Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ekmir

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 334
  • Rejestracja

ekmir's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Dlaczego wywaliłbyś kubełkową ?
  2. Tutaj nie o matę chodzi tylko o wykończenie ściany fundamentowej.
  3. Czyli jak ? Ja akurat mam bloczki fundamentowe murowane tak, że ściana fundamentowa ma grubość 38 cm.
  4. Aktualnie sytuacja jest taka, że na ławie fundamentowej jest wymurowana ściana fundamentowa z bloczków betonowych. Ściana ta została ocieplona 4 cm styropianem, na którym wykonano hydroizolację. Chcę tą ścianę, w widocznej ponad grunt części, wykończyć cegłą klinkierową - połówkową. Jak to zrobić ? Czy obok tej docieplonej ściany fundamentowej wykonać dookoła cokół betonowy (zazbrojony) ? Jakiej szerokości powinna być taka podstawa pod tę cegłę klinkierową połówkową ? Czy takie rozwiązanie będzie poprawne ?
  5. Zastanawiam się czy należy po dociepleniu ścian zewnętrznych przed tynkami zatopić nad oknami i drzwiami listwy okapnikowe aby ewentualna spływająca woda "urywała się" a nie płynęła w kierunku okna. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie ? Co o tym sądzicie ?
  6. No a kleje poliuretanowe (piana) ?
  7. Mam ściany zewnętrzne wykonane z bloczków betonu komórkowego Solbet 36 cm. Planuję docieplenie tych ścian termoizolacją 12 cm (styropian lub wełna drzewna). Częściowo przy bramie garażowej i wejściu do domu chciałbym na warstwę ocieplenia ułożyć płytki klinkierowe. Na co należy zwrócić uwagę przy takim rozwiązaniu ? Czy pod układanie klinkieru lepszy będzie styropian czy wełna drzewna ? Cz y płytki klinkierowe "oddychają" - są otwarte dyfuzyjnie ?
  8. Jaki klej można z powodzeniem zastosować do klejenia płyt styropianowych do ściany zewnętrznej z bloczków betonu komórkowego ? Czy lepiej zastosować klej cementowy czy poliuretanowy ? Podobno dobry klej powinien zawierać odpowiednią ilość substancji organicznych (tzw. organiki, głównie polimerów) w kleju, gdyż na przyczepność kleju do styropianu wpływa ilość i jakość polimeru, który został zastosowany w danej recepturze, a na skuteczność mocowania do ściany – cement zawarty w zaprawie klejącej. Bardzo proszę o sugestie, i uwagi.
  9. W tym rozpatrywanym przypadku nie wiemy czy ścianka jest połączona sztywno ze stropem czy też nie, bo ze zdjęcia tego nie widać.
  10. Wszystko zależy jak zostało to wykonane, a znając "fachowców" wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że zarówno ściany jak i strop pracują więc mogą się momentami pojawiać naciski i naprężenia ... Dużo zależy także od typu stropu ...
  11. Po pierwsze z przedstawionych rysunków wynika, że na ściance oparty jest strop. Po drugie otwory zawsze osłabiają ściany
  12. Nie trzeba wzmacniać - do ewentualnych pęknięć można się przecież przyzwyczaić ...
  13. Może lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie stopek/wsporników fundamentowych: http://www.kadetech.pl/2021,wspornik-slupa-typ-pvig-b-pvibg-b.html http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/wspornik-slupa-simpson-strong-tie-ppb70g-51554,4373/
  14. No cóż ... potem mówi się, że pęknięcia to normalna sprawa ot, "fachowcy"
  15. Ponieważ mam mało miejsca pomiędzy płytą żelbetonową balkonową (wychodzącą ze stropu), a dolną krawędzią ościeżnicy drzwi balkonowych zastanawiam się nad zastosowaniem zamiast styropianu/styroduru i warstwy dociskowej - betonu izolacyjnego (np. na bazie perlitu, keramzytu, wermikulitu, kruszywa szamotowego). Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? Czy ktoś stosował taką termoizolację ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...