Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukmach

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukmach

  1. Mam podobne zdanie o Rexonie-Bis. Szybko, pośpiech, jak zbliżało się do rozliczenia to zawsze byli w okolicy Robota wykonana poprawnie bez większych błędów. Instalator robiący podłogówkę chwalił rozłożenie styropianu. Była to ekipa rezerwowa bo ciągle przekładała termin firma z pierwszego wyboru - Gac Bud. Potwierdzam też M&M Elektryka - co prawda u mnie nie pracowali ale widziałem ich pracę.
  2. Leszek Celer - 603188958. Ale przypilnuj żeby puszki były z wkrętami, musiałem dokupić przy montażu osprzętu. Generalnie polecem. U mnie był na białej liście.
  3. Kontynuacja mojej białej listy. Elektryk - Leszek Celer. Polecany na forum kilkukrotnie. Ja to potwierdzam. Instalacja w bruzdach, cenowo konkurencyjny. Super kontakt. Wod-kan, rekuperacja, centralny odkurzacz - firma Warmer Tomka Krawczyka, wszystko zgodnie z umową, staranna robota, rurki porządnie ocieplone. Cenowo nie wiem bo nigdzie indziej nie wyceniałem. Napewno będzie robił ogrzewanie podłogowe i kotłownię. Taka złamana biel Ogrodzenie - Matrix Ogrodzenia - siatka powlekana, podmurówka prefabrykowana. Nie do końca biała bo założyli złej wysokości siatkę, ale wymienili bez większych problemów. Do pracy i efektu końcowego nie mam uwag. Następne tynki, ekipa trochę przypadkowa, ale ich praca sprawdzona przeze mnie, terminy zajęte z niemałym wyprzedzeniem. Pierwsza firma na budowie, której nie wyszukalem tutaj na forum. Mam nadzieję, że będzie bez większej wpadki. Supertynki, cena kosmos, plus jeszcze dopłata za naddatki, w większości firm gdzie wyceniałem w cenie jest dużo większe zużycie materiału na 1m2. Ale kontakt z nimi to jak w korporacji, bardzo profesjonalnie. Gdybym miał kilka tys na zbyciu brałbym w ciemno.
  4. Ja pytałem o kwiecień/maj 2020 i mają wolne przebiegi, tylko że mają ok 10 brygad do pracy. A i jednak te poltynki to to samo
  5. Stan surowy otwarty gotowy, tak więc czas na podsumowanie i ocenę wykonawcy. Ostateczny wybór padł na Piotr Brzezicki (506 984010), polecany wcześniej na forum przez użytkownika Liliputek. Jeżeli chodzi o cenę to nie był najdroższy ale też nie był najtańszy, ale bliżej tych najwyższych wycen. Budowa wystartowała 9 kwietnia, a zakończyła się 21 sierpnia, w umowie mieliśmy termin zakończenia 6 wrzesień. W zakresie robót było wszystko od fundamentu po dach. Budują etapami, zachowując wymagane przerwy technologiczne, mały obsuw był z wystartowaniem ścian parteru, ale trzeba pamiętać jaka była pogoda w maju. Ściany z odchyłami w poziomie do 4 mm na długości 4-5 m. W pionie podobnie (przy normie 25 mm - ja bym się zmieścił chyba w tej granicy . Wysokość do stropu z tolerancją +- 2 mm (od repera na ścianie) - posiada własne szalunki, były one oczywiście w cenie ale też inne drewno - my nie kupiliśmy ani jednej deski do budowy. Budowa była z Silki, posiadali odpowiednią piłę do materiału, na ściany nośne bardzo mało odpadu, nieco więcej było na działówkach ale tam docinek było znacznie więcej, generalnie oszczędzali materiał. Więźbę, dach dwuspadowy z jedną jaskółką + krycie blachodachówką z posypką mineralną (Gerard Corona) wykonywał syn p. Piotra (Darek Brzezicki - 504 579 507) , który jednocześnie robi rynny ciągnione, polecam, wychodzą jednak ok. 20% drożej od stalowych, ale nie ma żadnych łączeń. Po budowie posprzątali po sobie. Na minus (w oczach mojej żony), chyba