Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miwol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    747
  • Rejestracja

miwol's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Cześć wszystkim, Postanowiłem się zwrócić do Was, może akurat na coś takiego trafiliście. Poszukuję od paru tygodni dodatku do szarych płytek, jakie położę lada tydzień w łazience. Chodzi o czerwony pasek, np. szklany, szerokości do 3 cm, długości - i to ważne: 20 lub 40 cm. Takie dekory bywają w różnych kolekcjach płytek ale teraz gdy potrzebuję, jak na złość albo długość nie ta albo już nie produkują, itp. Długość jest ważna bo takiego (zwłaszcza szklanego) dekoru nie dotnie się ładnie. Jest np. ceramiczny dekor z Tubądzina ale nie wiem czy i jak on się da dociąć do 20 cm. Może widzieliście tego typu czerowne dekory w kolekcjach, o których nie wiem? Dzięki z góry za pomoc Miwol
  2. Panowie, peace bo tam michalsiak z wiertarą stoi na drabinie i już chce wiercić, po prostu pozwólcie mu
  3. Perm, jeśli mogę, takie dwie uwagi: 1/ 'Ślepa podłoga z byle czego', 30 cm nad stropem jak rozumiem. Trochę to koszty... 2/ I tu ogólniej. Jest w tym wszystkim mały kruczek jeśli ktoś chce finansować budowę z kredytu. a/ Bank chce zwykle dać kasę na całość inwestycji, więc albo trzeba mieć kosztorys z tym poddaszem wyzerowanym i o zaniżoną kwotę inwestycji się starać (nie każdy bank na to idzie)... b/ Na końcu trzeba uzyskać odbiór częściowy lub pozwolenie na użytkowanie, nie każdemu bankowi to wystarczy by uznać kredyt za rozliczony.
  4. Ja również zamieszkałem na parterze i poddasze odłożyłem na później. Miałem jednak górę od razu "mocno zaawansowaną" - ścianki, rozprowadzone instalacje, tynki. Jeśli szczegóły takiego podejścia Cię interesują, mogę się rozpisać
  5. Tak mi przyszło do głowy a propos tych betonowanych rur - zadbaj o to, by nie mogła do nich do środka lecieć woda, bo przerdzewieją szybko.
  6. To "mszenie" jest dość indywidualnym problemem - ja mam wkoło drzewa i teren generalnie wilgotny, u Ciebie może Euronit będzie sobie radził lepiej. Porównuję jednak do ceramiki bo obok mam domy z taką dachówką i w tych samych warunkach oraz również po 4.5 roku, ceramiczna dachówka jest ledwie przykurzona, powiedzmy.
  7. Podnoszę staaary wątek. Kto ma chwilę, niech przeczyta niezłe teksty "przeciw" gaśnicy w domu oraz komentarze i sugestie Ronina. Kto z Was ma gaśnicę w domu? Jakiej pojemności? Sezon grzewczy w pełni, piece, kotły i kominki grzeją na pełnych obrotach - może warto pomysleć również o sprawie zabezpieczeń p-poż. Ku Waszej uwadze. PS. Osobiście jestem na etapie zakupu dwóch gaśnic proszkowych ABC 4kg.
  8. a dlaczego niby mamy odradzać bodaj najbardziej ekonomiczne w tej chwili pokrycie dachowe, trwałe ,estetyczne, porastające jak każde, szkoda że dla niektórych "tylko ceramika panie" lub "blacha nie porasta" mało godne uwagi. Sandacz, ale masz Euronita, czy tak o piszesz? Bo ja mam i odpowiadam autorowi wątku na jego pytanie, czy 'polecacie czy raczej odradzacie'. To wszystko.
  9. Sytuacje takie znam dwie: 1/ Wyznaczono linię dolnej prowadnicy szafy wnękowej i kładziono panele docinając je do tej linii. Nieco później zamontowano szafę wnękową i styk dolnej prowadnicy z panelami wykończono korkiem. 2/ Położono prowadnicę na panele (a dokładniej deskę barlinecką) i zamocowano na sztywno do podłoża. Niby wbrew zasadom "pływania" podłogi ale pomieszczenie było b. małe (korytarzyk, około 3m2) i pewnie "pływanie" tutaj było do pominięcia - z podłogą od dwóch lat nic się nie dzieje.
  10. Więc mam i przynajmniej w wersji jaką posiadam chyba odradzam (co się tu na forum nieczęsto zdarza ). Euronit 'S' ceglasty czerwony na dachu od 4.5 roku, niestety na północnej połaci mocno już zielony. To być może ogólna cecha dachówki cementowej - dość porowata struktura i powierzchnia przyjaźniejsza porostom niż w przypadku angob i superangob na dachówce ceramicznej... Takie są moje wrażenia, porównuję dachy w tej samej okolicy i dziś szedłbym raczej w dachówkę ceramiczną, różnica w cenie aż tak nie powala.
  11. Hmmm... Też bym chciał.... Ale ja niemal Wrocław, nie śmiem bandy organizować przy tych warunkach drogowych A nie wiecie ile "normalnie" taka termowizyja kosztuje? U mnie by teraz pięknie kolorem zimnym wyszedł silikon między jadalnianym oknem a parapetem - puścił, szparą dyma a temperatura tego dymania nie pozwala mi sprawnie zasilikonować od nowa
  12. Cześć podłogowcy. Na poddaszu będę kładł deskę Barlinecką Badi. Dom stoi od 4 lat, poddasze wysuszone, ogrzewane, wylewka równa. Nie-podłogówka. Proszę o radę: 1. Co dać pod Barlinka? Korek? Coś sztucznego (rodzaj gąbki)? Czy to ma znaczenie pod tego typu deską? 2. Jakiej grubości ten podkład? Czy im grubszy podkład tym lepiej? (Akustyka, wrażenie "cieplejszej" podłogi)? 3. Czy na dobrze wysurzonym poddaszu dawać pod deski folię? Dzięki za rady. PS. Nie wdaję się w dyskusję nt. wyższości parkietów nad Barlinkiem. Mam środków 120 zł na metr kwadratowy podłogi a za to parkietu czy nawet deski sosnowej "na gotowo" nie będzie. No chyba że ktoś z Was, podłogowców przyjedzie i zrobi (zarobi) Dodam że mówimy o 60 m2 do pokrycia.
  13. Koljega pisał rok temu... Ale wtedy były upały...
  14. Grzeję tylko kominkiem z płaszczem (Makroterm), dom 140m2, ściany porotherm 30 + 12 styro, w dachu 25 cm welny. Kominek grzeje również CWU. Od 1 października (wtedy zacząłem "sezon") do teraz poszło jakieś 8 mp mieszanki akacja+dąb. W domu teraz, przy dużych mrozach, 21 stopni gdy palę, spada do 18 st. gdy nie palę.
  15. Sprawdź sam czy zasilanie z powrotem nie pomylone dla tych grzejników - pomacaj rurki do nich dochodzące. Wyraźnie cieplejsza rurka (zwłaszcza w początkowej fazie grzania) to zasilanie. Jeśli dwa tykające grzejniki mają te rurki odwrotnie to jest już odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...