Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robertus86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    112
  • Rejestracja

robertus86's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. zdecydowanie wystarczający. 14 kW ma modulacje od 2,9 kW a to ważne, 20kW od 4,7 co będzie zbyt dużo w okresie przejściowym, powiem ci tak dużo osób sprzedających niema pojęcia o doborze mocy kotłów tyczy się to również kotłów na paliwa stałe ( w wiekszości przypadków ponad 20kw do powierzchni podobnej do twojej lub mniejszej) również mylą jedno funkcyjne z 2-funk. gdzie jest wymagana duża moc aby ogrzać wode do c.w.u w czasie 'rzeczywistym', są jeszcze kotły immergas modulacja od 2kW może nad takim się warto zastanowić - cena podobna. pozdrawiam p.s zapotrzebowanie twojego domu to około 5kW przy -20 stopniach a to daje do myślenia, jeśli potrzeba zagotować wody na kawę, to nie robi się tego w garnku np. 10l;)
  2. Witam po postoju, przesyłam dalszy efekt prac- niestety zdjecia tylko tel. pozdrawiam
  3. a układac te wadliwe czy odkładac?.0d gory nie widac wogole ze śa dziurki, widac ze powstawly jeszcze przed toczeniem i lakierowaniem
  4. Witam, kupilem parkiet gotowy lakierowany i od spodniej strony sa w niektorych klepkach dziury po robakach od strony wierzchniej (jesli przeszly na wylot) jest zalakierowane i nie widac tego, pytanie taki parkiet oddac do sklepu czy nadaje sie do układania ??? dodam ze jest to merbau.
  5. Witam. Paliłem dzisiaj w kominku, od delikatnego po super ostre, wyschnął elegancko, belka jeszcze chyba twardsza , musiałem trochę podkuć w jednym miejscu to po prostu skala. Ten cement górkal jest niezły. Jutro wylewam płytę szamotową gr 3cm będzie służyć jako zamkniecie od góry, potłukę cegły szamotowe 3cm dodam gorkala i ze zbroje to podwójnie siatka od elewacji, będzie ok?. później zwężenie i dwie kratki wylotowe 17x32 i 17x17. Jeszcze napisze swoje wrażenia z palenia po podłączeniu pow. z zewnątrz, szyba w końcu cały czas czysta pali się super, wcześniej wciągało pow. kratkami wentylacyjnymi do domu, cegła po 2 h paleniu gorące ze można trzymać rękę 3 sek. – przykryłem prowizorycznie od góry płytami varmsen. Niebawem wkleję fotki. pyt. jaki marmur bedzie odpowiedni do mojej obudowy. ??? bo będę zamawiał w tym tyg.
  6. marmur nie konicznie ten jaki polecacie w takiej konfiguracji, z ta zaprawa to tam jest gliny tyle co kot naplakal, uwierzcie mi staje na tej belce a waze 82 kg i ani drgnie byc moze wygrzac ta obudowe wczesniej ? przed zamknieciem ? hmmm..
  7. powiem tak widze na waszej stronie, gotowe płyty szamotowe dzisiaj bym budowal z czegos takiego, cenowo pewenie podobnie, a murowanie szamotka 3cm (jeszcze krzywą) to jest katorga mozesz mi napisac cos o tym TK do czego mozna porownac prace tym klejem jaka ma konsystencje ?
  8. dodam ze będzie identyczna polka marmurowa i otoczka wokół wkładu z marmuru, natomiast zastanawiam się czym przykleić ten kamień gdzie można kupic tynki i kleje odporne na wysoka temp? Czy sa jakies o konsystencji np. kleju do płytek lub chociaż dobrego tynku cementowo wap. ??
  9. Witam belka ma 5 cm grubosci i jest wkuta (zalana ) w scianie i zbrojona dwoma drutami 6 mm dalem skruszone cegly szamotowe + troche zaprawy szmotowej i cement gorkal - twarde jak skała. szeroka jest na szerokosc celgy. Nad belka bedzie murowane cegla gr. 3cm, prawdopodobnie 6 warstw nato wyleje płyte szamotową od gory i bedzie ta plyta tez wisiec na scianie z tylu kominka, a z przodu na tych ceglach 3centymetrowych, dalej zwęzone na szerokosc komina i rury dymnej (tego radiatora) i tam dopiero w tym pomniejszeniu beda kratki wywiewne. cos na ten wzor kominka. Co do zaprawy uzywam zaprawy szamotowej + cement gorkal troche lipnie sie natym muruje, niewiem natomiast czym otynkowac.?
  10. jeszcze jedna fotka aktualna
  11. Witam przesylam fotki z realizacji mojego kominka,obudowa wykonana z cegiel szamotowych 6,5 i 3 cm kominek spartherm mini prosze o opinie . dodam jeszcze ze redukcja oryginalna spartherm kosztuje 90 Euro ja wykonalem ja sam za jakies 30 zl. ile kosztuje taki wkład ? bo go kupilem z ekspo
  12. Witam mam wkład jak w tytule, i naczytalem sie o doprowadzeniu pow. z zewnatrz. wklad pod spodem ma otwor o srednicy 30cm, wiem ze sa w sprzedazy redukcje z 300 na 150 koszt i pytanie czy kupic ta redukcje i podpiac bezposrednio do kominka, czy zostawic podspodem rure 'luzem' z ktorej czesc powietrza bedzie pobierac kominek a czesc bedzie ogrzewana i wylatywac przez kratki (co podobo przy went. grawitacyjnej jest lepsze) Dodam ze mam przygotowane doprowadzenie rura kanalizacyjna fi100 wystarczy ?
  13. robertus86

    Podbitka

    witam jesli podbitka drewniana a rozstaw krokwi co 80-90cm to trzeba miedzy krokwie dawac jakies wzmocnienie czy tylko krecic do krokwi ? dziekuje
  14. budujcie dachy z dachówki pracuje troche na strychach i tam gdzie jest dachówka jest chłodno a z blachą to istne piekło KOLOSALNA roznica prosze sprawdzic na wlasnej skorze
  15. da się taniej tradycyjny (materiał) na tynk kosztuje jakies 3 zeta workowany okolo 6 za m2 ale trzeba to wyrzucic i zatrzec co do rigipsów klejonych do sciany w zeszłym roku robil moj kolega w ten sposób niestety po zimie wiekszosc z nich spadła (odkleja sie od sciany) robil identycznie jak ty niewiem dlaczego ale tak było pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...