większość ekipy paliła i wszędzie leżą niedopałki. Budowa oceniona bardzo dobrze przez kierownika budowy, ja osobiście też nie miałem zastrzeżeń (większych, można się przyczepić do kilku detali), przy czym mam świadomość, że pewne rzeczy mogą wyjść dopiero po pewnym czasie - o czym pewnie napiszę (obym nie musiał). Podsumowując, na chwilę obecną trafia na białą listę. Z innych branż (biała lista): Geolog - GEONIT Przemysław Kluczewski, 604 252 714 Geodeta - Biuro Usług Geodezyjnych AP-GEO Adrian Pogan 888 839 515 Kierownik Budowy - Robert Tarczyński 609 320 038 Przyłącze wody (120 m) - Michał Sołtysik 698 748 870 - szybka sprawna robota, pomoc w odbiorze, dobra cena Skład budowlany: Roda w Brzeziu - super kontakt, pomocni, elastyczni, transporty terminowe, brak problemu przy zwrotach, ceny były niemal identyczne jak w innych składach Szara lista: Droga dojazdowa (150 m), wywóz ziemi z wykopu - Ryszard Nowak (Jerzmanowice) - z uwagi na zmianę warunków finansowych, ale robota wykonana dobrze. Do kolejnych robót ziemnych już nie wezmę go. Czarna lista: Grzegorz Gołąb G-Gaz - miał wykonać przyłącze wody, zmieniał termin wejścia w teren kilkukrotnie, zrezygnowałem z jego usług.
  6. Miałem spotkanie z p. Krzysztofem, generalnie zrobił dobre wrażenie. Pewne obawy wynikały z tego, że prowadziłęm z nim wcześniej korespondencję i nigdy się nie podpisywał, w zasadzie to nie wiedziałem z kim do końca rozmawiam (kontakt z oferii), ale też na początku nie chciał pokazać aktualnej budowy. Na spotkaniu się jednak przedstawił i wtedy mogłem przeszukać informacje w internecie, zgodził się też pokazać aktualną budowę. Po przeczytaniu m.in tego forum oraz jednego bloga zrezygnowałem z dalszych rozmów z p. Krzysztofem i nie jechałem oglądać budowy (nie mogę jej ocenić). Jako, że dość intensywnie szukałem wykonawcy do budowy domu, sprawdzałem zarówno osoby polecane tutaj, ale też z oferii, olx, szukajfachowca, itp. Jeżdziłem na aktualne budowy i mogę napisać, że w przypadku firm polecanych tutaj (Sławomir Dudek, Marian Węgrzyn, Piotr Brzezicki, ekipa p. Grzegorza (okolice Lubnia), Madej z Radwanowic), widać naprawdę dobre budowanie i się z nimi konkretnie rozmawia, natomiast ekipy z tych innych źródeł to w 90% była mniejsza lub większa masakra (styropian przykryje). Ostatecznie wybór padł na jedną z wymienionych ekip, narazie nie napiszę jaką, wstrzymam się do rozpoczęcia, a w zasadzie zakończenia budowy. Ale trzeba też pamietać, że w internecie zdecydowanie częściej wylewa sie żale niż chwali kogoś - tak więc trzeba zachować pewien dystans do mniej przychylnych komentarzy. Sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać.
  7. Też brałem pod uwagę robbud czy możesz napisać dlaczego ich odrzuciłeś. Łukasz
  8. Zaraz usłysze pewnie coś takiego: "że obecne problemy w dostawie rosyjskiego gazu to wynik działania polskich lobbystów węglowych, tak aby miec dodatkowy argument w rękawie w rozmowach z rządem na temat strategii energetycznej kraju"
  9. Spokojnie oprócz 4 zagłębi węgla jest jeszcze ponad 2000 innych zakładów wydobywających metoda odkrywkową m.in kruszywa naturalne (mniejszych bądź większych). I daj spokój tym odkrywkarzom bo gdyby nie oni to byście nie mieli z czego pobudowac swoich domów (cegła, pustak, gips, cement, wapno, dachówka, ............................). http://img261.imageshack.us/img261/8072/obraz1lt3.th.jpg Tak więc pierwsze zastanów się co piszesz, a dopiero później to napisz.
