Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AldonkaS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    831
  • Rejestracja

AldonkaS's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. AldonkaS

    Obudowa wanny

    lrnn - kafle sa rowno (problem to rózne odcienie tej samej fugi - MAPEI nr 138 beż - porażka - chociaż w domu prawie same fugi od nich i tylko w tym jednym przyopadku były problemy) polozone, natomiast na twoją propozycję moja lazienka jest zbyt mala (niestety) - po przeciwnej stronie jest bidet i muszla i.... niestety miejsca jest tak na.... dobre wygodne użytkowanie, ale bez jakiś hektarów - niestety :(
  2. AldonkaS

    Obudowa wanny

    Ja to mam zrobione tak: [/url] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2cf8634668b136f6.html
  3. pomyśl jeszce o podwyżseniu - jak kupisz sobie jakiegoś SUV'a lub terenowca to nie wjedziesz do środka :). Ja poszerzyłam skrzydlo o 30 cm i wysokośc o 20 (otwór +5 cm większy - poszlo na styropian + tynk).
  4. Wwiola - wyobraź sobie że wiem do czego służy bk i jak sie z niego buduje. Ja podzielilam sie tylko swoimi uwagami i tyle. A niestety po wypowiedziach na tym forum (a czytam go od kilku lat teraz coraz mniej - bo i tego czego potrzebuję, to tu nie uzyskam :)) - każda sroka swój ogon chwali. Ja napisałam o przepisach obowiązującyh w Szwecji (a oni mają niestety kulturę budowlaną i spoleczną na nieco wyższym od nas poziomie) i tyle. Czy ja komuś zabraniam budować z bk???????? Sama mam dom ze ścianą 2w bo na 3w mnie nie stać i co?????? i nic. Niedaleko moich teściów stoi dom z YTONGA, ktory w zeszlym roku nie został z zewnątrz otynkowany i dziś to makabra. Ale każdy inwestor dokonuje własnego wyboru i iech tak zostanie.
  5. Do autora postu: mnie poszlo cos kolo 3000 betoników i to o wymiarach: 25x38x14 (a więc trochę większych od twoich) - piszę coś koło - bo zostalo mi na placu jakieś 15 szt. a kupiłam 3000 sztuk :). Co do tych kurników, to bk zostal wymyślony przez szwedów i jaak by szanowni forumowice poczytali trochę, to by wiedzieli że w ojczyźnie kb (Szwecja) jest zakaz budowy domów mieszkalnych z bk (z nich można budowac tylko budynki gospodarcze) - stąd moja uwaga - sama zresztą na początku też chciałam z tego budować (bo łatwo i tanio). Natomiast jak ktoś chce - to mogę zrobić fotki i je tu wkleić i pokazać jak wygląda bk (kolbuszowa) po roku leżeniu na ziemi (fakt bez izolacji) ale obok tego cegly pelne i pustaki z Kozlowic - różnica jest piorunująca - ale to tylko moje osobiste spostrzeżenia - każdy wybiera materiały wg własnej wiedzy i doświadczenia. A dom jest naprawdę fajny, tylko pierońsko drogi w budowie (o wykończeniówce niewspomnę) - jak mówi mój chłop - dziś nie zgodziłby się na ten projekt (każdy łuk, podcień, id. itp - podnosi cene w sufit :().
  6. gabik9 - a w jaki sposób doprowadzisz do tego kominka wentylacyjnego to powietrze?????????? - chyba rurą kanalizacyjną (tak jak do wentylacji kanalizy). Poza tym, ile oszczędzisz na takim rozwiązaniu????, i czy kominiarz wyda Ci poprawną opinię kominiarską (niezbędny dokument do oddania domu do użytku :)).
  7. Wybudowałm podobny dom (trochę prostszy - GLX19 z podpiwniczeniem) i mogę Cię zapewnić, że przy dzisiejszych cenach, dla średniego (ale dobrego średniego) standardu to 400kPLN może starczy, a może nie. Natomiast stan surowy otwarty za 80kPLN, to chyba żart, o chyba że kopać będziesz ręcznie, stal ze starych słupów energetycznych, murarka we własnym zakresie, strop gęstożebrowy żużlobetonowy, itd., itp. Jak chcesz ceramikę (coś lepszego niż Wiennenberger - o bk nie piszę, bo to materiał na kurniki, a nie domy), dobrej klasy betoniki (wbrew pozorom o takie dosyć trudno) na piwnicę, itd., itp - to licz jakieś 100-120kPLN za stan surowy otwarty (jak Ci sie uda taniej, to będziesz się cieszyć i będziesz mogla "zaszaleć" w wykończeniówce - a to jakieś 70% kosztów budowy po koszcie stanu otwartego :)). Ale nie zrażaj się, tylko walcz. Ja walnęłam sie w kosztach tylko o 50%, a nie zakładałam hurra optymistycznych kosztów budowy z tego forum.
  8. Ani jedne, ani drugie. AP Żory - strasznie drogo (a jakośc taka sobie), a KONSEK - no cóż - ludzie go kupują (to jakość mniej więcej jak NORMA 2000). Ja ostatecznie wybralam OKNOPLAST (dealer z rybnika przy BANKU BPH).
  9. Ja tyle za beton B20 (220PLN za 1 kubik) placilam 2 lata temu :) - tak więc wg mnie te ceny są normalne, żeby nie powiedzieć niskie (jednak inflacja, wzrost cen paliwa, materiałów). Beton brałam z Rybnik z firmy ELEAS - polecam.
  10. Ja tyle za beton B20 (220PLN za 1 kubik) placilam 2 lata temu :) - tak więc wg mnie te ceny są normalne, żeby nie powiedzieć niskie (jednak inflacja, wzrost cen paliwa, materiałów). Beton brałam z Rybnik z firmy ELEAS - polecam.
  11. Chcialabym uprzejmie donieść, że UNIFIX - to nie jest nowy model DUOFIXA, tylko tańsza (marketowa) i gorsza propozycja GEBERITA.
  12. trobe - masz rację. Tylko, czy znasz cenę tkich oczyszczalni????????? Bo ja mam podobny problem i z powodu kasy na razie mam tylko szambo - brak w nim bioreaktora reszta jest już przygotowana (jego cena rok temu to prawie 7kPLN :( + papiery (operat wodny)
  13. kris07 - mi budowal dom Wysocki z Łazisk - ja mam generalnie dobra opinie o nim, ale slyszalam ostatnio od osób którym go polecilam, że facetowi odbila woda sodowa do glowy. Jak chcesz podam Ci namiar na niego, ale dziś już glowy za nieg o nie dam .
  14. kris07 - mi budowal dom Wysocki z Łazisk - ja mam generalnie dobra opinie o nim, ale slyszalam ostatnio od osób którym go polecilam, że facetowi odbila woda sodowa do glowy. Jak chcesz podam Ci namiar na niego, ale dziś już glowy za nieg o nie dam .
  15. ja mam dom z cegły z kozłowic -pustak poryzowany 30P+W. Na początku myślałam o porothermie (sila reklamy :(), ale wg mnie Wiennenberger to porażka. Nie wiem jak dziś, jak ja kupowalam kozlowice - w 2004 roku - cena byla wyższa o okola 20% od Porothermu. Ale wg mnie wartu kupić ten towar.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...