Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ryniu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    964
  • Rejestracja

ryniu's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. woprz, dzięki za info. oba rozwiązania "w zasięgu" moich wykonawców a żeby jeszcze trochę pokombinować to zapytam: a jak to zrobić na podbitce, tzn. żeby było gładko, biało i nie było widać śladu desek
  2. pod Wrocławiem, a czemu pytasz? ale chyba jestem źle rozumiany, ja nie chcę robić ozdóbek typu kwiaty czy anioły tylko trochę wymyślniejsze gzymsy i zwieńczenia. chodzi mi o zróżnicowanie kolorów (ciemniejszy tynk i białe elementy) i faktur ("chropowaty" i gładkie).
  3. to jak robiono sztukaterie? każda czynszowa kamienica z XIX w. ma ich mnóstwo. z tego co mi wiadomo, chyba że się mylę, były one robione z gipsu właśnie.
  4. rozsądniej chyba najpierw tynki a potem wylewki, ma to wiele praktycznych zalet
  5. są gładkie tynki akrylowe?
  6. Jasiu, jesteś niezmorodowany w tropieniu oddechu wśród ścian!
  7. Chodzi o to, żeby "to" było białe i miało gładką fakturę. Sztukaterie gipsowe są powszechnie stosowane więc temat jest opanowany jeśli chodzi o nasiąkanie wodą. Problem tylko jak połączyć gips z klejem i jaki to ma być gips (albo coś innego, farba?, co da żądaną fakturę).
  8. Chciałbym na elewacji (ściana 2w, ocieplenie styropianem) wykonać parę elementów udających sztukaterię, pokrytych z zewnątrz gipsem. Da się go bez problemu kłaść na siatkę z klejem? Jaki to ma być gips?
  9. Mój dekalog 1. Kupiłbym mniejszą działkę, do 20 ar (mam 50). 2. Wybrałbym projekt z większą powierzchnią pomieszczeń gospodarczych. 3. Nie zmieniałbym technologii z projektu. Zamieniłem Maxa na PTH i wszystkie wymiary (głównie wysokościowe) przestały "wychodzić", konieczne było sztukowanie cegłami, zaprawą, itd. Powstało wiele mostków cieplnych. 4. Mocno bym się zastanowił (co się nieco kłóci z pkt.3) czy budować z ceramiki. Jej obróbka na budowie to koszmar. Cięcie w pionie jeszcze jakoś idzie, w poziomie - jest praktycznie niemożliwe. A ściany są mniej równe do tynkowania. 5. Wybrałbym projekt z mniejszą ilością elementów wylewanych z betonu. 6. Bardziej przypilnowałbym wykonania szalunków i zagęszczenia ww. elementów betonowych. 7. Sprawdzałbym w czasie stawiania wyrywkowo różne wymiary budynku oraz piony i poziomy. 8. Do dachu wziąłbym firmę zamiast miejscowych fachowców z łapanki. Jakość jest ok ale termin wykonania przesunął się niesamowicie. 9. Nie budowałbym tak wysokich ścian fundamentu (8 bloczków), mocno rozważyłbym wykonanie płyty fundamentowej (jak kilku poprzedników). 10. Zatrudniłbym inspektora nadzoru. Jak zwał tak zwał, zaufanego czlowieka, który by wszystkiego pilnował w moim imieniu.
  10. nie wiem czy to bzdura czy nie ale pani w "mojej" hurtowni bud. też rzuciła ostatnio hasło, że vat ma wrócić do 7%. zdziwiłbyś się czytając na dniach w gazecie, że ktoś sztucznie napędził koniunkturę, zrobił wielki przekręt a teraz negocjuje się jego deportację z kraju jakiegoś tam? bo ja nie.
  11. pompy olejowej? rozmawiamy o tym samym? wirująca masa powoduje po prostu drgania.
  12. a nie chodzi tu przypadkiem o niewyważoną masę wirującą?
  13. Zbudowałem z porothermu (30 + 12 styr.). I podobnie jak przedmówczyni, z jednej strony żałuję, z drugiej nie. Ściany na pewno nie są tak równe jak przy BK, tynkarze (gips) kręcili mocno nosami. Jeśli budować z PTH to tylko dom, który od razu jest dostosowany do wymiarów bloczków w tej technologii. Ja zrezygnowałem z Maxa na rzecz PTH i powstała niezliczona ilość miejsc, gdzie trzeba było "łatać" (cegłami, betonem) dziury wynikłe z różnicy wymiarów (czyli powstały mostki). Po wybudowaniu zaistaniała konieczność przestawienia dwóch okien (błąd wykonawcy) - koszmar! W BK robi się to piłką w 2 godziny, mi zajęło to 2 dni (z doklejeniem zaprawą). A dlaczego nie żałuję? Mam pewność, że dom ma naprawdę solidną budowę. I, co było dla mnie głównym argumentem "za", ściany mają dużą akumulacyjność cieplną (ok. 4 razy większą niż BK) i stabilność cieplna wnętrza jest o wiele większa.
  14. ryniu

    balkon

    Jak zaizolować balkon (nie znajdujący się nad pomieszczeniem), tak warstwa po warstwie? Na razie jest płyta betonowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...