  10. Co Ty myslisz, że wszyscy którzy mają inne zdanie co do węgla są półgłowkiami. Uważasz, że jak mi ktoś mówi kupuj akcje (fundusze) to ja kupuję. Może i tak robię ale wiem kiedy sprzedać http://img213.imageshack.us/img213/6926/fundbp1.th.jpg proszę sprawdź datę 10-11 lipiec 2007 po ile były wtedy jednostki funduszy, podejrzeam ze te które ja miałem zmieniły nazwę albo juz nie istnieją. Ale mozesz sprawdzić inne równiez znajdziesz odpowiedź. Uwierz niektórzy potrafią sami analizowac pewne rzeczy, i sami potrafią wyciągnąć wnioski np. czy energia z wegla bedzie tania czy nie.
  11. Osłabić chyba wzmocnic, przeciez wszyscy po wprowadznieu limitów CO2 będą przenosic produkcje, m.in do Chin. Juz teraz jest coraz wiecej artykułów o tym, że ktos ma budowac elektrownie, fabrykę np na Ukrainie czy białorusi. Płacenie za CO2 wogóle jest bez sensu, a aspekcie ochrony klimatu. Ten sam CO2 będzie nadal emitowany do atmosfery, ale poza Europą, albo u nas jeśli zapłacimy za limity, co drastycznie podroży nasze produkty.
  12. Bank Światowy zainteresowany inwestycjami w górnictwo - MG PAP - Biznes 20 Lis 2008, 11:42 20.11.Warszawa (PAP) - Bank Światowy jest zainteresowany inwestycjami w polskie górnictwo, rozmowy zostaną podjęte w najbliższym czasie - powiedziała w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Wiceminister odpowiadała na pytanie posłów Tomasza Lenza i Jacka Brzezinki (PO) o przyszłość sektora górnictwa węgla kamiennego i brunatnego w Polsce. Strzelec-Łobodzińska powiedziała, że taki sygnał o zainteresowaniu Banku otrzymała z USA tej nocy. "Mimo że Bank Światowy wspierał wcześniej odprawy dla górników i wygaszanie produkcji, teraz jest zainteresowany inwestycjami" - powiedziała. Podkreśliła, że resort uważa, iż Polska nie ma alternatywy i musi budować swoje bezpieczeństwo energetyczne na zasobach węgla. Opracowywana w ministerstwie polityka energetyczna określa, że węgiel jest stabilizatorem bezpieczeństwa energetycznego Polski. W polityce będą wskazane cele pozwalające na rozwój górnictwa - zapewniła. Wiceminister zaznaczyła, że pieniędzy potrzebnych na inwestycje początkowe w górnictwie - blisko 20 mld zł - nie wystarczy z amortyzacji kopalń. Zapowiedziała wykorzystanie środków z giełdy i prywatyzacji. Na giełdę wejdzie kopalnia Bogdanka, przygotowywany jest do wejścia Katowicki Holding Węglowy - przypomniała. Oprócz środków z giełdy, na ten cel przeznaczone będą dochody z wyemitowanych obligacji - zapowiedziała Strzelec-Łobodzińska. Podkreśliła, że za dobry uznaje się wskaźnik prac przygotowawczych - 5 metrów na 1000 ton wydobycia. Obecnie ten wskaźnik, to 4 m na 1000 ton. Przypomniała, że 2008 r. to pierwszy rok w historii, gdy bilans importu i eksportu będzie niekorzystny - więcej węgla wpłynie do Polski, niż zostanie wyeksportowane. Zmniejszyła się znacznie liczba eksploatowanych ścian wydobywczych - w 1995 r. było to 861 ścian, teraz jest ich 127 - wyliczała. (PAP)
  13. Dlaczego ma być zmuszona, skoro: Realia są takie, że do wydobycia w Legnicy daleka droga. Większe prawdopodobieństwo uruchomienia eksploatacji jest w Gubinie, samorządowcy którzy byli przeciwni powoli zmieniają zdanie. I tu mam pytanie czy tez będziecie jeździli i protestowali przeciwko tej inwestycji?
  14. To, że jest MPZP to nic jeszcze nie oznacza. Można wprowadzić ewentualną eksploatację Legnicy w program rządowy i wtedy pojdzie odgórny nakaz zmian w tym planie (rząd-województo-powiat-gmina). A druga strona robi cały czas swoje tyllko wy o tym pewnie nie wiecie.
