Polecam jednak zmianę na integrę 128 , daje jednak duzo większe możliwości programowe.Pozatym koszty modułów np ethernetowego czy gsm są bez porównania niższe, masz tez moduły specjalizowane do rozdzielnicy INT-ORS Wybór jednak padł na ProSYS'a z nowym panelem dotykowym (touchscreen). Ponawiam prośbę o sugestię, który moduł wyjść programowych powinienem wybrać do tego typu zastosowań - przekaźniki czy OC?
  12. Planuje zastosować centralę RISCO ProSYS 140. Chciałbym wyposażyć ją dodatkowo w moduł wyjść programowalnych w celu posterowania paroma nieskomplikowanymi układami (np. oświetlenie zewn.) Który z modułów powinienem zastosować w tym celu: - moduł 4 programowalnych wyjść przekaźnikowych - moduł 8 programowalnych wyjść OC W szczególności chodzi mi o kwestię instalacyjno-podłączeniowe w rozdzielniecy. Dzięki za info, A.
  13. artur_b

    Zwrot VAT

    Dzięki za podpowiedź. - zaprawa specjalistyczna do klinkieru - w płynie nie, jakie PKWiU ? PKWiU na fakturze brak, taka w worach do murowania
  14. artur_b

    Zwrot VAT

    Witam, Frot robót na ten rok zakończony, czas na walkę z aparatem administracyjno-urzędniczym. Będę wdzieczny za podpowiedź w poniższym temacie. Reszta w miare przejrzysta. - kominy systemowe - pustaki wentylacyjne - beton (pewnie tak) - pompowanie (usługa, więc raczej odpada) - zaprawa specjalistyczna do klinkieru - wkręty/kołki - pręty gwintowane - nakrętki i podkładki - dystanse stropowe z tworzywa sztucznego Z góry dzięki, A.
  15. Witam, Do sprzedania stemple budowlane - ok. 150 sztuk Pozostałość po własnej budowie - kupowałem nowe Długość 2,80 - 3 m Odbiór osobisty – Izabelin/Hornówek Telefon kontaktowy: 604 527 528 - Artur Do sprzedania również posiadam: - PUSTAK WENTYLACYJNY LEIER LK1 – 9 SZT. - PUSTAK WENTYLACYJNY LEIER LK2 – 2 SZT. - PUSTAK WENTYLACYJNY LEIER LK3 – 5 SZT. - KOMIN LEIER IZOLOWANY 20+W – 2 pustaki – 0,66 m.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...