  15. Ale jedna czy dwie elektrownie atomowe nie rozwiążą problemu, jak najbardziej powinny być zbudowane. Natomiast aby utrzymac obecny poziom prodkcji energii z węgla należy rozpoczać nowe inwestycje (Gubin, legnica i inne). I nawert dla wiatrkaów zostaje pole do obsadzenia z obecnych 300MW do nawet 5000WM. Dzis mamy ponad 90% z węgla natomiast w przyszłości zapewnienie takiej samej wielkości produkcji z węgla to będzie już ok 60-70% bo globalnie będzie większa produkcja. Nie wiem czy czytaliście artykuł z linka, który kiedyś wysłałem. Zawarte w nim jest kilka mądrości.
  16. Handel odpustami W świetle nowych danych przepowiednie IPCC dotyczące ocieplenia klimatu wywołanego przemysłową emisją CO2 należałoby odłożyć do lamusa. Znikomy wpływ CO2 będącego efektem ludzkiej działalności nie zahamuje nadchodzącego oziębienia. Nawet gdyby (kosztem 180 mld dolarów rocznie lub, według innych, ocen 3 proc. produktu globalnego brutto) w pełni zrealizować ograniczenia emisji CO2 zalecane w Protokole z Kioto, to przewidywane ocieplenie klimatu w 2100 r. opóźniłoby się zaledwie o dwa do pięciu lat (Lomborg, 2007). Natomiast poczynania polityków zmierzające do drastycznego zmniejszenia emisji tego gazu są poważnym zagrożeniem dla ekonomii, dobrobytu i rozwoju cywilizacyjnego świata. Ambicją Brukseli jest przewodzenie poczynaniom, których skutkiem będzie wyprowadzka przemysłu europejskiego do krajów mających nadwyżkę limitów emisji CO2 (m.in. do Rosji i Chin) oraz odpływ do nich naszych pieniędzy na zakup tych limitów. Nic się zatem nie zmieni: ten sam CO2 będzie nadal emitowany do atmosfery, ale poza Europą, albo u nas jeśli zapłacimy za limity, co drastycznie podroży nasze produkty. Scentralizowany mechanizm handlu limitami emisji CO2 przypomina handel odpustami w dawnych wiekach, ale nie chodzi tym razem o zbawianie kogokolwiek. Wartość tego rynku oceniono na 60 mld dolarów w 2007 r., a w bliskiej przyszłości będzie jeszcze większy. Jest to niesłychana gratka dla finansistów: ogromne pieniądze i absolutny brak ryzyka, bo lukratywny handel dotyczy nie towarów, pracy czy energii, lecz zezwoleń. Okazję dojrzał m.in. rząd brytyjski, który ustami Kitty Ussher, minister skarbu, ogłosił, że Londyn powinien stać się globalnym centrum handlu emisjami CO2.
  17. Jedni piszą, że CO2 truje a inni że jest niezbędne do życia: http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead01&layout=18&news_id=251186&news_cat_id=936&page=text
  18. Za słuszne należało by uznać obciążanie każdego obywatela za emisję CO2. Nowe samochody z segmentu B emitują ok 150 g CO2 na 1 km, zakładając, że przeciętnie pokonujemy 20000 km rocznie daje nam to 3 Mg CO2. Prąd: opłata uzależniona od ilości zużytej energii (1MWh = ok 1 Mg CO2), średnio rodzina 3 osobowa zuzywa ok 2MWh (2 Mg CO2) . Trzeba by się zastanowić czy za oddychanie też mamy płacić bo przecież oddychając emitujemy CO2. Wszyscy ludzie świata (6,6 mld) emitują 2160 mln ton CO2 w ciągu roku (0.32 Mg CO2/osobę) Zakładając, że analizujemy rodzinę 3 osobową, posiadająca 1 samochód, otrzymamy Samochód 3Mg, Prąd 2Mg, oddychanie 1Mg = 6Mg CO2/rok/rodzinę. 1 Mg ma kosztować ok 40 Euro, daje nam to koszt na rodzine ok 240 eur/rok. A na koniec link: myślę, że warto przeczytać. http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead01&layout=18&news_id=251186&news_cat_id=936&page=text
  19. Może mu i pachnie, tego to ja nie wiem
  20. Badź poprawny, wypowiada się Żuk, Kaczorowski, Kasztelewicz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...